IPB

ברוך הבא אורח ( התחבר | הירשם )

> 

Reply to this topicStart new topic
> מאוהבת מידי - סיפור קצר
Temerer
הודעה 01.09.2010, 15:06
הודעה #1

the former 3rd espada
סמל קבוצה

קבוצה: חברי כבוד
משתמש מספר: 14,376

אז הנה עוד סיפור קצר, הפעם קצת יותר ארוך, ועם קצת יותר משמעות:

מאוהבת מדי

4.12.2009
חדר אפל ולילה מלא ברקים, זאת הייתה, לפי כל הסימנים, התחלה של סיפור הרפתקאות אפל. הם כולם מתחילים ככה, תמיד.
למרות זאת, היא לא הרגישה כאילו משהו רע הולך לקרות, הרי איך משהו רע יכול בכלל להתקיים בעולם כזה?
היא הייתה מאוהבת, כנראה, זה ההסבר היחיד לעולם ורוד כל כך, הרי כל אדם במצב של שפיות יודע שהעולם הוא מקום קר ונוקשה, ושלילות של ברקים הם סימן לצרות, תמיד.
אם היא הייתה מרימה את מבטה היא אולי הייתה מבחינה בזאב אשר הביט עליה מהחלון, או שאולי בעצם לא, היא כנראה הייתה מאוהבת מכדי לשים לב. אם היא הייתה רואה את הזאב אולי היא הייתה רואה את הכתם הלבן שהיה על חוטמו, אולי היא הייתה מבחינה בתוכו בסימן שעון החול, אולי זה היה מציל אותה. אבל היא לא שמה לב, היא לא הרימה מבט, היא פשוט הייתה מאוהבת מדי, כנראה.

20.3.2010
בוקר, או בעצם, צהריי היום, ככר המדינה. היא קבעה להיפגש עימו שם, במרכז הכיכר, היא אפילו קנתה בושם חדש רק בשביל הפגישה הזו. היא לא ראתה אותו כבר כמעט חודשיים, הוא אומר שהוא משרת בבסיס סגור בדרום הארץ, והיא האמינה לו, אחרי הכל, למה שלא תאמין?
לבה פעם במהירות כשראתה אותו מתקרב, שיערו השחור קצוץ בתספורת צבאית ופניו מושלים כל כך, אפילו לא הפריעה לה היום הכוויה המוזרה בצורת שעון חול קטן שהייתה לו על המצח, מבחינתה הוא היה מושלם. היא נמסה כאשר אסף אותה בידיו לחיבוק אוהב, נושק למצחה ולוחש מילים של אדם מוכה געגועים. אם היא לא הייתה כבתוך טראנס מתוק, אולי הייתה רואה את הזאב אשר הלך לצד אדונו, ואולי בעצם לא, באור יום קשה לראותו, אחת מהתכונות המוזרות שלו. אבל כמובן, היא לא ראתה אותו, ואולי זה לא היה משנה, היא אהבה זאבים בזמנו.

15.4.2010
ערב, מסעדה רומנטית בלב העיר. אם היא הייתה מסתכלת באמת, אולי הייתה רואה את המבט הרעב שהתפתח בעיניו בחודש האחרון, אבל היא הייתה מאוהבת מכדי לראות באמת, היא הסתכלה, אבל לא ראתה. היא לא הופתעה כשהוא שלף את הטבעת, היא ראתה אותה לפני, אבל לא אמרה כלום כי היא חשבה שהוא רוצה שזאת תהיה הפתעה, היא לא שמה לב, אבל כשעיניה הונחו על הטבעת על חיוך על פניו, כאילו רצה שתראה אותו, וזה באמת היה רצונו, אבל כמובן שהיא לא שמה לב לאותו חיוך זאבי, אבל מה חדש?

29.4.2010
ערב, דירת ירח הדבש שלהם. זו הייתה חתונה קטנה, רק הם וכמה חברים קרובים שלו. למה רק שלו? כי לה כבר אין חברים משלה, היא מוציאה את כל זמנה במחשבה עליו, וחבריה לא אהבו אותו, אז היא בחרה בו על פניהם.

