עזרה - חיפוש - משתמשים - לוח שנה
גרסה מלאה: [מדריך מקוצר]"ציור מקפץ" ליד כל הברה בקריוקי
אנימה ישראל - ANiMe-iL > עבודה עברית - Fan Made > פאנסאב / כתוביות בעברית > פאנסאב - תמיכה ועזרה
mar11
אז קודם כל מורידים את שני אלה לשולחן העבודה(לחצן ימני בעכבר ו"שמירת יעד בשם"):
http://www.recom.org/ai-chan/aegisub_auto4...lude/exxact.lua
http://www.recom.org/ai-chan/aegisub_auto4...ing_blob_v2.lua

אחר כך מעתיקים את שני אלה לתיקיית ה-
C:\Program Files\Aegisub\automation\autoload
בכוונה אמרתי לכם להוריד לשולחן העבודה כי פשוט למי שיש ויסטה אז תמיד לפני העברת קובץ לתיקייה של תוכנה שהקובץ עלול להשפיע עליה, המחשב שואל משהו בסגנון "האם אתה בטוח",
לכן אם מורידים את שני הקבצים הללו ישירות לתיקייה המדוברת, תופתעו לראות כאילו לא הורדתם שום דבר לתוך התיקייה (שוב, זה רק למי שיש ויסטה).

לאחר מכן, נכנסים לקובץ ה-ass המזופת שלכם,
לוחצים למעלה בתפריט על automation ומישם ל- automation. עכשיו, בחלון הקטן שנפתח לוחצים על "Rescan autoload dir"
עכשיו ברשימה יתווספו לכם שני אלה שהורדתם. ליחצו על close.
(במקרה ולא התווספו לרשימה שני אלה, אז עשו זאת ידנית, ליחצו על Add באותו חלון קטן, ובתיקיית ה-
C:\Program Files (x86)\Aegisub\automation\autoload
ביחרו בשני הקבצים הדרושים.

עכשיו, מסמנים את שורות הקריוקי (אפשר גם בלי אם לשורות הקריוקי יש סטייל אחיד)
לוחצים על automation (למעלה בתפריט) ועל jumping blob effect v2.
כעת נפתח חלון קטן
בשורת ה- Mode אתם בוחרים את מיקום תנועת הציור המקפץ.
בשורת ה-apply affect to אתם בוחרים אילו/איזה שורות/סטייל יקבל את האפקט של הציור המקפץ (לזה הכוונה במה שאמרתי שאם יש סטייל אחיד לשורות הקריוקי אז אין צורך לסמן)
בתיבת ה- The blob אתם שמים את הציור שהכנתם בעזרת ASSDraw3 (מה שמופיע כרגע בתוך התיבה זו סתם צורה של איזה עיגול מוכן בתור דוגמה)
בשורת ה- insert blob lines אתם קובעים האם הציור יהיה מקדימה והקריוקי מאחורה, זאת אומרת הציור יסתיר את ההברה. או שהציור יהיה מאחורי הקריוקי.

הערה: אפשר לעשות כמה ציורים על אותה שורת קריוקי (לשם כך צריך לשנות את הערכים, למשל בכל ציור לשנות את ה- insert blob lines - לפני או אחרי השורה, ואז, אם ניקח לצורך העניין את הכדורים המוכנים שהכלי נותן, ייצא לכם מן אפקט כזה של שני כדורים מלפפים את ההברה שמושמעת.

כל שאר הדברים נתונים לבחירתכם, כל ה-lead in ה-fade, מהירות האצה, זוית תנועת גל ועוד.
אתם כבר תעבדו על סמך "ניסוי וטעייה".
המטרה שלי היתה לתת את הבסיס לכלי הזה.

אם אתם רוצים לעשות ציור מיוחד אז לתוך ה- ASSDraw3 תגררו את התמונה שממנה אתם רוצים לגזור את הצורה שלכם.
אני לא הולך לפרט על איך לעבוד עם ASSDraw3, את זה תצטרכו ללמוד. תחפשו ב-youtube , אם אני לא טועה יש שם מדריך, או שתחפשו בפורום של Aegisub.

קרדיט לי - mar11 (לי).
Nemsis
מה~~~~~~~ האם זהו המדריך האגדי?? או שעייני מטעות אותי?
אני אקרא ואנסה, אם זה מה שאני חושב שזה מאר.11 אתה אכן מושיענו ohmy.gif

זה ממש כמו הדף הוורוד..
זה אכן שימושי אבל לצערי אני מחפש מדריך לעשות את הפעולה הזאת, ולא עם עוד סוג של AUTOMATION ~_~
תודה בכל מקרה.

עריכה : אחרי התעסקות עם הBLOB, אין לזה כל כך הרבה אפשרויות אי אפשר לשנות יותר מידי...
רוב התמונות גם לא יתאימו במבחינת הסיבובים וכו'

ולא הצלחתי להסיר את הסיבוב והקפיצה בכלל, יש איזשהי דרך להוריד אותם?
זאת גרסה "קלה" של התוכן הראשי שלנו. כדי לצפות בגרסה המלאה עם מידע נוסף, מבנה ותמונות בבקשה לחץ כאן.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.