IPB

ברוך הבא אורח ( התחבר | הירשם )

> 

Reply to this topicStart new topic
> Touch, יצירה מוקדת של המנגקה של Cross Game
Todokanai Sakebi
הודעה 23.05.2013, 18:39
הודעה #1

בלה בלה בלה
סמל קבוצה

קבוצה: וותיקים
משתמש מספר: 1,980

TOUCH

מס' פרקים: 101
שנת יציאה: 1985-1987
ז'אנר: דרמה, קומדיה, ספורט, חלק מהחיים, רומנטיקה
טווח גילאים: 13+ (לא מכיל תכנים שלא מתאימים לילדים, tho)
לינקים: MAL | ANN | AniDB

עלילה:
קאזויה וטאטסויה הנם שני תאומים זהים ממשפחת אואסוגי. טאטסויה, הבכור, הוא מעט מפוזר ומאוד עצלן. לעומתו, קאזויה, שחקן בייסבול (תפקיד מגיש) מוצלח מאוד שכולם מעריכים ומאמינים ביכולותיו. משפחתם גרה בשכנות מצוינת עם משפחת אסאקורה, להם יש בת שנולדה באותו היום של התאומים, לה קוראים מינאמי. השלושה - מינאמי, טאטסויה וקאזויה - גדלו ביחד מאז שנולדו, ולכן החברות בינם מאוד הדוקה. יחד עם זאת, עם הגיעם לגיל ההתבגרות, מתחילים השלושה להכיר ולהבחין אחד בשנייה.

דמויות:
ספוילר:
Tatsuya Uesugi

הדמות הראשית, התאום הבכור. מאז הילדות היה תחרותי מול אחיו, אך תמיד התאכזב כאשר מי שזכה לעידוד ותמיכה היה אותו אח. אי לכך, הפך לאדם מאוד עצלן שבכלל לא מנסה להרשים אף אחד, וגם לא את מינאמי השכנה. נראה שמגלה עניין בבייסבול, אך לא מוכן לנסות להיכנס לתחום בגלל שאחיו עוסק בו. מצטרף למועדון האגרוף כנגד רצונו. ניתן להבדיל בינו לבין אחיו התאום בזכות השיער המבולגן.

Kazuya Uesugi

התאום הצעיר והמוצלח. כולם אוהבים ומעריצים אותו. נמצא במועדון הבייסבול של בית הספר שלו (Meisei High School), והבטיח "לקחת" את מינאמי לליגת הקושיאן (ליגת הבייסבול הגדולה והמכובדת של בתי הספר). מכיר באחיו הגדול כדמות מאיימת ב"מלחמה" על ליבה של מינאמי. ניתן להבדיל בינו לבין טאטסויה בזכות השיער המסודר שיש לו.

Minami Asakura

בת השכנים, נולדה באותו היום של שני התאומים. נמצאת איתם בקשר קרוב ותמידי, ממש כמו בני משפחה. נערה חכמה, שנחשבת למאוד יפה. כבר מראש היא משודכת לקאזויה ומאמינים שהקשר בינהם הוא הצלחה. לא סתם הם זכו לתואר "בני הזוג המוצלחים ביותר."

Punch - פאנצ'י

הכלב של מינאמי. חברו הטוב של טאטסויה, שתמיד משחק ונלחם בו. נשמע כמו זקן סוטה ומטריד P=

Shouhei Harada

סתם בא לי להוסיף אותו, כי הוא דמות שאני מאוד אוהב. בחור שמאוד עוזר ותומך בטאטסויה. הוא גדול וחזק ונקלע רבות לקרבות ללא רצונו. הוא זה שגרם לטאטסויה להיכנס למועדון האגרוף. משפט קבוע (ובעיקר בתחילת הסדרה): "אני מבין."

שירים
*ממוספר לפי סדר הופעתם בסדרה. אפשר להתרשם מהאנימציה פה (מומלץ משיר הפתיחה הראשון, כי סביר להניח שבאחרים יהיו ספוילרים)
שירי פתיחה: 1 | 2 | 3 | 4 | 5
שירי סיום: 1 | 2 | 3 | 4
לצערי איני מוצא שירי סיום מלבד השני.