30.5.2010
זיקוקים, או יריות, היא לא בטוחה מאיזה כיוון, אבל היא לא פנויה להתייחס לזה, היא עסוקה בלברוח. רגע, לברוח? החיים שלה לא אמורים להיות מושלמים עכשיו כשהם התחתנו? אז זהו, שבחודש שעבר מהחתונה היא התחילה לשים לב יותר ויותר לזאב שהולך אחריו ופחות אליו, כאילו הוא נהיה פחות פחות מוחשי, ועכשיו? עכשיו היא רואה אותו רק בלילה, ביום היא רואה רק את הזאב, וזה מפחיד, אז היא בורחת. אבל עד הלילה היא תחזור, כי הוא יהיה שם, מחכה לה, אוהב.

20.6.2010
הוא כבר לא שם, והזאב כבר לא נמצא גם כן, עכשיו היא מבלה את חייה עם שילוב של השניים, האדם המתוק אותו הכירה והזאב. היא כבר לא אוהבת זאבים.

30.6.2010
הוא מת, בא צייד והרג את הזאב, או לפחות את מה שנותר מהזאב בתוך השילוב הזה. אבל כשאתה הורג את האופי האמיתי של מישהו, גם הוא מת. אז הוא מת, והיא חופשיה, אבל היא כבר לא עיוורת כמו פעם, היא רואה את הנחש שתלוי על צווארו של הצייד, והיא מעולם לא אהבה נחשים.

1.1.2011
מאז אותו צייד היא רואה חיות ליד כל גבר, לעיתים רחוקות זה אריה או חיה אצילית אחרת, אליהם היא מתקרבת, אבל לרוב אלה חיות רעות, חיות מפחידות. אז נמאס לה והיא הולכת למצוא את הסיבה. היא עוד לא הבינה את מה שהייתה צריכה להבין כבר מזמן.

2.1.2011
היא מתחילה להבין, וההבנה מפחידה אותה. הנזק כבר נעשה, היא לעולם לא תסמוך על אדם אחר במשך כל ימי חייה, היא תתרחק מכולם. כולם נדמים לה נחשים וזאבים בימים אלה, עיניה הקרות פנויות לראות רק את הרוע שיש באדם. היא לא שמה לב, אבל לאט לאט מופיעה לידה חיה לא ברורה, מין שילוב בין לביאה וכבשה, ואולי יותר נכון לתאר אותה כלביאה שהפכה לכבשה.

4.1.2011
היא כבר לא שם, נשארה רק הלביאה/כבשה שלה. אבל זה לא מה שאמור להיות, הרי איך יכולה לביאה להפוך לכבשה? אז זהו, כשהזאב ההוא משך אותה אליו, הוא עיוות אותה, גרם לה לאבד מהאופי המלכותי שלה, הפך אותה לכבשה. למה? כי זאבים טורפים כבשים, ולביאות יוצרות את הכבשים הכי טעימות. והיא כבר לא מאוהבת יותר מדי, עכשיו היא לא מאוהבת בכלל.

הסיפור הזכיר לי שיר שאני אוהב:
http://www.youtube.com/watch?v=5A4WoHxL3GQ

--------------------

Go to the top of the page

+Quote Post
Dr. Shoko
הודעה 01.09.2010, 19:11
הודעה #2

מישהו בטח כבר כתב את זה.
סמל קבוצה

משתמש מספר: 29,611

החלוקה לתאריכים היא משהו שבדרך כלל לא הייתי אוהב, אבל הצלחת ליצור בעזרתה קיטוע מעניין, שעזר לזרימה. בפסקה האחרונה, את הסלאש במקף. נהוג להשתמש במקף בכתיבה, וזה גם נראה יותר טוב, לדעתי.
הבעיה היחידה שהייתי לי היא שזה היה מהיר מידי. כאילו לא היו מספיק נקודות בזמן שתיארת.
אהבתי את זה smile.gif

--------------------
פעם להיות כאן אמר משהו.

+Quote Post
Temerer
הודעה 02.09.2010, 15:46
הודעה #3

the former 3rd espada
סמל קבוצה

נרשם הקטע עם המקף.
לא יודע, לא הרגשתי שזה מתקדם מהר מדי, הסתדר לי הכמות תאריכים וגם כמות המלל בתאריכים.
תודה על התגובה.

