עזרה - חיפוש - משתמשים - לוח שנה
גרסה מלאה: השפעת הפיראטיות על התעשיה
אנימה ישראל - ANiMe-iL > שונות > משחקים
עמודים: 1, 2
גון עיוור
נושא הפיראטיות תמיד מעלה מחלוקת בין האנשים שמורידים משחקים, לבין האנשים שקונים משחקים.
אלה נהנים מיצירה מבלי להחזיר כלום ליוצר, ואלה רואים עצמם כאנשים טובים יותר משום שהם מוכנים להשקיע מאות או אלפי שקלים במשחקי מחשב.

אבל השאלה שלי היא אחרת - האם לדעתכם בלי פיראטיות בכלל (אף פעם), תעשיית המשחקים הייתה מצליחה יותר וטובה יותר? הרי הפיראטיות בהחלט תרמה לתפוצה הרחבה של משחקי המחשב, בעיקר בקרב צעירים. הרבה מאוד 'גיימרים' התחילו את דרכם בעולם משחקי המחשב כפיראטים.
לא רק זה, הפיראטיות הובילה גם להשקעה מוגברת במולטיפלייר של משחקים ובמשחקי הקונסולות (שיותר קשה לפרוץ), אך גרמה למפתחים רבים להשקיע בDRM.
אתם חושבים שהתעשייה הייתה מגיעה למה שהיא היום גם בלי הפיראטיות, או שהיא אפילו הייתה במצב טוב יותר?

דונו.
NikiXP
לרוב אלו שמורידים את המשחקים בצורה חוקית, או שלא היו קונים את המשחק בכלל או שמורידים אותו כדי לבדוק אם הוא שווה לקנות.
הטיעון המכרזי תמיד יהיה שזה פוגע בתעשייה בגלל שהם בעקרון לא משלמים על כך, אבל אלו אנשים שאם לא הייתה פיראטיות כניראה לא היו נותנים אגורה לכיוון התעשייה.
הדרך שבה Valve משתמשים היא הדרך הכי טובה למנוע פיראטיות, עם כל המבצעים בSteam יש קנייה מוגברת מאנשים שכניראה לא היו משלמים בחיים מחיר מלא ובכך התעשייה עדין מרוויחה משהו מהם, והצרכנים משיגים את המשחקים בצורה חוקית שמאוד נוחה להם.
TomerTop
בניגוד למה שרובכם חושבים עלי, אני חושב שפיראטיות היא דבר טוב.
היא דבר טוב שאומר שגם כאשר אין בשוק תחרות, הוא תמיד ינסה להאפיל לקהל שלו עוד יותר.
זה 'שובר משחק' שאני חושב שכדאי שנצליח לשמור, הוא שומר על 'איזון' שכזה, שבעצם נותן לשחקן את הכוח לא להיות מנוצל על-ידי חברות הענק שמנהלות את השוק.
אם לא הייתה פיראטיות, היחס שהיו נותנים לקהילת הגיימרים שכן קונים היה נמוך יותר, ואני לא חושב שהמאבק מול EA, או נגד הXbox One היה אפשרי.
ולמרות זאת, אני חושב שכלי כזה בידיים של... well, פיראטים הוא דבר רע.

אדם אשר מנצל את הפיראטיות כאופציה ראשונית, וניגש לקנייה רק לאחר שלא הצליח לפרוץ את המשחק.
הוא מזיק לתעשייה, והוא מזיק לשחקן. היתר שימוש בפיראטיות מביא חברות למצב שבמקום שהן ינסו לשנות את עצמן, הן מנסות לשנות את הקהילה, למנוע ממה לפרוץ את המשחק אם אמצעים כמו "always online", "online passes", או החובה לרשום את שם המוצר כולו באתרים כמו Battle.net וOrigins על-מנת לשחק בו. זאת פגיעה בשחקן המקורי, אשר קונה את המשחק ותומך בו, כדי למנוע מה"ילד" מלהיות פיראט. הכלי בעצם backfired ובמקום לשמש לטובה משמש לרעה.

אני חושב שהפיראטיות צריכה להעלם, במצבנו הנוכחי. יש לנו כלים הרבה יותר פופולארי כרגע להשיג מה שאנחנו רוצים, המדיה הרבה יותר מקשיבה, וכשאנחנו רוצים משהו, אנחנו פשוט מממנים אותו בעצמנו (רצינו מגהמאן? קאפקום לא הקשיבו? אוקי, Mighty No.9!).
הפיראטיות כיום משמשת אך ורק את הפיראטים, and I see no good in it anymore
זה היה יכול להיות כלי חזק לשחקן, ובמקום זה נצמד כמו סרטן לתעשייה
and that's about it

ציטוט(NikiXP @ 10.09.2013, 21:34) *
לרוב אלו שמורידים את המשחקים בצורה חוקית, או שלא היו קונים את המשחק בכלל או שמורידים אותו כדי לבדוק אם הוא שווה לקנות.
הטיעון המכרזי תמיד יהיה שזה פוגע בתעשייה בגלל שהם בעקרון לא משלמים על כך, אבל אלו אנשים שאם לא הייתה פיראטיות כניראה לא היו נותנים אגורה לכיוון התעשייה.
הדרך שבה Valve משתמשים היא הדרך הכי טובה למנוע פיראטיות, עם כל המבצעים בSteam יש קנייה מוגברת מאנשים שכניראה לא היו משלמים בחיים מחיר מלא ובכך התעשייה עדין מרוויחה משהו מהם, והצרכנים משיגים את המשחקים בצורה חוקית שמאוד נוחה להם.

Hey, you know
why Steam got such sweet ass prices?
בגלל שאין פיראטים בSteam. אם כל פיראט היה קונה את המשחק, במקום להוריד אותו, היינו יכולים לקבל משחקים במחיר הרבה יותר זול, בגלל שההכנסה תהיה יותר גדולה (יותר קונים).
וכמובן זה digital, אנחנו לא נגיע למצב שמוכרים משחק retail ב2 דולר, הדיסק פשוט עולה יותר

כרגע על גבך, ועל כל משחק שאתה קונה, אתה משלם גם חלק ממחיר משחק שלא נקנה, אבל בכל מקרה שוחק על-ידי פיראט.
אתה משלם על כל אותם פיראטים אשר היו יכולים גם לקנות את המשחק. אז כן, כנראה שלא היינו רואים משחקים יוצאים ב20 דולר, אבל כן היינו רואים יותר משחקים יוצאים ב50/40 דולר, עדכונים חינמיים למשחקים, ו...הדור החדש של הקונסולות לא היה נשמע כמו מלכודת עכברים.
hack2003
פיראטיות ברעיון היא דבר שמיועד לעשות רע למישהו אחר...
לגנוב מאחד ולקחת לעצמך או לתת לאחר.
יש המון מצבים בחיים שצריך לגנוב והאדם שממנו גונבים רוצה שיגנבו ממנו.
לדוגמא מי לא היה מוכן שאם הגונב רעב שיבוא אליו הבייתה ישב ויאכל אצלו?(במקום לגנוב..)
מישהו פעם באה אלי ברחוב והתחילה לשגע אותי על כסף כסף כסף כסף..
הסברתי לה שאין לי כמעט כסף ואם היא רוצה לאכול אני מוכן לתת לה לאכול ממה שכן יש לי.
לקחתי אותה לחנות של פלאפל ואכלנו.
אני נהנתי היא נהנתה אבל מסתבר שהיא כל פעם כשהיא רואה אותי היא מבקשת כסף.
מה אני כספומת או יצרן כסף? בסופו של דבר גם הכיס האישי שלי מתרוקן אחרי מנה שתיים או שלוש של פלאפל במחיר של 7 שקל.
מיותר לציין שאת האופניים שלי אני כבר לא צריך אז לא ממש איכפת לי אם מישהו יקח אותם..

במשחקי מחשב הגישה שלי קצת שונה.
יצרני המשחקים הם לא ילדים בני 5 וכנראה גם לא בני 20 אלא קצת יותר.
יש להם שכל יש להם לב ויש להם משכורת..
לי אישית קנו מספר משחקים בתור מתנה בעבר וחלק מהם היום כבר לא קיימים.
האם יצרן המשחק יעדיף שהמשחק ייעלם ברמה כזאת שגם אני שקניתי אותו בכסף מלא לא אוכל להשתמש בו?
אני מניח שכן אבל הוא לא ממש מעניין אותי בקטע הזה.
אני קניתי ואני מעוניין שהמשחק יעבוד לפחות תקופה מסויימת כדי שאוכל להנות ממנו.
אני זוכר שיש אנשים שהעבודה שלהם זה לבדוק תקינות של משחקים וחווית משחק ומשלמים להם בשביל שיוודאו שהלקוח יהנה מהמשחק ברמה מאד גבוהה.