הורדות: בתור חובב טורנטים, אין לי הורדות ישירות. למי שיש, מוזמן להביא ואני אעדכן. התרגום הוא של CA.
פרקים 1-27 | 28-56 | 57-79 | 80-101

דעה: *חשוב לציין שצפיתי עד כה רק ב-28 פרקים.
- אנימציה: אני לא צפיתי ביותר מדי יצירות משנים אלו, אבל בציפייה לצפות במשהו שהאנימציה בו ירודה הופתעתי לטובה. האנימציה בסדר גמור ודי שומרת על עצמה לאורך הסדרה. באופן מפתיע, לא רואים יותר מדי חזרה על קטעי אנימציה. 9\10
- עלילה: מי שמכיר את היוצר (אדאצ'י מיטסורו, שעשה גם את Cross Game הנהדרת) בעצם יכול לחוש מה האווירה הכללית שתהיה בסדרה הזו. סדרה שכתובה ומועברת בצורה טובה, עם פיתוח מצוין של הדמויות. Touch, לעומת Cross Game, איטית יותר (אחרי הכל, כמות הפרקים כפולה), אך לי זה לא מפריע. 9/10
- סאונד: מאחר וצפיתי רק ב-28 פרקים מתוך כלל הסדרה, זכיתי להאזין רק לשני שירים. כמו סדרות ישנות רבות, שיר הפתיחה נראה כאילו נכתב במיוחד לסדרה - הוא חייב להכיל לפחות פעם אחת "Touch", והוא בהחלט עושה את זה. הם בסדר, באופן עקרוני. לא סוג השירים שאני נהנה לשמוע. בנוסף, בסדרה יש שירי רקע שמוסיפים לאווירה באופן לא רע, זאת לצד מנגינות הרקע הנעימות. 8/10
- דמויות: Well, כפי שצויין תחת "עלילה", אם יש משהו שאני מאוד אוהב אצל היוצר הזה זה את הדמויות ופיתוחן. בעיקר של הראשיות, כמובן. הייתי מאוד רוצה לראות את האראדה קצת יותר. 9\10
סה"כ - עד כה, סדרה נהדרת. אני מאוד נהנה ממנה ומההתפתחות שלה. קצת לא הצלחתי אבל להיכנס לקטעים שהיו בפרקים האחרונים שצפיתי ובזה היוצר קצת כשל. מאוד מצחיק לראות שאין להם פלאפונים (ואף כיף!), ושהם לא יכולים ליצור קשר זה עם זה סתם ככה. 8.5\10

נניח שהשקעתי פה.
יום טוב. (:

--------------------
MAL

אריה - כי יש דברים מושלמים בעולם הלא-מושלם הזה. (:

?And who are you, the proud lord said, that I must bow so low
Go to the top of the page

+Quote Post
dash
הודעה 23.05.2013, 19:38
הודעה #2

!Sun attack
סמל קבוצה

משתמש מספר: 67,256

סדרה מעולה, בהתחלה זה מרגיש כאילו היא נבנית לאט או ברורה מדי מה יקרה, אבל אפילו אם אתה יודע מה יקרה הביצוע עצמו פשוט מעולה אז זה לא באמת מפריע ורק יותר שואב לראות איך זה יקרה
כל דמות מקבלת פיתוח בצורה לא ישירה דבר שיותר מבוסס על תבניות התנהגות והתקדמות שמתחברת לאט לאט והסיפור עצמו פשוט אבל מצליח לשמור על עצמו אמיתי ושואב(חוץ מהקטע של המאמן שמרגיש מוקצן מדי וארוך בחלקים מסויימים למרות שכן מצליח להסגר טוב ובצורה משמעותית.
הסיום פחות התחברתי, אבל בכללית רק לMIYUKI וH2 באמת הרגשתי שהוא הצליח לסגור כמו שצריך(במנגה)

הOST מעולה ומנוצל בצורה מדהימה מבחינת בימוי ואיך שמשתמשים בו, הVOCALS לא מושכים תשומת לב ממה שקורה בסדרה אלא משתלב איתה ורק הופך את הכל ליותר זכור

הסרטים די מחורבנים כי ניסו לקחת את ההכל לכיוון חדש וזה יצא ממש מחורבן ביחס לסדרה אבל בסהכ הבסיס טוב אז זה עדיין סביר.
http://www.youtube.com/watch?v=bEa_t_ALucE
http://www.youtube.com/watch?v=LmQxx_1JtdI

+Quote Post
Arnoxツ
הודעה 23.05.2013, 19:59
הודעה #3

DESU!
סמל קבוצה

משתמש מספר: 178,811

סיקור טוב אבל לא ממש הבנתי את העלילה .... לא הסברת אותה כל כך טוב...

