IPB

ברוך הבא אורח ( התחבר | הירשם )

> 

2 עמודים V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Tales of Symphonia: Tethe'alla Hen, תודה לבנוש שוויתר לי על הסיקור ♥
Nona Chan
הודעה 17.07.2010, 13:38
הודעה #1

To the beginning
סמל קבוצה

קבוצה: ראשיים
משתמש מספר: 8,249

Tales of Symphonia: Tethe'alla Hen

שמות נוספים: Tales of Symphonia 2, Tales of Symphonia The Animation: Tethe'alla Chapter
(מקור: テイルズ オブ シンフォニア THE ANIMATION テセアラ編)
סוג: OVA (אורך פרק הוא 42-45 דקות בממוצע).
מס' פרקים: 4.
סטטוס: משודרת כעת (2/4).
יציאה: 25.5.10 -- ??
הפקה: ufotable
ג'אנרים: אקשן, הרפתקאה, פנטזיה, קסם, מרטיאל ארטס, שונאן.
דירוג: PG13

עונה ראשונה:
האנימה מבוססת על סדרת משחקים, בדומה לשאר אנימות הטיילס אוף.
הרקע לאנימה טיילס אוף סימפוניה הוא תפיסה לפיה שני עולמות קיימים, כל אחד מהם אינו מודע לקיומו של עולם אחר מלבדו. על מנת שעולם אחד יפרח וילבלב, על העולם השני לחרב ולהרקב. בעולם החרב, נערה נבחרת נשלחת למסע על מנת לשחזר את המאנא של העולם על ידי כך שהיא תעורר את הכוחות החבויים בו ותהפוך למלאכית. אותה נערה היא קולט ברונל, הנבחרת של סיבראנט. אל מסעה מצטרפים חבריה הטובים לוייד אירווינג וג'נייס סייג'. במסעם הם פוגשים חברים ואוייבים, בעוד הם לומדים עוד ועוד על הסוד האפל החבוי מאחורי חידוש העולם.

עונה שניה:
טיילס אוף סימפוניה: ת'ת'אלה הן היא אנימת המשך (ישיר) לאנימה Tales of Symphonia, שסופה היה פתוח. האנימה לוקחת חלק בעולם 'ת'ת'אלה', לאחר שקולטו נהפכת סופית למלאך ומאבדת את גופה לחלוטין. הOVA מכילה את הארק 'דריס קאהארלאן' מהמשחק עליו מבוססת האנימה, בעל שם דומה.

פתיח: "Tenkuu no Canaria" מאת Nana Mizuki (האזנה).

סיומת: "Inori no Kanata" מאת Akiko Shikata (האזנה).

דעה אישית:
וואו, כמה הייתי במתח עד שהאנימה הזו יצאה. הסוף של העונה הראשונה היה פתוח ברמות מטורפות, והיו הפרשים של כמעט שלוש שנים בין יציאת ת'ת'אלה (שעוד לא הסתיימה, אז טכנית אני עדיין במתח) לסימפוניה הראשונה. אני ממש שמחה שיצא המשך, והוא גם עשוי לא רע.
אחד הדברים שמציקים בסדרות טיילס אוף בכלל ובסימפוניה בפרט הוא העובדה שהכל כאן מהיר. ממש ממש מהיר. ז"א, על הפרק הראשון של תת'אלה אנחנו נופלים על חמש דמויות חדשות (מה שיכול להיות ממש מעיק - כי הרי פרק יוצא פעם בחודש וחצי - חודשיים ולפעמים יותר, ואז מוצאים את עצמנו לא זוכרים שום דבר בערך ממה שהולך שם) ואני בספק אם בכלל יצא לנו לדעת יותר על העולם של ת'ת'אלה בדומה לראשון. כל סדרה של טיילס אוף דוחסת כל כך הרבה מידע, במקרה הזה עד כדי כך הרבה מידע שאפילו הוכרזה OVAת המשך לOVAת ההמשך הזו (OVA שלישית, ז"א), כי אי אפשר להספיק כל כך הרבה בכל כך קצת פרקים. זאת אנימה שמיועדת בערך לכאלה שמחפשים קרבות בפירוט טכני לא רע עם עלילה נחמדה ומתח, ובהחלט לא לכאלה שמחפשים פיתוח דמויות עמוק ונשגב. לפירוט הטכני מצטרף OVA באמת איכותי - המנגינות בין הקרבות ובין הפרקים בכלל מעניינות לאוזן ומרעננות את האווירה, הפתיח אחד הדברים הנפלאים שנשמעו השנה ובכלל - ננה מיזוקי עשתה פה עבודה פשוט מדהימה עם להיט קליט ברמות שפשוט כיף לשמוע עד בלי סוף, הסיומת (של אקיקו שיקאטה, מי שקרוב לוודאי ידועה עם השירים One Winged Bird וVII מסינגל הפתיח של אומינקו) עשתה עבודה לא רעה בכלל, יותר טוב מהסינגל האחרון שיצא שלה לאומינקו (המשחק). יתרון נוסף לשורות האנימה הוא שזה גם לא נמרח, והרומנטיקה כאן חמודה ונורא מוסיפה, אז זה מיועד גם לחובבי הרומנטיקה.יש המון חורים בעלילה והמון דברים שנותרים פתוחים נכון לעכשיו עוד מהסדרה הראשונה, אני מקווה שת'ת'אלה תסגור אותם כראוי. מה שכן - הקרבות כאן באמת משובחים והאנימציה נפלאה ממש, עיצוב הדמויות נעים לעין וזה פשוט דבר שכיף ויזואלית לראות.
ממליצה לראות!