האם אני מעתיק משחקים? כשחבר שלי חולה והוא רוצה לשחק קצת כדי להתעלם מהכאב שיש לו לא נראה לי שליצרן המשחק יהיה איכפת אם אני אתן לו לשחק במשחק ובשלב יותר מאוחר אתרום לתעשיית המשחקים בעולם בצורה קצת יותר טובה.
Nik Iconoclast
אישית, אני גדלתי בבית שבו האמינו שפיראטיות זה דבר טוב לגמרי. אבא שלי מוריד סרטים בלי הפסקה מהאינטרנט, ואני ת'כלס עושה בדיוק כמוהו.
אבל לאחרונה, תודות לכמה חברים שהכרתי בצבא, הדעה שלי בנוגע לפיראטיות השתנתה קצת.
פעם האמנתי שלקנות משחקים, סרטים ומוזיקה זה לפראיירים, כי אפשר להשיג את זה בחינם ולהשקיע את הכסף בדברים אחרים, לכאורה "רווחיים" יותר ו"חשובים" יותר.
אבל בת'כלס, הגעתי למסקנה שלקנות סרט, או משחק זה אותו דבר כמו ללכת ולקנות כל דבר אחר, בגד או אפילו ללכת למסעדה. בסופו של דבר זה לא עולה מיליונים, ולפעמים אפילו עדיף לקנות מאשר להוריד מהאינטרנט.
למשל סרטים - אני מוריד אחד, אני רואה אותו ומוחק אותו מהמחשב, אולי אזכר בו אחרי זמן מה, אולי אפילו ארצה לראות אותו שוב ואוריד כדי לצפות בו פעם נוספת ולמחוק אותו שוב.
אבל אם קניתי את הדיסק, אני נהנה לראות את הסרט, אני מנתח אותו עם חברים(תחביב קטן שלי) ונותן עליו ביקורת. אני אשמח לראות אותו עוד כמה פעמים בכמה הזדמנויות שונות ובינתיים כל הדיסקים שקניתי, לא הצטערתי על אף אחד מהם.
אותו דבר עם משחקים.
הורדתי משחק, מסדרה שאני נורא אוהב, Devil May Cry האחרון. נהנתי מהמשחק בצורה שאפילו הדהימה אותי. הייתי מחכה שבוע שלם בבסיס להגיע הביתה ולשחק בו. חרשתי עליו, ונהנתי מכל רגע. אבל אחרי זה סיימתי אותו פעם אחת ומחקתי את המשחק. לא היה לי עניין להמשיך לשחק בו, למרות שהיה עוד הרבה מה לעשות חוץ מלשחק ברמה הבינונית. אני מוצא את עצמי חושב - היי, אני יכול להוריד עוד מלא משחקים, למה לעבור את זה שוב פעם, מיותר. אני אמשיך למשחק הבא.
ואז אני מוצא את עצמי חושב, ומה עשיתי בזה? הרי זה משחק טוב, ולא ממש מיציתי אותו עד הסוף.
לעומת זאת הייתה תקופה שבה שילמתי על WOW ושיחקתי במשחק שנתיים. לא הצטערתי (ואני עדיין לא מצטער) על שום רגע שביליתי במשחק, וכל שקל שיצא לי מהכיס כדי לשלם על המשכיות החוויה עד היום זכור לי בתור השקעה בין הטובות שלי בילדות. שם לראשונה פיתחתי את האהבה שלי לעולם הפנטזיה וכל שאר הדברים שבהמשך עיצבו את האישיות שלי.

בכל מקרה, השורה התחתונה - אני חושב שאין בעיה עם קניית משחקים, או כל מוצר אחר לצורך העניין. זה לא בזבוז כסף. כן, תמיד יש את הסיכוי שהמשחק יהיה לא טוב בעיניי ברגע שאתחיל לשחק בו, וזה סיכון שאני לוקח על עצמי. אבל אפשר להשוות את זה למסיבה שאני אשלם עליה ולא אהנה בה.
פיראטיות היא לא דבר רע, כל עוד זה לא משנה את התפיסת עולם של האנשים, כמו במקרה של אבא שלי - מבחינתו כל מה שאפשר להשיג באינטרנט בחינם עדיף על כל דבר בכסף. אם הוא יכול להוריד סרט וידאו של הופעה חיה של אחת הלהקות האהובות עליו, הוא יעשה את זה במקום אשכרה ללכת למופע. אם הוא יכול להוריד סרט שהוא ממש רוצה לראות הוא יעשה את זה ולא ילך לקולנוע וישלם על כרטיס. אם הוא רוצה לשחק במשחק כלשהו (הוא משחק בעיקר בסמארטפונים) הוא יחפש גרסה פרוצה של המשחק ויוריד אותה, ישחק וימחק. הוא חושב שכל מי שמשלם על דברים כאלו הוא פראייר.
אני אישית פונה לפיראטיות כדי להתנסות. למשל עכשיו הורדתי משחק, אני אשחק בו ואתנסה בו, אם אני ארגיש שזה משהו שאני יכול להינות ממנו - אז סעמק, אני אוציא את ה200 או ה300 שקל האלו מהכיס שלי, ואני אקנה את המשחק. אני ארגיש לא רק שאני תורם לתעשיית המשחקים, אני גם משקיע את הכסף שלי בדברים שאני אוהב ולא בדברים טיפשיים ושטחיים שהכסף הזה היה הולך על אילו לא הייתי קונה את הדברים האלו.
Yammi Reckorrd-San
ציטוט(Nik Iconoclast @ 07.03.2014, 16:05) *
אישית, אני גדלתי בבית שבו האמינו שפיראטיות זה דבר טוב לגמרי. אבא שלי מוריד סרטים בלי הפסקה מהאינטרנט, ואני ת'כלס עושה בדיוק כמוהו.
אבל לאחרונה, תודות לכמה חברים שהכרתי בצבא, הדעה שלי בנוגע לפיראטיות השתנתה קצת.
פעם האמנתי שלקנות משחקים, סרטים ומוזיקה זה לפראיירים, כי אפשר להשיג את זה בחינם ולהשקיע את הכסף בדברים אחרים, לכאורה "רווחיים" יותר ו"חשובים" יותר.
אבל בת'כלס, הגעתי למסקנה שלקנות סרט, או משחק זה אותו דבר כמו ללכת ולקנות כל דבר אחר, בגד או אפילו ללכת למסעדה. בסופו של דבר זה לא עולה מיליונים, ולפעמים אפילו עדיף לקנות מאשר להוריד מהאינטרנט.
למשל סרטים - אני מוריד אחד, אני רואה אותו ומוחק אותו מהמחשב, אולי אזכר בו אחרי זמן מה, אולי אפילו ארצה לראות אותו שוב ואוריד כדי לצפות בו פעם נוספת ולמחוק אותו שוב.
אבל אם קניתי את הדיסק, אני נהנה לראות את הסרט, אני מנתח אותו עם חברים(תחביב קטן שלי) ונותן עליו ביקורת. אני אשמח לראות אותו עוד כמה פעמים בכמה הזדמנויות שונות ובינתיים כל הדיסקים שקניתי, לא הצטערתי על אף אחד מהם.
אותו דבר עם משחקים.
הורדתי משחק, מסדרה שאני נורא אוהב, Devil May Cry האחרון. נהנתי מהמשחק בצורה שאפילו הדהימה אותי. הייתי מחכה שבוע שלם בבסיס להגיע הביתה ולשחק בו. חרשתי עליו, ונהנתי מכל רגע. אבל אחרי זה סיימתי אותו פעם אחת ומחקתי את המשחק. לא היה לי עניין להמשיך לשחק בו, למרות שהיה עוד הרבה מה לעשות חוץ מלשחק ברמה הבינונית. אני מוצא את עצמי חושב - היי, אני יכול להוריד עוד מלא משחקים, למה לעבור את זה שוב פעם, מיותר. אני אמשיך למשחק הבא.
ואז אני מוצא את עצמי חושב, ומה עשיתי בזה? הרי זה משחק טוב, ולא ממש מיציתי אותו עד הסוף.
לעומת זאת הייתה תקופה שבה שילמתי על WOW ושיחקתי במשחק שנתיים. לא הצטערתי (ואני עדיין לא מצטער) על שום רגע שביליתי במשחק, וכל שקל שיצא לי מהכיס כדי לשלם על המשכיות החוויה עד היום זכור לי בתור השקעה בין הטובות שלי בילדות. שם לראשונה פיתחתי את האהבה שלי לעולם הפנטזיה וכל שאר הדברים שבהמשך עיצבו את האישיות שלי.

בכל מקרה, השורה התחתונה - אני חושב שאין בעיה עם קניית משחקים, או כל מוצר אחר לצורך העניין. זה לא בזבוז כסף. כן, תמיד יש את הסיכוי שהמשחק יהיה לא טוב בעיניי ברגע שאתחיל לשחק בו, וזה סיכון שאני לוקח על עצמי. אבל אפשר להשוות את זה למסיבה שאני אשלם עליה ולא אהנה בה.
פיראטיות היא לא דבר רע, כל עוד זה לא משנה את התפיסת עולם של האנשים, כמו במקרה של אבא שלי - מבחינתו כל מה שאפשר להשיג באינטרנט בחינם עדיף על כל דבר בכסף. אם הוא יכול להוריד סרט וידאו של הופעה חיה של אחת הלהקות האהובות עליו, הוא יעשה את זה במקום אשכרה ללכת למופע. אם הוא יכול להוריד סרט שהוא ממש רוצה לראות הוא יעשה את זה ולא ילך לקולנוע וישלם על כרטיס. אם הוא רוצה לשחק במשחק כלשהו (הוא משחק בעיקר בסמארטפונים) הוא יחפש גרסה פרוצה של המשחק ויוריד אותה, ישחק וימחק. הוא חושב שכל מי שמשלם על דברים כאלו הוא פראייר.
אני אישית פונה לפיראטיות כדי להתנסות. למשל עכשיו הורדתי משחק, אני אשחק בו ואתנסה בו, אם אני ארגיש שזה משהו שאני יכול להינות ממנו - אז סעמק, אני אוציא את ה200 או ה300 שקל האלו מהכיס שלי, ואני אקנה את המשחק. אני ארגיש לא רק שאני תורם לתעשיית המשחקים, אני גם משקיע את הכסף שלי בדברים שאני אוהב ולא בדברים טיפשיים ושטחיים שהכסף הזה היה הולך על אילו לא הייתי קונה את הדברים האלו.

וגם אז, זה לא מגיע ל300 שקל (אלא אם אתה קונה בבאג בארץ או משהו). וגם אז, 200 שקל זה המחיר שהמשחק רק יוצא. אחרי שהמשחק שנה בשוק אתה יכול למצוא אותו במחירים מגוכחים של 60-90 שקל בחניות כמו ZAVVI
Nik Iconoclast
כן טוב, אני די קונה בבאג, אז זה המחירים שאני רואה שם. יש מקומות יותר זולים לקנות בהם?
super critical
אתה צוחק נכון? באג זה ההכי יקר. אפילו בארץ יש חניות זולות יותר כמו PCGAMES.
אבל עדיף מחו"ל. משחק חדש עולה 200-220 שקל. משחק לא חדש עולה 150-100 יכול גם להגיע ל80 לפעמים תלוי כמה זמן עבר וכמה הוא פפולארי.
וכמובן את סטים עם המלא מבצעים שלהם.
Yammi Reckorrd-San
ציטוט(Nik Iconoclast @ 08.03.2014, 18:00) *
כן טוב, אני די קונה בבאג, אז זה המחירים שאני רואה שם. יש מקומות יותר זולים לקנות בהם?