--------------------

+Quote Post
dash
הודעה 23.05.2013, 20:27
הודעה #4

!Sun attack
סמל קבוצה

ציטוט(Ahosan @ 23.05.2013, 20:59) *

יש שני אחים במשפחת אאוסגי(לא בטוח איך לעברת) טטסויה וקאטסויה, קאטסויה הוא האח הקטן שנחשב פלא בבייסבול ושחקן ברמה לאומית עוד בגיל צעיר וטטסויה האח הגדול יותר סוג של נעלם ולא מצפים ממנו מעבר למינימום, האחים גדלו ביחד עם המשפחה של השכנים בית ליד שיש להם בת שנקראת מינאמי שמה הם גדלו לרמה שההורים איחדו את הבתים ובנו חצר משותפת למשפחות עם מועדון לילדים.
בעיקרון הסיפור עוקב אחרי החיים של המשפחות והאחים בהתחלה אבל מהר מאוד זה די משתנה מבחינת נסיבות ואירועים.

אני מתגעגע שבאמת הייתי צריך להפגש אם אנשים בשביל לדבר איתם והם לא היו מתעסקים כל חמש דקות בלהתעדכן מה חדש, לגבי החלק הראשון של הסדרה שהגעת, כן הוא צפוי אבל זה די במכוון ומבחינת ביצוע עשוי למטרה מסויימת אחכ באיך שכל הפיתוח דמויות הולך.

+Quote Post
Todokanai Sakebi
הודעה 24.05.2013, 05:23
הודעה #5

בלה בלה בלה
סמל קבוצה

ציטוט(Ahosan @ 23.05.2013, 20:59) *

חח אקח לתשומת לבי ואשנה את זה מאוחר יותר היום.
האמת שהסיבה שרשמתי את זה כך הייתה, שהרבה פרקים בהתחלה של הסדרה החלו כך, וחיבבתי את אופן העברת המידע... לכן החלטתי לרשום את זה דומה (מהראש שלי, כי אני לא באמת זוכר איך זה נאמר שם).

אני מבין כעת שזה לא היה אידאלי. אשכתב את זה, כאמור, מאוחר יותר. תודה (:

עריכה:
ערכתי את מה שנכתב.

--------------------
MAL

+Quote Post
Todokanai Sakebi
הודעה 30.07.2013, 18:24
הודעה #6

בלה בלה בלה
סמל קבוצה

הנושא לא הוכנס לאינדקס. היש בעיה איתו, או שמא זה סתם נפל בין הכיסאות?

בכל מקרה, סיימתי היום את הסדרה.
סדרה נהדרת smile.gif מי שחושש שזו סדרה משנות השמונים ומיושנת אז שיחשוב פעם נוספת. לא הרגשתי כלל שהסדרה הזו היא משנות השמונים, הרגישה לי מאוד מודרנית.
האמנתי שאתקשה להתמודד עם האנימציה, שדווקא הפתיעה ולא הרגשתי באיזשהו פער חריג ומזעזע בין האנימציה של אז לזו של היום. רואים שהציור קצת מיושן, אבל זה לא משהו שאי אפשר להתרגל אליו (או שסובלים ממנו).

הסדרה רוויה בשירים נהדרים, בין אם שירי פתיחה או INSERT SONGS. תמיד כיף להקשיב והם נכנסים ברגעים מתאימים.

דמויות נהדרות עד הסוף, כאשר הפיתוח איטי (יש להם מספיק זמן בסדרה) וטוב.

אני ממליץ לכל מי שמדלג על הסדרה הזו בגלל שהיא מ-1985 ולצפות בה. 101 פרקים נהדרים, מלאים בהנאה. חרף השנה, כאמור, מרגיש די מודרני.
ציון סופי: 9\10 (ואם הייתי מנסה להסתכל על השנה שבה זה יצא, אז 10\10.)

--------------------
MAL

+Quote Post
ProHunter
הודעה 30.07.2013, 20:08
הודעה #7

גאנין
סמל קבוצה

משתמש מספר: 195,574

שאפו.
לא הבנתי כאילו שני האחים מאוהבים באותה ילדה....נשמע דיי כושל.

--------------------
~דניאל~

My Anime List
Fullmetal Alchemist Naruto Steins;Gate Another Kuroko no basuke
Free!
Clannad Hunter x Hunter Attack on Titan
Naruto Shippuden Fullmetal Alchemist Brotherhood Death Note
Clannad~After Story Bakuman Tonari no Kaibutsu-kun Watamote
Dragonball Z
Durarara Ghost Hunt Yu Yu Hakusho
Danganronpa

My Manga List
Gintama Buyuden Naruto Shingeky no Kyojin
Onepunch-Man Beelzebub
נושא הציורים שלי

+Quote Post
dash
הודעה 30.07.2013, 20:26
הודעה #8

!Sun attack
סמל קבוצה

ציטוט(ProHunter @ 30.07.2013, 21:08) *
שאפו.
לא הבנתי כאילו שני האחים מאוהבים באותה ילדה....נשמע דיי כושל.