ביקורת על העונה הראשונה בבלוג שלי:
ספוילר:

בעקבות שיחה עם זאק ידידי על הא על דא ועל ספיידרמן, הועלתה הטענה לפיה הבלוג עוסק בעיקר באנימות שאני לא אוהבת ופחות בכאלה שאני נהנית לראות. לאור העובדה הזו החלטתי שהגיע הזמן שאני אסקר יותר על דברים שאהבתי לראות (אם כי על דברים שלא אהבתי לראות יש הרבה יותר מה להגיד, כמובן). בכל אופן, אחת האנימות הטובות שיצאו בעונת הקיץ של שנת 2007 זו האנימה טיילס אוף סימפוניה, אשר תמיד ראיתי בה סדרה שמישהו צריך מתישהו להרים את הכפפות ולהוציא לה עוד עונה שתסגור את החורים שהותירה קודמתה. ואכן – במרץ האחרון, החלה לצאת לאנימה עונת המשך אשר לוקחת את העלילה מאיפה שהיא נתקעה וסוגרת אותה לאט לאט. זו היתה הזדמנות מופלאה למרתון טיילס, ואם נפשט את זה קצת יותר – מאוד נהנתי מהצפייה.

הרקע לאנימה טיילס אוף סימפוניה הוא תפיסה לפיה שני עולמות קיימים, כל אחד מהם אינו מודע לקיומו של עולם אחר מלבדו. על מנת שעולם אחד יפרח וילבלב, על העולם השני לחרב ולהרקב. בעולם החרב, נערה נבחרת נשלחת למסע על מנת לשחזר את המאנא של העולם על ידי כך שהיא תעורר את הכוחות החבויים בו ותהפוך למלאכית. אותה נערה היא קולט ברונל, הנבחרת של סיבראנט. אל מסעה מצטרפים חבריה הטובים לוייד אירווינג וג'נייס סייג'. במסעם הם פוגשים חברים ואוייבים, בעוד הם לומדים עוד ועוד על הסוד החבוי מאחורי חידוש העולם.

הOVA הראשונה, מגללת לאורכם של ארבעה פרקים את מערכת היחסים בין הדמויות, אופי הקשרים ביניהם ובהגדרה כללית באופן יחסי של העלילה. קולט נשלחת למספר משימות על מנת להפוך למלאכית, כל משימה מקרבת אותה יותר ויותר ליעדה- הפיכה מוחלטת למלאכית. לאורך כל הOVA, החל מתחילתה וכלה בסופה אנו עדים למערכת היחסים בין קולט ללוייד, שנשבע להגן עליה ולהלחם למענה. אחד החסרונות הבולטים של הOVA הוא שעוד בתחילתה ניתן להבחין בפערי מידע גדולים: המידע שנמסר הוא המידע ההכרחי בלבד לקיומה של העלילה בשל אורכה המאוד קצר, פרטים שאין להם חשיבות לספינים בעלילה אינם נמסרים. כך למשל, יכול הקורא רק לנסות לשער כיצד נבחרה קולט להיות הנערה הנבחרת, או כיצד חברו למסע דווקא האנשים הנוכחיים. אך בניגוד לאנימות אחרות – כאן הבחירה בOVA דווקא היא מאוד מוצדקת, בשל הפירוט הטכני הגבוה שהאנימה הקפידה עליו לכל אורכה.

עיצוב הדמויות והאנימציה בסדרה טובים מאוד, אם כי מהבחינה המתארית יש בין הדמויות המון דימיון ציורי – אותם העיניים (עגולות במבנה זהה ובוהקות) ואותם תווי המתאר של הפה, האף והגבות. בשטח, אין הדבר מפריע ואף מטשטש בקלות ליד עיצובי הבגדים המושקעים והמרהיבים (חובבי הקוספליי – אני מניחה שתמצאו בתלבושות כאן מושא להערצה ומודל לחיקוי). הקרבות בOVA קולחים, משחקי החרבות נראים משכנע מאוד והאקשן באנימה, אף על פי שהוא מזערי בכמותו בהשוואה לדברים אחרים – לא רע בכלל. מלבד האנימציה המשובחת להפליא, הOST של האנימה מאוד מרשים אף הוא: שיר הפתיחה ("Almateria" מאת קוואי ארי ז"ל) מהווה גם תזכורת מהירה לדמויות שפגשנו ועוד נפגוש ובונה אווירה שמתאימה לאנימה ככפפה ליד. בדומה לה, הסיומת ("Negai" של Kaori Hikita) מתאימה מאוד לאווירה הרומנטית שאופפת לא פעם את האנימה – העוקבת אחר הקשר בין לוייד לקולט. מעבר להיותה מתאימה לאנימה, היא גם כיפית להאזנה בשל קולה הרך של קאורי, שפשוט כיף להשחיל לפלייליסט. בנוסף לכך גם לצלילי שיר הסיומת מוצגות דמויות צ'יבי מפוסלות של הסדרה, שזה דבר שללא ספק משעשע וכיפי להביט בו לצד שירה איכותית.