אם אתה רוצה מהארץ יש לך את פיסי גיימס. על משחק חדש ברגע שהוא יוצא הם מוכרים אותו ב250-270 שקל (בעוד שבאתרים כמו ZAVVI וVGP הוא עולה 200-220)
http://www.pcgames.co.il/default.aspx

אם לא אכפת לך מחו"ל:
http://www.zavvi.com/home.dept
https://www.videogamesplus.ca/
Hermit
למה לא שניהם?
פעם רק הייתי קונה כי לא ידעתי איך להוריד, עכשיו אני מוריד כי אין לי כסף לכל המשחקים
אבל בתכלס אני אוריד משחק, אם הוא יהיה כיף, ויהיה טוב, אז גם אם סיימתי ב100%, אני עדיין אקנה אותו, כאילו זה היה דמו ארוך
היום פשוט הרבה משחקים יוצאים לא גמורים, אומרים לך 60 דולר על משחק ואז עוד 20 דולר על DLC שיוצא ביום שהמשחק יצא.. כאילו מה?
Yolei
zavvi כבר לא שולחים לארץ כמדומני.
אני אישית מזמינה מbase.com או מgame.co.uk
TomerTop
הם כן שולחים לי, זה פשוט שהאפשרות של Israel ירדה מהאתר
Slate
לא יודע אם מי שמשלם על משחקים במקום להוריד בחינם הוא פראייר, אבל מי שקונה בבאג הוא בטח אחד כזה.
באג הם הגנבים הכי גדולים בארץ.
ScorpioNN
ציטוט(Yolei @ 05.05.2014, 05:34) *
zavvi כבר לא שולחים לארץ כמדומני.
אני אישית מזמינה מbase.com או מgame.co.uk

thehut שזה בעצם אתר אחות של זאבי, כן שולחים לארץ, והמחירים והשירות אותו דבר.
Game Of Thrones
ציטוט(TomerTop @ 05.05.2014, 12:30) *

אז איך בדיוק אתה מזמין?
TomerTop
ציטוט(Game Of Thrones @ 28.05.2014, 16:28) *
ציטוט(TomerTop @ 05.05.2014, 12:30) *

אז איך בדיוק אתה מזמין?

אני רשום שם כבר?
הכתובת שלי כבר נמצאת באתר ממקודם. היא נשארה, למרות שהאפשרות של ישראל ירדה.
אבל באמת שאני לא רוצה להטעות אנשים, לא יצא לי להזמין כבר חודשיים משחקים כך שיכול להיות והמדיניות שלהם כן השתנתה בנוגע לשליחה.
ממליץ לך להתייעץ עם האנשים שם בעזרת התכתבות (לפחות משתמש ולשלוח להם)
ventrue
ציטוט(Slate @ 05.05.2014, 14:01) *
לא יודע אם מי שמשלם על משחקים במקום להוריד בחינם הוא פראייר, אבל מי שקונה בבאג הוא בטח אחד כזה.

on1.gif
יש לו פרצוף לקרוא לעסק שהוא אפילו לא קונה ממנו גנבים...

TomerTop
ציטוט(ventrue @ 06.09.2014, 14:58) *

on1.gif

הגיוני
למה שתקנה מעסק שמוכר לך כל משחק עם רווח של 50%?
מספיק לראות את המחירים, אתה לא צריך להתנסות איתם כדי לדעת שהם לוקחים הרבה יותר מדי כסף.
ventrue
ציטוט(TomerTop @ 06.09.2014, 15:47) *
ציטוט(ventrue @ 06.09.2014, 14:58) *

on1.gif

הגיוני
למה שתקנה מעסק שמוכר לך כל משחק עם רווח של 50%?
מספיק לראות את המחירים, אתה לא צריך להתנסות איתם כדי לדעת שהם לוקחים הרבה יותר מדי כסף.

לא זה לא הגיוני. גם כשהם יקרנים לקרוא להם גנבים בזמן שאתה אפילו לא לקוח שלהם זה מגוחך.

בנוסף חלק מהתוצאה של המחירים האלו הוא המיקום של הסניפים של הרשת הזו. אני מניח שיוצא להם יקר.
אף אחד לא חייייב לקנות שם, הם ממש לא מונופול, אז למה לקרוא לזה גנבה?

██████████
ציטוט(ventrue @ 06.09.2014, 19:22) *

כי זה הביטוי שנהוג לקרוא למחירים גבוהים.
Painkiller
ציטוט(Yamashiro @ 06.09.2014, 19:24) *

אבל אני יכול להבין את הנקודה שלו, זה מצחיק שגנב קורא לאנשים אחרים גנבים...
██████████
ציטוט(Painkiller @ 06.09.2014, 19:42) *

פיראטיות באינטרנט זה לא גניבה.

https://torrentfreak.com/piracy-is-not-theft-111104/
ventrue
ציטוט(Yamashiro @ 06.09.2014, 19:47) *
ציטוט(Painkiller @ 06.09.2014, 19:42) *

פיראטיות באינטרנט זה לא גניבה.

https://torrentfreak.com/piracy-is-not-theft-111104/

זו גניבה של זכויות יוצרים, של קניין רוחני. לא מדובר בגניבה של המוצר הפיסי עצמו- לצורך העניין הדיסק, אלא גניבה של התוכן.
TomerTop
אני לא בא להגן על פיראטיות, אבל רוב החנויות בארץ, בראשן באג, מוכרים משחקים במחירים הזויים ביחס למה שאתה מוצא בחו"ל.
וזה שהם נמצאים במקומות שאסטרטגים להם, אבל יקרים (סטייל קניונים וכו'), לא אמור להפריע לי בתור קונה. בגלל זה אני בחיים לא אקנה מבאג, ותמיד אזמין מחו"ל.
אני מצטער, אבל אני לא אמור לפצות על החלטות המיקום היקרות שלכם במשחקים שלי, its that simple.

ופיראטיות היא כן גניבה, היא גניבה של לקוח פוטנציאלי למשחק. פלוס, הרעיון במשחקים הוא שאתה לא קונה דיסק, אתה קונה את התוכן שעל הדיסק.
כל עוד התוכן נמצא על המחשב שלך, ולא השגת אותו ביושר דרך קנייתו, אתה כן גונב מהיוצר את התוכן. האשמה פה היא לא גנבת התוכן מהאדם שהעלה את הקובץ לאינטרנט, כך שהתהליך של "אני רק מעתיק את הקובץ ממישהו אחר" לא תקף פה, זה פשוט "ראש קטן".
██████████
ציטוט(ventrue @ 06.09.2014, 20:01) *
זו גניבה של זכויות יוצרים, של קניין רוחני. לא מדובר בגניבה של המוצר הפיסי עצמו- לצורך העניין הדיסק, אלא גניבה של התוכן.

אז גם כשאתה משאיל דיסק לחבר זה גניבה?

תומר, לקרוא לזה גניבה זה הקטנת ראש.
גניבה של לקוח פוטנציאלי? הרבה אנשים קודם מנסים את המשחק בדרך פיראטית ואז קונים אותו ומי שלא קונה אותו כנראה גם לא היה קונה אותו אם לא היה אותו באינטרנט, לא חסרות דוגמאות איך פיראטיות דווקא עוזר למכירות (מיינקראפט למשל).
ventrue
ציטוט(TomerTop @ 06.09.2014, 20:09) *
אני לא בא להגן על פיראטיות, אבל רוב החנויות בארץ, בראשן באג, מוכרים משחקים במחירים הזויים ביחס למה שאתה מוצא בחו"ל.
וזה שהם נמצאים במקומות שאסטרטגים להם, אבל יקרים (סטייל קניונים וכו'), לא אמור להפריע לי בתור קונה. בגלל זה אני בחיים לא אקנה מבאג, ותמיד אזמין מחו"ל.
אני מצטער, אבל אני לא אמור לפצות על החלטות המיקום היקרות שלכם במשחקים שלי, its that simple.

ופיראטיות היא כן גניבה, היא גניבה של לקוח פוטנציאלי למשחק. פלוס, הרעיון במשחקים הוא שאתה לא קונה דיסק, אתה קונה את התוכן שעל הדיסק.
כל עוד התוכן נמצא על המחשב שלך, ולא השגת אותו ביושר דרך קנייתו, אתה כן גונב מהיוצר את התוכן. האשמה פה היא לא גנבת התוכן מהאדם שהעלה את הקובץ לאינטרנט, כך שהתהליך של "אני רק מעתיק את הקובץ ממישהו אחר" לא תקף פה, זה פשוט "ראש קטן".

מסכים ב 100% עם החלק השני של התגובה.
מה שאני לא מבין זה למה זה מפריע שבבאג או בכל מקום אחר בארץ יקר אם אתה לא קונה משם? עושה חרם צרכנים על המקום וזהו.
למה אפילו להעלות את זה? זה לא שהם מונופול בתחום ואין לך ברירה אלא לקנות מהם.
אם כבר הרבה יותר נוח, שלא לדבר על זול לקנות דרך Steam.

"אני מצטער, אבל אני לא אמור לפצות על החלטות המיקום היקרות שלכם" שלכם?? מה אני עובד שם? אני דובר שלהם?
O__O ...דבר שני רק הסברתי למה המחיר גבוה, לא אמרתי שזה אמור לעניין למישהו ת'תחת.

שורה תחתונה גבוה ככל שהיה, המחיר זה לא גניבה, כל עוד אתה לא מחויב לצרוך שם.