אשמח לעוד תגובות חברה

--------------------

+Quote Post
Dr. Shoko
הודעה 02.09.2010, 16:41
הודעה #4

מישהו בטח כבר כתב את זה.
סמל קבוצה

זו לא כמות המלל בתאריכים, זו כמות התוכן יחסית לאורך. היה בזה המון, אבל זה היה קצר, החליק בין האצבעות.

--------------------
פעם להיות כאן אמר משהו.

+Quote Post
Temerer
הודעה 02.09.2010, 16:50
הודעה #5

the former 3rd espada
סמל קבוצה

השאלה היא כזו, זה הפריע שזה היה קצר? כאילו זה הרגיש שזה פשוט מתקדם יותר מדי מהר מדי?

--------------------

+Quote Post
Dr. Shoko
הודעה 02.09.2010, 21:44
הודעה #6

מישהו בטח כבר כתב את זה.
סמל קבוצה

ציטוט(Temerer @ 02.09.2010, 15:50) *
השאלה היא כזו, זה הפריע שזה היה קצר? כאילו זה הרגיש שזה פשוט מתקדם יותר מדי מהר מדי?

בדיוק. אני חושב שהרעיון הזה צריך לזוז לאט יותר, כדי לתת לנו את תחושת ההתפתחות.

--------------------
פעם להיות כאן אמר משהו.

+Quote Post
שסע
הודעה 03.09.2010, 07:55
הודעה #7

סאנין
סמל קבוצה

משתמש מספר: 63,760

כפי שאמר איתי זה היה קצר מדי, הרבה יותר מדי קצר. אני יכול בקלות לראות את 10 הפסקאות האלו הופכות לעשרה עמודים, אולי אפילו לספר.
אתה מבין, בסיפורים קצרים (קצרים באמת, לא קצרים של עשרה עמודים), יש בדרך כלל מספר מועט של רעיונות, או שהם פשוטים יחסית, במילים אחרת, רעיונות שאפשר להבין אותם ולהגיע לפואנטה שלהם מהר יחסית, בלי שזה ירגיש מקוטע, בלי שיהיה צורך לספר סיפור חיים כמו שאתה עשית. כי מה לעשות, לסכם פן כזה בחיים של אדם בעשרה פסקאות מרגיש קצת מלאכותי, לפחות בדרך שבה עשית את זה.
היו לך פה ושם ניסוחים קצת מסורבלים, ולדעתי גם הדגשת קצת יותר מדי את הקטע של המאוהבת מדי, אבל זה יעלם (הניסוחים המסורבלים) שתמשיך לכתוב, וההערה השנייה היא יותר עניין של טעם אישי.
תמשיך לכתוב (:

--------------------

+Quote Post
Temerer
הודעה 06.09.2010, 17:51
הודעה #8

the former 3rd espada
סמל קבוצה

תודה על ההערות וההארות, לקחתי לתשומת לבי ואני התחלתי בכתיבה של גרסא ארוכה יותר של הסיפור, עוד לא יודע בדיוק כמה ארוך היא תצא, ובאיזה פורמט, אבל מתישהו אני כנראה אפרסם גרסא ארוכה יותר

--------------------

+Quote Post
Dr. Shoko
הודעה 06.09.2010, 18:40
הודעה #9

מישהו בטח כבר כתב את זה.
סמל קבוצה

ציטוט(Temerer @ 06.09.2010, 15:51) *
תודה על ההערות וההארות, לקחתי לתשומת לבי ואני התחלתי בכתיבה של גרסא ארוכה יותר של הסיפור, עוד לא יודע בדיוק כמה ארוך היא תצא, ובאיזה פורמט, אבל מתישהו אני כנראה אפרסם גרסא ארוכה יותר

אני מכיר לפחות מישהו אחד שכבר מחכה לגרסא הזו smile.gif

--------------------
פעם להיות כאן אמר משהו.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 משתמשים נמצאים בנושא זה (1 אורחים ו-0 משתמשים אנונימים)
0 משתמשים:

RSS גרסת ארכיון הזמן כרגע: 22.08.2019 , 04:31