לכל דבר יש מטרה בפיתוח דצות בצורה ישירה, דבר שמתחבר לקראת הסוף בצורה מושלמת.
איזה חלק הכי אהבת?

+Quote Post
Todokanai Sakebi
הודעה 31.07.2013, 05:37
הודעה #9

בלה בלה בלה
סמל קבוצה

prohunter - תצפה ואז תדבר.
נראה לך שהעלילה תהיה כזו? נראה לך שבמשך 101 פרקים העלילה סובבת על איך שני האחים מנסים להרשים את הבחורה?
נניח וכן (מה שלא קורה), אני חושב שהציונים לה זוכה הסדרה והחיבה כלפייה מדברים בשם עצמם.

איזה חלק אהבתי? הבה נראה.
ספוילר:
אני לא סבלתי את המאמן החדש, אבל מאוד אהבתי את הקשר שנוצר בינו לבין מינאמי וטאצ'אן. גם אהבתי שלקראת הסוף טאצ'אן ביקש מחמאות ממנו והוא אמר לו "לא אתן לך, כי אני שונא אותך."
היה לי קשה ללא קשר להתרגל לקיומו, מאוד עצבן אותי. אחר-כך התחלתי איפשהו לחבב אותו ואת השיחות שלו עם דמויות אחרות.
- הופתעתי מאוד שסיינאן הפסידו ברבע הגמר. הפתעה לחיוב. חשבתי שהם ישחקו מול מייסיי ויתקשו, בגלל הפציעה בכתף של המגיש (שאת שמו שכחתי... משהומורה =P)

קשה לי לחשוב על איזה חלק ספציפי אהבתי... הסדרה מאוד זרמה לי, הרגישה לי שהיא שומרת על אותה הרמה לאורך כולה. הסוף היה נהדר. באופן משעשע, לא ציפיתי שהם ילכו לקושיאן... אז מאוד שמחתי שהם כן הלכו.

כעת אפנה לצפייה בסרטים.

--------------------
MAL

+Quote Post
dash
הודעה 31.07.2013, 07:50
הודעה #10

!Sun attack
סמל קבוצה

ציטוט(Todokanai Sakebi @ 31.07.2013, 06:37) *
prohunter - תצפה ואז תדבר.
נראה לך שהעלילה תהיה כזו? נראה לך שבמשך 101 פרקים העלילה סובבת על איך שני האחים מנסים להרשים את הבחורה?
נניח וכן (מה שלא קורה), אני חושב שהציונים לה זוכה הסדרה והחיבה כלפייה מדברים בשם עצמם.

איזה חלק אהבתי? הבה נראה.
ספוילר:
אני לא סבלתי את המאמן החדש, אבל מאוד אהבתי את הקשר שנוצר בינו לבין מינאמי וטאצ'אן. גם אהבתי שלקראת הסוף טאצ'אן ביקש מחמאות ממנו והוא אמר לו "לא אתן לך, כי אני שונא אותך."
היה לי קשה ללא קשר להתרגל לקיומו, מאוד עצבן אותי. אחר-כך התחלתי איפשהו לחבב אותו ואת השיחות שלו עם דמויות אחרות.
- הופתעתי מאוד שסיינאן הפסידו ברבע הגמר. הפתעה לחיוב. חשבתי שהם ישחקו מול מייסיי ויתקשו, בגלל הפציעה בכתף של המגיש (שאת שמו שכחתי... משהומורה =P)

קשה לי לחשוב על איזה חלק ספציפי אהבתי... הסדרה מאוד זרמה לי, הרגישה לי שהיא שומרת על אותה הרמה לאורך כולה. הסוף היה נהדר. באופן משעשע, לא ציפיתי שהם ילכו לקושיאן... אז מאוד שמחתי שהם כן הלכו.

כעת אפנה לצפייה בסרטים.

הסרטים נוראיים מעבר למוזיקה.
הקטע של המאמן היה חלק חשוב ונוראי במכוון אבל זה בין החלקים היחדים שאני חושב שהאנימה יכלה להתנהל יותר טוב איתם כי במנגה זה נשאר נוראי ואפקטיבי אבל לא הרגיש כל כך מרוח

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 משתמשים נמצאים בנושא זה (1 אורחים ו-0 משתמשים אנונימים)
0 משתמשים:

RSS גרסת ארכיון הזמן כרגע: 20.07.2019 , 06:13