TomerTop
זה לא המקום שלך לשפוט אם פיראטיות עוזרת או לא עוזרת לתעשיה.
כאילו, זה שיש לך את האפשרות לעשות את זה, לא אומר שאתה צריך לעשות את זה, וזה לא משנה אם אתה עושה את זה ברוח טובה או לא.
יש משהו לא מוסרי בפיראטיות, לזה אתה מוכן להסכים? העובדה שאנשים עושים את זה למרות ההתנגדות של המפתחים והמפרסמים אומרת שלדעתם זה כן רע לתעשייה.
במקום לפרוץ ולנסות, מספיק לחקור ולראות תגובות של אנשים בעלי טעם דומה לשלך. אישית במהלך תקופתי עם הPlaystation 3 צברתי מעל ל150 משחקים, לא "התנסתי" באף אחד מהם (לפחות לא פיראטית, אלא בעזרת דמואים וכו' שיצאו בPSN) ולא יצא לי גם שהתחרטתי על קניה שלהם (אולי שלושה, והם היו preorders).

ventrue
הטענה הופנתה לחנות, לא אליך, מן הסתם...
"אתם" הכוונה לחנות. נחמד מאוד שהם נמצאים במקומות פופולאריים שעולים הרבה כסף, אבל זה לא אמור להפריע לי, אני רק בא כדי לקנות משחקים.
המיקום שלכם בתכלס לא תורם לי בשום דבר, הוא תורם לחנות, ולכן אני לא מרגיש צורך לשלם יותר על המשחקים שלי בעקבות כך. במיוחד לא עם מחיר כזה מופרז.
"גניבה" זה סלנג ליקרנות, למקרה ולא הבנת. אף אחד לא מאשים אותם ב"גנבה" פלילית של שום דבר. הם גונבים את כספם של אנשים שיכולים להשיג את המשחקים במקומות הרבה יותר זולים laugh.gif
██████████
תומר אז מה אם אתה משאיל את דיסק לחבר?
מה אם חבר נותן לך דיסק און קי עם קובץ כלשהו ובמקרה גם יש שם סדרה ואתה מעתיק את הסדרה?
מה אם מישהו מנגן מוזיקה במסיבה ואתה שומע אותה? מה אם מישהו מנגן את המוזיקה מהאוטו ואתה שומע אותה?

כל אלה הם גניבות?

זו גניבה של זכויות יוצרים

אתה מתכוון להפרת זכויות יוצרים, יש הבדל בין theft ל copyright infringement.
וכשזה לשימוש עצמי או כשאתה מוריד ישירות, אני לא בטוח שזה נחשב אפילו הפרת זכויות יוצרים.
ventrue
ציטוט(TomerTop @ 06.09.2014, 20:44) *
זה לא המקום שלך לשפוט אם פיראטיות עוזרת או לא עוזרת לתעשיה.
כאילו, זה שיש לך את האפשרות לעשות את זה, לא אומר שאתה צריך לעשות את זה, וזה לא משנה אם אתה עושה את זה ברוח טובה או לא.
יש משהו לא מוסרי בפיראטיות, לזה אתה מוכן להסכים? העובדה שאנשים עושים את זה למרות ההתנגדות של המפתחים והמפרסמים אומרת שלדעתם זה כן רע לתעשייה.
במקום לפרוץ ולנסות, מספיק לחקור ולראות תגובות של אנשים בעלי טעם דומה לשלך. אישית במהלך תקופתי עם הPlaystation 3 צברתי מעל ל150 משחקים, לא "התנסתי" באף אחד מהם (לפחות לא פיראטית, אלא בעזרת דמואים וכו' שיצאו בPSN) ולא יצא לי גם שהתחרטתי על קניה שלהם (אולי שלושה, והם היו preorders).

ventrue
הטענה הופנתה לחנות, לא אליך, מן הסתם...
"אתם" הכוונה לחנות. נחמד מאוד שהם נמצאים במקומות פופולאריים שעולים הרבה כסף, אבל זה לא אמור להפריע לי, אני רק בא כדי לקנות משחקים.
המיקום שלכם בתכלס לא תורם לי בשום דבר, הוא תורם לחנות, ולכן אני לא מרגיש צורך לשלם יותר על המשחקים שלי בעקבות כך. במיוחד לא עם מחיר כזה מופרז.
"גניבה" זה סלנג ליקרנות, למקרה ולא הבנת. אף אחד לא מאשים אותם ב"גנבה" פלילית של שום דבר. הם גונבים את כספם של אנשים שיכולים להשיג את המשחקים במקומות הרבה יותר זולים laugh.gif

יודע ומבין את משמעות הסלנג, אבל השימוש בו הוא לצורך השמצה או גנאי למחיר Style "זה שוד לאור היום!" אבל אין לכך כל סיבה. למה להתלונן על כך שנורא יקר איפה שני לא קונה, בזמן שאף אחד לא העלה את השאלה למה אתה לא קונה שם מלכתחילה?
זו קנטרנות לשם קנטרנות נטו.

כשאני לא לקוח של המקום, זה לא מעניין לי ת'תחת איך הוא מתנהל ומה שיקוליו העסקיים.
ברור לי למה אתה לא קונה שם.
לא ברור לי למה אתה אומר לי כשלא שאלתי בכלל.
אתה לא באמת צריך להסביר לאנשים מדוע אתה לא קונה במקום היקר יותר.
nigi
ציטוט(Yamashiro @ 06.09.2014, 21:01) *
מה אם חבר נותן לך דיסק און קי עם קובץ כלשהו ובמקרה גם יש שם סדרה ואתה מעתיק את הסדרה?
מה אם מישהו מנגן מוזיקה במסיבה ואתה שומע אותה? מה אם מישהו מנגן את המוזיקה מהאוטו ואתה שומע אותה?

כל אלה הם גניבות?

זו גניבה של זכויות יוצרים

אתה מתכוון להפרת זכויות יוצרים, יש הבדל בין theft ל copyright infringement.
וכשזה לשימוש עצמי או כשאתה מוריד ישירות, אני לא בטוח שזה נחשב אפילו הפרת זכויות יוצרים.

למה אבל להיות כלכך צר מחשבה ולנסות להיתפס לקטנות
בתחתית השורה, אם שיחקת במשחק ולא שילמת על עותק משלך, אז אתה גוזל מהמפתחים כסף.
Painkiller

ואני לא בא לדכא פיראטיות smile.gif
אתה צודק לחלוטין, משחקים בארץ הם יקרים, שזה לא ממש מפתיע בהתחשב בעובדה ש... ליטרלי הכל בארץ יקר. (טוב, אני לא יודע אם ליטרלי הכל, אבל אין שום ספק שהארץ שלנו מאוד מאוד יקרה לעומת שאר העולם המודרני)
זה הגורם למנטליות ה"מי שמשלם על משחקים במקום להוריד בחינם הוא פראייר" הכל-כך-ישראלית (סתם מצטט את סלייט לצורך הדוגמה אבל זה לא חייב להיות משחקים, אלא כל דבר אחר), מנטליות שהיא לא נכונה, אבל כן, לצערי, מוצדקת. הישראלים כל כך רגילים שגונבים אותם שהם יודעים פשוט לא לקנות.
אז אני לא מאשים אותו, אני פשוט צוחק מהאירוניה ומהחוסר מודעות עצמית smile.gif

██████████
ציטוט(nigi @ 06.09.2014, 21:14) *

זה לא קטנות זה דוגמאות.
מה זה משנה אם חבר נתן לך את הדיסק או העתקת את זה מהדיסק און קי או הורדת מאתר שיתוף?

איבוד רווחים פוטנציאלים זה לא גזל זה איבוד רווחים פוטניציאלים.
חברה עושה פאשלה ומאבדת לקוחות, משמע מאבדת רווחים, אז הפאשלה הזאת גנבה מהחברה?
שתי חברות מתמודדות על מכרז, אחת זוכה, אז האחת גנבה מהשניה?

בזמן של אווטאר ONE M8 לא היה דברים כאלה...
kingblade
למישהו יש כוח לדיון הזה באמת? זה הראשון שלכם או משהו?

פיראטיות זה רע כי זה גוזל ממפתחים כסף, מפחיד משקיעים ומונע באופן כללי מאנשים שמגיע להם כסף על העבודה שלהם לקבל את הכסף הזה.
פיראטיות זה "טוב" כי זה מאפשר לאנשים שבאמת לא היו משחקים במשחק (כי אין אליו גישה יותר בלבד) לשחק בו, או כדי לנסות את המשחק כדי לראות שהוא עובד לך לפני הקנייה.

כל סיבה אחרת להיות פיראט מצטמצמת ל"כי בא לי את זה יותר משבא לי לשלם". זה שזה עולה הרבה כסף ולא בא לך לשלם אומר שאתה לא צריך לשחק בזה (או לחסוך אם אתה באמת רוצה).
רוצים להמשיך להיות פיראטים כי לא אכפת לכם? אחלה, תהנו. אבל לתרץ שזה בסדר זה הכי צבוע שיש בעולם - לפחות תודו שאתם במצב לא תקין.
TomerTop
ציטוט(Yamashiro @ 06.09.2014, 21:01) *

כל אלה הם גניבות?

הרעיון של העברה בין אנשים הוא דבר שונה מהפצה.
אם יצא לך לקנות Bluray או DVD אתה תראה שתפריט הראשי רשום לך שההקרנה אסורה בפני קהל, נגיד.
יש הבדל בין העברת תוכן שקנית בכסף לחבר, ובין הפצתו ברשת לאלפי אנשים. אם אנחנו מסתכלים על הקטנת ראש, אני חושב שהטענות שלך הן אלו שמנסות להתעלם מגודל ההפצה.
גם steam הבין את זה, בגלל זה הוא נתן לך את הfamily sharing, ותראה לאן זה הביא אותנו. אנשים שוכרים ומלווים את המשתמשים שלהם לאנשים אחרים.
אתה רואה שגם החברות עצמן לא עיוורות לזה, כמו למשל הצורה בה סוני תקפה את מיקרוסופט על ה"no second hand games", למשל.

ventrue

באג היא חנות משחקים. אני לקוח של חנויות משחקים. רצוני הוא למצוא את העסקה הכי טובה שחנויות המשחקים יכולות להציע לי.
יש כאלה שמציעות לי יותר, ויש כאלה שמציעות לי פחות. אבל אז יש את באג, שמציע לי את אותו תוכן שהאחרות מציעות לי, בהפרשים כספיים גדולים בהרבה מאחרות.
למה אני אומר שהם גנבים? כי אין לי שום אג'נדה אישית נגד באג, במידה והיו להם מחירים רגילים, הייתי גם קונה בה.
העובדה שאין להם מחירים רגילים, או אפילו בסמוך להצעות המחיר הרגילות אומר שלדעתי הם "גנבים".

