עזרה - חיפוש - משתמשים - לוח שנה
גרסה מלאה: בדיקת יתירות מחזורית
אנימה ישראל - ANiMe-iL > עבודה עברית - Fan Made > פאנסאב / כתוביות בעברית > פאנסאב - תמיכה ועזרה
nicoco
CRC32, או Cyclic Redundancy Check 33-bit, הוא קוד תיקון שגיאות, או במילים אחרות שיטה לבדיקת זהות של קבצים, המשמשת במיוחד לאחר העברת קבצים ממחשב למחשב דרך הרשת (או בדרכים אחרות).

השיטה שכיחה בקרב קבוצות פנסאב בעולם, ומהווה דרך לוודא שהקובץ עליו עובדים לא נפגם תוך כדי ההעברה. הדבר שימושי גם לצופה אשר רוצה לוודא שהקובץ אותו רצה להוריד הוא אכן הקובץ אשר קיים במחשב שלו.
לדוגמא:
שמתי פרק אנימה כלשהו להורדה לפני שהלכתי לישון. במהלך הלילה התרחשה הפסקת חשמל, ואני לא יודע אם הקובץ סיים להוריד או נקטע בעקבות הפסקת החשמל.
או:
הכונן הקשיח הנייד עליו אני שומר את כל האנימות שלי נפל ונחבט, וסקטורים רבים נפגמו. במקרה כזה הייתי רוצה לוודא אילו פרקים אני אצטרך לשחזר, ואילו פרקים שרדו את הנפילה.
כמובן ייתכן שהקובץ ייפגם כתוצאה מהעלאה פגומה או מערוץ תקשורת רועש.

נוכחתי לראות שהשימוש בקודי CRC בפנסאב הישראלי הן בקבצי העבודה והן בתוצרים המוגמרים הוא מזערי, ולכן החלטתי לכתוב את המדריך הזה.

אם כן; השיטה פועלת על פי קוד פשוט בן שמונה תווים, אשר מהווה מעין תעודת זהות של הקובץ, ומאפשר לאבחן אותו ולבדוק אם הוא פגום או זהה לקובץ המקורי.
הקוד לרוב יופיע בשמות של קבצים, אך לעיתים גם ייתכן קובץ נפרד אשר מכיל מידע המיועד למספר קבצים.
שם קובץ לדוגמא:
umai]_Hakaba_Kitarou_01_[FD299F64].mkv]

במדריך הזה אשתמש בתוכנה RapidCRC לבדיקת קוד CRC32 ולשילוב הקוד בשמות של קבצים.
את התוכנה ניתן להוריד מכאן

בתחילה, לחצו על כפתור Open Files, או גררו את הקבצים אותם אתם רוצים לבדוק לחלון התוכנה, וחכו בסבלנות עד שהתוכנה תסיים לפענח את הקבצים.
לאחר מכן מופיעים לכם הקבצים והמידע אודותם, לצד מספר אפשרויות:

מה שמעניין אותנו הוא Put CRC into Filename, אשר פשוטו כמשמעו, מוסיף את הקוד לשם הקובץ,
ו-Create SFV file אשר יוצר קובץ טקסט המכיל קודים למספר קבצים.

והבדיקה של קובץ גם היא פשוטה מאוד:
בטור המידע (info) כתוב אם הקובץ תקין, פגום, או שאין קוד CRC בשם שלו.

בהצלחה!
bella-chan
רגע רגע... לא הבנתי משהו, הדבר הזה עוזר לי בתור אחת שמורידה את הפרק ולא בתור אחת שמקודדת ומעלה בשביל אחרים, לא?
nicoco
זה עוזר לך אם את רוצה לוודא שהקובץ שיש אצלך הוא הקובץ ששלחו לך, ושהוא לא נפגם בדרך כלשהי.
זה יכול לעזור לתקלות בוידאו שמגלים בבקרת איכות לדוגמא, כדי לברר אם התקלה נבעה מהורדה לקויה או מהקידוד עצמו.
זאת גרסה "קלה" של התוכן הראשי שלנו. כדי לצפות בגרסה המלאה עם מידע נוסף, מבנה ותמונות בבקשה לחץ כאן.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.