למה לי להמשיך לקרוא להם גנבים?
1. בכך שאני קורא להם גנבים, אני מזהיר אנשים מלקנות שם.
2. בכך שאני קורא להם גנבים, ומזהיר אנשים, אני בעצם גורם להחכמת הצרכן. הצרכן יודע שיש לו מקורות הרבה יותר טובים לקנות, ולכן לא יפול למלכודת ה"נגישות" שלהם גם בפעם הבאה שינסו לקנות משחק.
3. בכך שאני קורא להם גנבים, אני מזהיר אנשים ומחכים אותם, ומביא לחרם צרכנים כנגד באג. חרם הצרכנים שבסופו של דבר בתקווה, יביא לשינוי במדיניות של באג.

מקווה שהתשובה סיפקה אותך.
TomerTop
ציטוט(Painkiller @ 06.09.2014, 21:14) *

ואני לא בא לדכא פיראטיות smile.gif
אתה צודק לחלוטין, משחקים בארץ הם יקרים, שזה לא ממש מפתיע בהתחשב בעובדה ש... ליטרלי הכל בארץ יקר. (טוב, אני לא יודע אם ליטרלי הכל, אבל אין שום ספק שהארץ שלנו מאוד מאוד יקרה לעומת שאר העולם המודרני)
זה הגורם למנטליות ה"מי שמשלם על משחקים במקום להוריד בחינם הוא פראייר" הכל-כך-ישראלית (סתם מצטט את סלייט לצורך הדוגמה אבל זה לא חייב להיות משחקים, אלא כל דבר אחר), מנטליות שהיא לא נכונה, אבל כן, לצערי, מוצדקת. הישראלים כל כך רגילים שגונבים אותם שהם יודעים פשוט לא לקנות.
אז אני לא מאשים אותו, אני פשוט צוחק מהאירוניה ומהחוסר מודעות עצמית smile.gif

אוקי, אני מוכן לקחת דאבל כדי לענות לך.

חנויות משחקים בארץ הן לא בהכרח יקרות, וזאת מה שמתסכל.
אתה מסכים שבאג לא חיים מהאוויר? זאת אומרת שהישראלי עדיין מכניס להם כסף. הישראלי עדיין ניגש וקונה מהחנות, ובגלל זה גם נתפס הרעיון ש"משחקים כל כך יקרים".
בעוד שאתה יכול לראות חנויות עם מחירים פיירים לגמרי, כמו pcgames (שהציעו רק עשרה שקלים מעל הrelease cost האירופאי) נסגרות בעקבות כך שהישראלים פשוט מעדיפים את אותה "נגישות". אם אתה מאשים את המנטליות הישראלית, תאשים את הטיפשות הצרכנים שגורמת להם לקפוץ על החנות הראשונה שהם רואים. אם אותו אדם היה מחכים ומקבל את עזרתך בכדי לצאת לצאת מהמנטליות הישראלית, הוא היה נכנס למקום בו הוא יכול להרשות לעצמו את המשחקים שהוא מוריד.

להגיד ש"אתה לא מאשים אותו ולא יוצא נגד פיראטיות כי ישראלי", זאת הקטנת הראש הכי גדולה ladies and gentleman
Eagle
פיראטיות כדבר גדול - היא משהו טוב.
זה הפך את עולם המשחקים לנגיש יותר, גרם ליותר נאשים להתאהב בדבר הזה שנקרא משחקי מחשב וגורם עדיין לאנשים את הדבר הזה - הוא הגדיל את השוק, מגדיל את השוק ויגדיל את השוק(הופך ליותר זמין, הופך ליותר פופלארי וכו' וכו' במיוחד במקומות שבהם הדבר היקר/לא מגיע אליהם).
כפרט - אין ספק שזה לא טוב "גוזל כסף"(שיכול להיות בלי פיראטיות לא היה קונה פוטנציאלי בכלל) וזה גניבה וכו' וכו' וכו'.

סך הכול אני נגד פיראטיות אבל אין ספק שזה אחד הדברים הטובים שקרו לתעשייה הזאת לדעתי...
TomerTop
גניבה הוא הדבר הכי טוב שקרה לתעשיית המסחר, אנשים.
כאילו, גניבה איפשר לאנשים גישה לתכנים, אביזרים ומצרכים שלא הייתה להם גישה לפני כן.
זה גרם לאנשים להתאהב בתחומים שהם לא יכלו להרשות לעצמם לפני כן, והוא תורם לתעשייה כשהוא הופך מוצרים ליותר פופולאריים, יותר זמינים.
כפרט - אין ספק שזה לא טוב "גוזל כסף" וזה גניבה וכו' וכו' וכו'

סך הכל אני נגד גניבה, אבל אין ספק שזה אחד הדברים הטובים שקרו לתעשייה הזאת לדעתי...

and now, ten years later, ישראל נמצאת בשפל כלכלי עצום, כי אף אחד לא טורח לשלם על כלום!

ועכשיו הודעה רצינית:
פיראטיות? עוזרת לתעשייה?
lets playing עוזר לתעשייה, עיתונאות גיימינג עוזרת לתעשייה, רשתות חברתיות עוזרות לתעשייה.
גניבת תכני משחקים? ממש לא עוזרת לתעשייה.

פיראטיות גורמת לDRM, היא מכריחה אותך להיות מחובר לשרת ש"יפקח" על כל צעד במשחק שלך, כדי לראות שאתה לא פורץ משחקים.
פיראטיות גורמת לDLC, אנשים מפרקים את המשחקים שלהם, כדי למכור לך אותם מאוחר יותר, בתקווה להשיג עוד כסף מאנשים שקנו את המשחקים.
פיראטיות גורמת להתמוטטות סטודיואים, סגירת מפרסמים, והקטנת התעשייה מכיוון שהיא מכוונת לשוק הרבה יותר קטן משהיא אמורה לכוון.
פיראטיות גורמת לחברות to stop innovating, היא גורמת להן לפחד להשקיע כסף במשחק שלא יכסה את עצמו ומכיוון וכמות הקונים היא אי-וודאית כשלכולם יש גישה לתוכן הפיראטי ולכן מסתמכת על משחקים קודמים שהוכיחו כמשחקים שהקהל הקונה כן מוכן לקנות.
פיראטיות גורמת להתמקדות בonline play ובעקבות כך שימוש בonline passes, שמוחק את אותו feature לבעלים הבאים של המשחק, ובכך מוחק את הsecond hand market שלו.
פיראטיות גורמת להשקעה באמצעים כנגד פיראטיות, השקעה שיוצאת ישירות מתקציבו של המשחק, מה שבאופן עקיף פוגע באיכות שלו ובתוכן שלו.

פיראטיות מושכת יותר אנשים למשחקים? גם כל שאר המדיומים שהזכרתי are doing so, והם עושים את זה מבלי לעשות את כל הcons שהזכרתי.
איכשהו, אני מתקשה לראות את ה"טוב" בפיראטיות עם כל ה"רע".
ventrue

"למה לי להמשיך לקרוא להם גנבים?
1. בכך שאני קורא להם גנבים, אני מזהיר אנשים מלקנות שם.
2. בכך שאני קורא להם גנבים, ומזהיר אנשים, אני בעצם גורם להחכמת הצרכן. הצרכן יודע שיש לו מקורות הרבה יותר טובים לקנות, ולכן לא יפול למלכודת ה"נגישות" שלהם גם בפעם הבאה שינסו לקנות משחק.
3. בכך שאני קורא להם גנבים, אני מזהיר אנשים ומחכים אותם, ומביא לחרם צרכנים כנגד באג. חרם הצרכנים שבסופו של דבר בתקווה, יביא לשינוי במדיניות של באג."

1.למה לך להזהיר אנשים איפה לא לקנות? בזמן שזה לא משפיע עליך.
2.גם אם זה היה משפיע עליך, למה לא להגיד לאנשים איפה כן לקנות ולתמוך בעסקים הוגנים במקום להשמיץ מקום שאין לך שום קשר אליו?
3."אני מזהיר אנשים ומחכים אותם, ומביא לחרם צרכנים כנגד באג." באמת??? כי ללא עזרתך, מושיע דגול שכמוך, הדילמה הקשה שבין לקנות במחיר יקר או סביר היתה מבלבלת אותם והם זקוקים לך, מורה הדרך הוותיק והחכם, כדי לצאת מהדילמה הקשה והמייסרת הזאת.
"חרם הצרכנים שבסופו של דבר בתקווה, יביא לשינוי במדיניות של באג" כי באג הם אויבי האנושות בתעשית המשחקים והם המקור לכל הבעיות בתעשיה אז ברגע שהם ישנו את המדיניות, לא הכל, אבל אין ספק, אין שמץ של ספק- שהרוב המוחלט של הבעיות יפתר!@!@ איזו ישועה אתה מביא כשאתה......

XDDDDDD אוקיי דיי, קיצר למי אכפת שיקר שם פשוט תגיד לאנשים איפה זול והם יקנו. אפשר לרכוש דרך האינטרנט ואפילו לא צריך לצאת מהבית- פתרון לטענתך שהצרכן הממוצע מעדיף נוחות, וחלאס עם כל הפלספנות והקנטרנות.

TomerTop
עסק הוא לא הגון, אם הוא מנסה לנצל את התמימות של אנשים וחוסר הבנתם בתחום כדי לגבות מהם מחיר הרבה יותר גבוה על מוצר מסויים.
זה משפיע עלי, כי אם לבאג לא היו את אותם קונים, הם היו שוקלים מחדש את המחירים שלהם, מה שהיה גורם לי לקנות מהם. הסברתי את זה כבר.
וכן, בתור אדם שמבין, אני מרגיש שזה חשוב למנוע מאחרים לצאת פראיירים. כי אם אתה אכלת גחל ונכוות, אתה תנסה להזהיר אחרים "hey guys, don't eat it, it like burns your tongue off", במקום להסתכל על אנשים כל אחד בתורו מנסה לאכול אותו ונכווה גם. קיים פה היגיון מסויים. אתה מתנהג כאילו אני משקיע כ"כ הרבה מזמני להשלמת המטרה הזאת, אני לא זה שיוצא פה בקאמפיין כנגד המדיניות של באג, אני יוצא כנגד הקאמפיין שלך להגנה על המדיניות של באג. אני האדם שמתנגד לאובססיה שלך, לא אני התחלתי את הדיון הזה, להזכירך.

לפי איך שאני רואה את זה, אתה הרבה יותר "מושיע" ממני, בא להציל את ה"חנות ההגונה" מפגיעה ע"י הצרכנים החכמים והשטניים.
אני חושב שכדאי לך להתסכל חזרה בהיסטוריית ההודעות, לראות מי התחיל את הפלספנות והקנטרנות כלפי הערות הדלות של משתמשי הנושא, ש"באג גנבים".
have a nice read, mate
גון עיוור
ציטוט(TomerTop @ 06.09.2014, 21:43) *
גניבה הוא הדבר הכי טוב שקרה לתעשיית המסחר, אנשים.
כאילו, גניבה איפשר לאנשים גישה לתכנים, אביזרים ומצרכים שלא הייתה להם גישה לפני כן.
זה גרם לאנשים להתאהב בתחומים שהם לא יכלו להרשות לעצמם לפני כן, והוא תורם לתעשייה כשהוא הופך מוצרים ליותר פופולאריים, יותר זמינים.
כפרט - אין ספק שזה לא טוב "גוזל כסף" וזה גניבה וכו' וכו' וכו'

סך הכל אני נגד גניבה, אבל אין ספק שזה אחד הדברים הטובים שקרו לתעשייה הזאת לדעתי...

and now, ten years later, ישראל נמצאת בשפל כלכלי עצום, כי אף אחד לא טורח לשלם על כלום!

ועכשיו הודעה רצינית:
פיראטיות? עוזרת לתעשייה?
lets playing עוזר לתעשייה, אתרי ביקורות וחדשות גיימינג עוזרות לתעשייה
גניבת תכני משחקים? ממש לא עוזרת לתעשייה.

פיראטיות גורמת לDRM, היא מכריחה אותך להיות מחובר לשרת ש"יפקח" על כל צעד במשחק שלך, כדי לראות שאתה לא פורץ משחקים.
פיראטיות גורמת לDLC, אנשים מפרקים את המשחקים שלהם, כדי למכור לך אותם מאוחר יותר, בתקווה להשיג עוד כסף מאנשים שקנו את המשחקים.
פיראטיות גורמת להתמוטטות סטודיואים, סגירת מפרסמים, והקטנת התעשייה מכיוון שהיא מכוונת לשוק הרבה יותר קטן משהיא אמורה לכוון.
פיראטיות גורמת לחברות to stop innovating, היא גורמת להן לפחד להשקיע כסף במשחק שלא יכסה את עצמו, ולכן מסתמכת על משחקים קודמים שהוכיחו כמשחקים שהקהל הקונה כן מוכן לקנות.
פיראטיות היא זרע כל הבעיות בתעשייה. הפיראטיות גורמת למחסור בכסף אצל חברות, אי-וודאות לגבי הקהל שמשלם, התמוטטות סטודיואים חדשים שלא יכולים להוכיח את עצמם אפילו.
התמקדות בonline play, שימוש בonline passes (מה שמוחק את הonline play לכל אדם מלבד המשתמש, ומוחץ את שוק היד השניה באותם משחקים), וגורם להשקעה באמצעים כנגד פיראטיות (השקעה שכמובן יוצאת מתקציב המשחק, בסופו של דבר).

פיראטיות מושכת יותר אנשים למשחקים? גם כל שאר המדיומים שהזכרתי are doing so, והם עושים את זה מבלי לעשות את כל הcons שהזכרתי.
איכשהו, אני מתקשה לראות את ה"טוב" בפיראטיות עם כל ה"רע".

אחלה דמגוגיה יש לך שם.
למרבה הצער, היא לא ממש משכנעת.

בנוגע לחלק הראשון של ההודעה - כבר הסבירו לך למה פיראטיות היא לא גניבה. אם אתה רוצה הקבלה טובה לפיראטיות, זה יהיה התפלחות לסרטים בקולנוע או למתקנים בלונה-פארק. זה פשוט להנות ממה שהם מציעים בלי לשלם.

דבר שני, ההשוואה להשאלת משחקים לחברים היא במקומה. ה-SCALE של הפעולה לא אמור לשנות אם היא לא מוסרית. אם זה לא מוסרי להפיץ באופן פיראטי משחק לעשרות אלפי אנשים, זה צריך להיות גם לא מוסרי להשאיל משחק לחבר אחד. משום מה את זה אתה מתקשה לקבל.

ובקשר לחלק השני בהודעה שלך - שוב, מלא דמגוגיה וכשלים לוגים. פיראטיות היא לא מה שגורם לכל הבעיות שמנית פה. זה מאוד נוח מצידך להאשים את הפיראטיות בכל הבעיות של חברות המשחקים, אבל ה"בעיה" שלהן גדולה בהרבה.
הבעיה היא שהן לא מרוויחות מספיק כסף. זאת הסיבה שסטודיואים מתמוטטים, שמפרסמים נסגרים ולזה שהתעשייה קטנה.
ויש כמה סיבות לזה שהן לא מרוויחות מספיק. רק אחת(!) מכל אותן הסיבות היא שלא מספיק אנשים קונים את המשחקים.
וגם לזה יש הרבה סיבות.
וניחשתם נכון, פיראטיות היא רק אחת(!) מהסיבות (אפילו לא המרכזית) הללו.
אני מניח שהסיבה העיקרית היא שחלק גדול מהאוכלוסייה לא מתעניין במשחקים.
לעומת מוצרי אלקטרוניקה כמו מקררים, שואבי אבק, לעומת מוצרי הלבשה, לעומת מוצרי טיפוח ויופי, לעומת סרטים, מוזיקה ואפעלו ספרים, תעשיית משחקי המחשב, בעיקר משחקי ההארד קור, לא מכוונת לקהל הרחב, אלא לקהילת חובבי המשחקים, קהילה שאפילו לא מתקרבת בגודלה לקהלי היעד של התעשיות הנ"ל.
כאן, לפיראטיות דווקא יש השפעה. תאמין או לא, אבל הפיראטיות גרמה למשחקי מחשב להיות פופולאריים יותר, ובכך היא הגדילה את האוכלוסייה הצורכת את המוצרים האלה.
והשאלה האמיתית כאן, זאת שאתה ממשיך להתעלם ממנה למרות ששאלתי אותה גם בפוסט הפותח את הנושא, היא האם התרומה של הפיראטיות להגדלת קהל היעד שווה את ה"בעיה" שהיא מהווה מבחינה כלכלית.
TomerTop
היא מוסרית, בגלל שזה המוצר שלך, ואתה רשאי להעביר אותו לאדם אחר.
היא לא מוסרית, כאשר אתה מעתיק את המוצר שלך ומפיץ אותו לאלפי אנשים אחרים דרך הרשת.

אוקי, חברות לא מרוויחות כסף... כי אנשים (שאינם קהל היעד שלהם בכלל) לא מתעניינים במשחקים.
אני חושב... שכחברות חושבות "למי אנחנו נפרסם את המשחק שלנו"... הן לא מתכוונות לכל העולם ואשתו, אלא אל קהל היעד שמתעניין במשחקים.
ולכן גם הן מקבלות תקציב מסויים כדי להתאים לזה, ולא זורקות את כל הכסף על משחק ומצפות שכל שאר העולם גם יקנה אותו cuz stuff.
הבעיה היא עם שוק המשחקים היא שבניגוד לשווקים אחרים, קהל היעד שלך יכול לבחור שבכל מקרה להשתמש במוצר שלך, אבל לא לשלם לך כלום (בעקבות הפיראטיות).
בגלל זה אתה יכול לפרסם משחק כמו Crysis 2, ושלפתע לגלות שלמרות ההכנסות הצפויות, קיבלת נורא קצת כסף... מהסיבה שארבע מיליון משתמשים פרצו את המשחק שלך, במקום לקנות אותו. (source: http://www.tomshardware.com/news/Crysis-ba...uty,14406.html)
ואלו רק הורדות "מוכרות", הרי ברור לך שאי-אפשר להגיד באופן וודאי כמה אנשים הורידו את המשחק.

הפיראטיות גורמת למשחקי מחשב להיות פופולאריים?
הרשה לי להפנות אותך לVGChartz, אתר אמין שאני מחבב מאוד.
90% מהמשחקים נמכרים במכירתם במחשב. אתה יכול לראות הבדלים ענקיים אפילו עם משחקי AAA גדולים כמו Assassin's Creed

הכמות הגלובלית שAssassin's Creed II מכר במחשב: 0.52m עותקים.
הכמות הגלובלית שAssassin's Creed II מכר לXbox360: 5.12m עותקים.
הכמות הגלובלית שAssassin's Creed II מכר לPlaystation 3: 5.35m עותקים.

בתור קהילה שגדולה פי כמה וכמה מקהילת הקונסולות (מכיוון וכולנו מחזיקים במחשב), ובתור הקהילה שאמורה לקבל את המוצר היותר טוב מבחינה גראפית וביצועית הפיראטיות במחשב מוחצת כל משחק שיוצא לה. הבדל של כמעט חמישה מיליון עותקים בין הקונסולות (מוגנות מפיראטיות, for the most part) ביחס למחשב שמכיל בו קהילה הרבה יותר גדולה של גיימרים.
אתה יכול בעצמך לעבור על כל משחק, ולראות את הבדלי המכירות בעצמך.

כך שהרשה לי לצחוק על הטענות שלך, שפיראטיות "תורמת" למשחקים. היא עושה אותם פופולאריים? אני בטוח שהם נורא ישמחו להיות הprom queen, אם היה להם את הכסף לקנות שמלת נשף.
get wrecked, kid.
Eagle
כולכם מדברים על זה שהתעשייה קטנה, אבל תעשיית המשחקים היא תעשייה ה"פנאי והבידור" הכי רווחית בעולם :|
ציטוט מוקיפדיה(אני אמצע עוד מקומות אמינים יותר בקרוב, למרות שבערך הזה ובמשפט שאני מצטט יש להם קישור למקור):
"nternational video game revenue is estimated to be $81.5B in 2014.[43] This is more than double the revenue of the international film industry in 2013.[44]" - לקוח מהערך הזה:http://en.wikipedia.org/wiki/Video_game_industry

הייתי מגיב לכול מה שכתבו קודם כמו זה שDLC הוא לפרק את המשחק(לא מסכים עם האמרה הזאת בכלל... זה מלא DLC שטוב שהם DLC, הם לא חלק מהמשחק הם תופסת שטוב שיצאה אחר כך)
ועוד כמה דברים: כול מTomerTop ציין שעוזר לתעשיה - שום דבר ממה שציינת לא עוזר לזה כמו לשחק במשחק עצמו. אנשים משחקים במשחק מתאהבים בו ומכאן שהם נכנסים לעולם הרבה יותר. יכול להעיד על כמה אנשים שבגלל שגילו את העולם הזה בגיל צעיר(בזכות זה שיכלו להוריד כול מה שהם רצו) אז בגיל מבוגר יותר כשהם כבר יכולים להרשות לעצמם - הם לא מורידים, הם קונים. ואין לך מושג כמה יש כאלה...
בסופו של דבר השיטה של לתת משהו בחינם להפוך אותו לפופלארי ואז לקחת עליו כסף היא שיטה ידועה בעולם השיווק. אז נכון שפה המקרה הוא שונה מאוד אבל הרעיון הבסיסי נשאר - דבר חינם יש לו יותר סיכוי להיות פופלארי.(ואז כמובן אתה עושה אותו ONLINE ואז אנשים צריכים לשלם כסף לשחק בו ואז זה שיטה קצת מסריחה, אבל אנשים צריכים להתקיים ממשהו)

בסופו של דבר - אין לדעת באמת מה היה קורה אם לא היה פיראטיות. יכול להיות שהיו יותר קונים ויכול להיות שהיו פחות. מה שבטוח - לתעשיה הזאת לא חסר כסף...
(אגב אני אפילו לא נכנס לנושא של האם פיראטיות היא גניבה או לא)

עריכה:
אתה רוצה להגיד לי שXBOX 360 מוגן מפריצות? אחד מהקונסולות הכי נפרצות. מילא PS3, אבל XBOX? אנשים קונים אותו בחבילות פרוצות כמו שהם קונים צ'יפס במקדונלדס...
TomerTop
מצחיקה אותי העובדה שאתה מחליט לבדך "יש לתעשייה מספיק כסף, זה בסדר אם אני אהיה פיראט".
התעשייה מרוויחה בגלל שיש לה קהל שמוכן לתמוך בה, וזה שהיא עדיין מצליחה לא אומר שאתה לא פוגע בה.
DLC ממזמן לא נמצא במקום של "הרחבות", ואתה יכול לראות את זה בpreorder bonuses, first day DLCs או On-disc DLC.
DLC שמוכן בday one, או שמגיע למי שמזמין את המשחק ביציאה שלו? אני לא יודע מה איתך, אבל DLC שמוכן לפני היציאה של המשחק, צריך להיות בתוך המשחק.
וDLC שנמצא על הדיסק, ואתה צריך רק "לפתוח" אותו? אני חושב שההגדרה עצמה מראה לך שמשהו שם went wrong.

אנשים שגילו את העולם בגיל צעיר בעזרת פיראטיות? באותה מידה אנשים היו יכולים לגלות את העולם בעזרת כך שהיו קונים את המשחקים.
ילד שנולד להורים שאינם מאמינים בפיראטיות יוכל לקנות משחקים בתמיכת ההורים שלו, במקום שהם יגידו לו "למה לנו לשלם כסף? נוריד לך את זה למחשב".
לגבי אנשים בוגרים, אני מאמין שאדם שאינו מתעניין כלל בגיימינג ופתאום מחליט להוריד משחק, כנראה שפיתח עניין במשחק. אם הוא לא מוכן לשלם עליו כסף, למרות העניין שלו, הוא גם לא יסכים לשלם עליו כסף אחרי שהוא מיצא את העניין שלו, וכאן מגיעה הבעיה.

המודעות לתעשייה, העניין של "אני מנסה קודם, ואחרי זה קונה" לא מגיעה מחדשים בתחום, היא מגיעה מאנשים שכבר פיתחו עניין גדול במשחקים ומבינים שלקנות = לתמוך.
אנשים חדשים לתחום לא צריכים להוריד משחקים בצורה פיראטית, כי ברוב הסיכויים הם כנראה לא ירגישו את הצורך הזה לתמוך, וה"התנסות" שלהם שאתה כ"כ בעדה לא תניב למפתחים שום כסף.
האם היא תניב להם כסף במשחק הבא? אני לא חושב, כי השחקן ראה שהוא יכול להוריד משחק, להנות ממנו, וגם לצפות אחר כך למשחק המשך, ולכן הוא ימשיך להוריד.
באמת שתקרא לי ספקן, אבל אני לא חושב שכל אדם מקבל את ה"מודעות" הזאת של "אני צריך לתמוך במשחק", במיוחד לא אדם שלא מתעניין בתחום.

הXbox360 היה מוגן מפריצות במהלך התקופה של Assassin's Creed 2, שוב for the most part.
לאחר מכן in his lifeline הקונסולה נפרצה לגמרי, ואז אתה כן יכול לראות ירידה חדה בכמות המכירות בין הPlaystation 3 לבין הXbox360.
למשל:

Assassin's Creed 3 לפלייסטיישן: 5.95m
Assassin's Creed 3 לאקסבוקס: 4.92m
Assassin's Creed 3 למחשב: 0.78m

וזה למשחק שיש בו אלמנט multiplayer שלא היה עובד במרבית הפריצות של הXbox360.
פלוס, אתה צריך לזכור שהXbox360 זקוק לחומרה מיוחדת כדי לאפשר לך להשתמש במשחקים פרוצים, חומרה שעולה כסף והיא לא כזאת פופולארית בארצות אחרות בניגוד לישראל (כאן היא אפילו מגיע יחד עם הקונסולה), למרות שאתה כן רואה ירידה די דרסטית של קונים "נעלמו", למרות שנראה שמספר מעריצי הסדרה בפלייסטיישן לא רק נשאר דומה, אלא הגדיל את עצמו (קרוב לשש מיליון בניגוד לחמש וקצת של השני). המחשב לא זקוק לשום חומרה, רק לpiratebay ואולי demon tools.
גון עיוור
ציטוט(TomerTop @ 06.09.2014, 22:37) *
היא מוסרית, בגלל שזה המוצר שלך, ואתה רשאי להעביר אותו לאדם אחר.
היא לא מוסרית, כאשר אתה מעתיק את המוצר שלך ומפיץ אותו לאלפי אנשים אחרים דרך הרשת.

הרגע הסכמנו שהמוצר הוא לא הדיסק, אלא המשחק עצמו. כשאתה משאיל משחק לחבר אתה נותן לו לשחק בו בלי לשלם, קרי בלי להכניס כסף לתעשייה.
אז אם אתה נותן לחבר אחד שלך לשחק בלי לשלם זה סבבה, אבל אם אני נותן ל50 אלף איש לשחק בלי לשלם זה לא בסדר?
זה צבוע מצידך.

אוקי, חברות לא מרוויחות כסף... כי אנשים (שאינם קהל היעד שלהם בכלל) לא מתעניינים במשחקים.
אני חושב... שכחברות חושבות "למי אנחנו נפרסם את המשחק שלנו"... הן לא מתכוונות לכל העולם ואשתו, אלא אל קהל היעד שמתעניין במשחקים.
ולכן גם הן מקבלות תקציב מסויים כדי להתאים לזה, ולא זורקות את כל הכסף על משחק ומצפות שכל שאר העולם גם יקנה אותו cuz stuff.
הבעיה היא עם שוק המשחקים היא שבניגוד לשווקים אחרים, קהל היעד שלך יכול לבחור שבכל מקרה להשתמש במוצר שלך, אבל לא לשלם לך כלום (בעקבות הפיראטיות).
בגלל זה אתה יכול לפרסם משחק כמו Crysis 2, ושלפתע לגלות שלמרות ההכנסות הצפויות, קיבלת נורא קצת כסף... מהסיבה שארבע מיליון משתמשים פרצו את המשחק שלך, במקום לקנות אותו.
(source: http://www.tomshardware.com/news/Crysis-ba...uty,14406.html)
ואלו רק הורדות "מוכרות", הרי ברור לך שאי-אפשר להגיד באופן וודאי כמה אנשים הורידו את המשחק.

הפיראטיות גורמת למשחקי מחשב להיות פופולאריים?
הרשה לי להפנות אותך לVGChartz, אתר אמין שאני מחבב מאוד.
90% מהמשחקים נמכרים במכירתם במחשב. אתה יכול לראות הבדלים ענקיים אפילו עם משחקי AAA גדולים כמו Assassin's Creed

הכמות הגלובלית שAssassin's Creed II מכר במחשב: 0.52m עותקים.
הכמות הגלובלית שAssassin's Creed II מכר לXbox360: 5.12m עותקים.
הכמות הגלובלית שAssassin's Creed II מכר לPlaystation 3: 5.35m

בתור קהילה שגדולה פי כמה וכמה מקהילת הקונסולות (מכיוון וכולנו מחזיקים במחשב), ובתור הקהילה שאמורה לקבל את המוצר היותר טוב מבחינה גראפית וביצועית הפיראטיות במחשב מוחצת כל משחק שיוצא לה. הבדל של כמעט חמישה מיליון עותקים בין הקונסולות (מוגנות מפיראטיות) ביחס למחשב שמכיל בו קהילה הרבה יותר גדולה של גיימרים.
אתה יכול בעצמך לעבור על כל משחק, ולראות את הבדלי המכירות בעצמך.

קודם כל, חברת משחקים לא "מקבלת תקציב מסויים". היא משקיעה כסף במשחק על פי התחזיות של הרווחים שהן יעשו ממנו.
ומה שמשפיע על הרווחים זה לא "כמה אנשים הורידו את המשחק בצורה פיראטית", כמו שמאוד נוח לך להציג, אלא "כמה אנשים כן קנו את המשחק". ויש הבדל גדול.
אתה טוען שהאנליסטים בחברת EA לא ידעו על הפיראטיות? הם אולי טעו בחיזוי של כמה אנשים יקנו את המשחק, אבל זה טיפשי להגיד שהם לא הרוויחו "כי אנשים הורידו את המשחק".
וזאת הנקודה שאתה מתעלם ממנה. רוב ההודעה שלך לא רלוונטית כי אתה מתמקד ב"כמה אנשים הורידו את המשחק", במקום ב-"כמה אנשים כן קנו את המשחק".

זה שהם הורידו את המשחק לא לקח כסף מהחברה ולא פגע בה.
זה פשוט לא תמך בה.

אם הם לא מוכנים לשלם על משחק, הם לא קהל היעד של התעשייה. ככה זה. אתה יכול להמשיך לבכות, אבל בתכלס זה בגלל שאתה מרגיש מוסרי יותר כשאתה קונה משחקים ומטיף לאנשים לקנות משחקים. אפילו טבעונאצים יות טובים ממך, כי הם באמת מטיפים לאנשים שבאמת תומכים ברצח של חיות.
אתה מטיף לאנשים לתמוך בתעשייה למרות שהם לא מעוניינים לעשות את זה.

אנשים לא סובלים בגלל פיראטיות. הם פשוט לא נהנים ממנה.

אתה יכול להמשיך להציג את זה בצורה ההפוכה, אני יודע שזה גורם לך להרגיש טוב יותר.

וגם כשזה הגיע לפופולאריות שנובעת מפיראטיות אתה ממשיך עם הדמגוגיה. זה שלהרבה אנשים יש מחשב(אגב, זה נכון שכולנו מחזיקים במחשב, אבל זה לא אומר שכולנו מחזיקים במחשב שיכול להריץ משחק AAA שיוצא היום בצורה חלקה. עוד דמגוגיה), לא אומר שהם כולם קהל היעד של תעשיית הגיימינג. כל מה שהנתונים שלך מראים זה שיש הרבה יותר אנשים שקונים משחקים לקונסולות מאשר למחשב. זה לא אומר הרבה.

כך שהרשה לי לצחוק על הטענות שלך, שפיראטיות "תורמת" למשחקים. היא עושה אותם פופולאריים? אני בטוח שהם נורא ישמחו להיות הprom queen, אם היה להם את הכסף לקנות שמלת נשף.
get wrecked, kid.

ואו, ממש זיינת אותי על ידי התעלמות מהטענות שלי.
זה שאתה צועק GET REKT לא אומר שאתה צודק. לא משנה כמה תספים אותי בסקייפ שקרעת אותי לגזרים, זה עדיין לא אומר שאתה צודק.
זה בד"כ רק אומר שאתה לא יודע מה זה דיון ושאתה מאוד ילדותי.
ventrue
ציטוט(TomerTop @ 06.09.2014, 22:19) *
עסק הוא לא הגון, אם הוא מנסה לנצל את התמימות של אנשים וחוסר הבנתם בתחום כדי לגבות מהם מחיר הרבה יותר גבוה על מוצר מסויים.
זה משפיע עלי, כי אם לבאג לא היו את אותם קונים, הם היו שוקלים מחדש את המחירים שלהם, מה שהיה גורם לי לקנות מהם. הסברתי את זה כבר.
וכן, בתור אדם שמבין, אני מרגיש שזה חשוב למנוע מאחרים לצאת פראיירים. כי אם אתה אכלת גחל ונכוות, אתה תנסה להזהיר אחרים "hey guys, don't eat it, it like burns your tongue off", במקום להסתכל על אנשים כל אחד בתורו מנסה לאכול אותו ונכווה גם. קיים פה היגיון מסויים. אתה מתנהג כאילו אני משקיע כ"כ הרבה מזמני להשלמת המטרה הזאת, אני לא זה שיוצא פה בקאמפיין כנגד המדיניות של באג, אני יוצא כנגד הקאמפיין שלך להגנה על המדיניות של באג. אני האדם שמתנגד לאובססיה שלך, לא אני התחלתי את הדיון הזה, להזכירך.

לפי איך שאני רואה את זה, אתה הרבה יותר "מושיע" ממני, בא להציל את ה"חנות ההגונה" מפגיעה ע"י הצרכנים החכמים והשטניים.
אני חושב שכדאי לך להתסכל חזרה בהיסטוריית ההודעות, לראות מי התחיל את הפלספנות והקנטרנות כלפי הערות הדלות של משתמשי הנושא, ש"באג גנבים".
have a nice read, mate

LOL לי לא אכפת מבאג מצדי תשרוף להם את כל הסניפים.
אתה יודע למה זה לא מעניין אותי? (אם לא זה קצת מוזר כי אמרתי את זה אולי אלף פעם כבר ) לא אכפת לי מה קורה במקום שאין לי קשר אליו.

אני לא קונה שם, אז שיעלה כמה שבא להם, ומה אכפת לי מי קונה מה? שאנשים יעשו את השיקולים שלהם.
"התמימות של אנשים וחוסר הבנתם בתחום" התירוץ הפטרוני הזה מתיימר לומר שאנשים ללא התערבותך לא יכולים להחליט בעצמם.

"במקום להסתכל על אנשים כל אחד בתורו מנסה לאכול אותו ונכווה גם. קיים פה היגיון מסוים."
לא, ממש לא.
שוב, פשוט תגיד לאנשים אני קונה ב- X שם מציעים עסקה טובה. אין שום הגיון בלדבר על מקום שלא רלוונטי לך בתור צרכן של מוצר.
או לקוות שזה יגרום לשינוי במדיניות במקום, בזמן שאתה לא לקוח של אותו מקום.

"אתה מתנהג כאילו אני משקיע כ"כ הרבה מזמני להשלמת המטרה הזאת." זה תכלס מה שאתה עושה, אחרת לא הייתה מדבר על זה כל כך הרבה זמן. (האמת שחשבתי שפשוט תגיד כן גם כך לא בא לי לדוש בזה). אתה נתפסת בזה סתם כאילו זה חשוב ותורם למישהו במשהו בזמן שזה אפילו לא תורם לך, אתה בעצמך אמרת שאתה לא קונה שם. טופי לך! גם אני לא! אבל לך, מסיבה לא ברורה מפריע מה קורה במקום שאין לך קשר אליו. וזה ניראה לך הגיוני? מה אני אגיד לך, שב תתמרמר אם זה מה שאתה רוצה, רק תחסוך ממני את הטענה שזה מועיל למישהו במשהו ומשפיע על איזו מדניות של הצרכן או של המקום כי זה לא.

" אני יוצא כנגד הקמפיין שלך להגנה על המדיניות של באג" לי אין שם סיבה להגן על מה שקורה שם. יותר מזה, אני אפילו לא מתעסק בזה.
כל מה שאני אומר זה:
למה לקרוא למקום שגובה מחיר יקר בשם כזה או אחר כשאתה יכול שלא להתייחס אליו בכלל? פשוט להפנות אנשים לאיפה שכן רלוונטי להם לצרוך אם שואלים אותך. במקום להתעסק במקום לא רלוונטי לך.

אני לא רואה למה להעלות את זה או להתעסק בזה. אתה משום מה רואה, ואמרת מדוע לא קיבלתי את ההסבר כהגיוני וזהו. אני לא חייב להזדהות עם איך שאתה מרגיש.

"האדם שמתנגד לאובססיה שלך, לא אני התחלתי את הדיון הזה, להזכירך."
"זה הוא התחיל!" תתבגר, אני התחלתי so what? ואתה הגבת אני עניתי- זה המשיך משם.
לא הייתי משיב אילו הייתי מסכים עם תגובתך וגם אתה לא במהלך הדיון הזה.

אני לא המשכתי להגיב לגבי העמדה שלך לגבי פיראטיות כי אני מסכים איתך.

רק שלגבי השאלות האם לגנות עסקים (לא רק במחשבים ) שמוכרים במחיר יקר, בזמן שלי יש אלטרנטיבות זולות ונגישות????
בנוסף האם לקחת על עצמי אחריות פטרונית לזהיר איפה לא לקנות במקום לכוון אותם פשוט איפה כן???
והאם אני אמור בכלל להתלונן כמה יקר באיפה שאני אפילו לא קונה????

אז לא, וזה ניראה לי אבסורדי.
nigi
ציטוט(Yamashiro @ 06.09.2014, 21:18) *

זה לא קטנות זה דוגמאות.
מה זה משנה אם חבר נתן לך את הדיסק או העתקת את זה מהדיסק און קי או הורדת מאתר שיתוף?

זה לא משנה.
שיתוף של משחק דרך דיסק און קי/לקיחת דיסק מחבר היא גזילה של כסף מהמפתחים בדיוק כמו פיראטיות.
kingblade
ציטוט(nigi @ 06.09.2014, 23:47) *

זה לא קטנות זה דוגמאות.

זה לא משנה.
שיתוף של משחק דרך דיסק און קי/לקיחת דיסק מחבר היא גזילה של כסף מהמפתחים בדיוק כמו פיראטיות.

██████████
תומר אתה מניף את הנתונים של AC כאילו שזה מעיד שהמכירות שלו למחשב נמוכות בגלל פיראטיות אבל אתה שוכח שהמשחק הזה ממש אבל ממש גרוע במחשב, השליטה והמערכת קרב היא פשוט גרועה.

תבדוק מכירות של משחקים שיעודו למחשב ולא פורטים כושלים כמו פורטל 2, skyrim וכו'.
kingblade
http://www.eurogamer.net/articles/2011-09-...-really-article

DATADATADATADATADATADATADATA
SO MUCH SO FUN
גון עיוור
ציטוט(nigi @ 06.09.2014, 23:47) *

זה לא קטנות זה דוגמאות.

זה לא משנה.

לא לשלם=\=לגזול
בטח שלא לגזול כסף.
זה לא לפגוע בחברה. זה פשוט לא לתמוך. לא לגרום לחברה לרווחים.
זאת גרסה "קלה" של התוכן הראשי שלנו. כדי לצפות בגרסה המלאה עם מידע נוסף, מבנה ותמונות בבקשה לחץ כאן.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.