העלילה ללא ספק אחת שמאוד נהנתי ממנה – והספינים בעלילה ברובם בהחלט מפתיעים את הצופה וגורמים לו לחשוב לקראת הספין הבא, למרות כל פערי העלילה. בהמשך האנימה נמסר מידע המאיר באור אחר את כל הנאמר בסדרה ומצייר את עולמה בטון אחר, קודר יותר, אשר גם ממנו נהנתי נורא. ללא ספק, הדבר האחרון שאכזב אותי בטיילס אוף סימפוניה, הוא העובדה שסופה היה פתוח, מה שגרם לי וליתר צופי הסדרה לחכות בציפייה ממדצמבר 2007 עד מרץ 2010, תאריך יציאתה של ט'ט'אלה הן, ההמשך של האנימה (עליה לא אכביר במילים – רק אציין שאני מתכננת לכתוב פוסט עליה כשהיא תצא בשלמותה, ככל הנראה עוד מיליון שנה לפחות). אם כן, מהר מאוד מסתמן (על סמך הפרק הראשון שיצא עד כה) כי כל מאורעותיה של העונה הראשונה מהווים מעין רקע לעונה השניה – Tethealla hen, שהיא למעשה ה'בשר' של העלילה מבחינת הקרבות והאקשן. ובכל זאת – גם בתור הקדמה וגם בתור אנימה בפני עצמה – טיילס אוף סימפוניה משובחת להפליא, תמציתית ומושקעת מאוד מבחינה ויזואלית-חזותית, על כן כדאי לצפות בה בעת שנחים מהאנימות הכבדות יותר של עונת הקיץ.

דמויות מרכזיות :
כן, אני יודעת שזה הרבה דמויות, אבל כל מי שמופיע כאן הוא בגדרק.. דמויות ראשיות בלבד. לול.
ספוילר:

קולט ברונל:

זילוס ווילדר:

קראטוס:

לוייד אירווינג:

שינה פוג'יבאיאשי:

ג'נייס סייג':

פריסאה קומבאטיר:

ריפיל סייג':

רגאל בראנט:

הורדות: FansubTV, Animetake.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Shia
הודעה 17.07.2010, 15:03
הודעה #2

כאן גרה בכיף אמאשך.
סמל קבוצה

קבוצה: חברי כבוד
משתמש מספר: 8,026

אוו, TOS. אהבתי את האובה הראשונה. <:
ח"ח על הסיקור כפרע XD

--------------------

+Quote Post
Prototype
הודעה 17.07.2010, 18:38
הודעה #3

Bam ratatata tatatatata
סמל קבוצה

משתמש מספר: 61,589

ראיתי את הOVA הראשונה וזהו. אני צריכה להשלים.
והיחיד שחשבתי שביש שם זה קראטוס. "אבל למי אכפת מבישים, העיקר העלילה"

--------------------

+Quote Post
Shujin
הודעה 21.09.2010, 00:15
הודעה #4

חבר ANBU
סמל קבוצה

קבוצה: רשומים
משתמש מספר: 72,002

האנימה כבר נגמרה?

--------------------

+Quote Post
Nona Chan
הודעה 21.09.2010, 17:29
הודעה #5

To the beginning
סמל קבוצה

לא, עדיין יוצאת, פרק בחצי שנה+-

--------------------

+Quote Post
Celty
הודעה 21.09.2010, 20:16
הודעה #6

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

קבוצה: וותיקים
משתמש מספר: 66,210

רק בשביל להשלים אני אראה. דווקא נראה נחמד,אראה כנראה במהלך החופש האובה הראשונה הייתה די מעניינת~
ח"ח על הסיקור(:

--------------------
קוראים לי אנה ם:

+Quote Post
odovoro
הודעה 14.10.2010, 11:11
הודעה #7

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

משתמש מספר: 83,463

בפרק השלישי יש מוזיקה ממש יפה זה שידרוג של השיר Fiat Lux מישהו יודע איך קוראים לשיר?

+Quote Post
Doctor Shinobi
הודעה 14.10.2010, 11:43
הודעה #8

כשף כרובים
סמל קבוצה

משתמש מספר: 11,987

יצא פרק שלישי? עכשיו רק שיצא הרביעי אני רוצה כבר לראות את הסדרה D:
אבל גוד,זה באמת יותר מדי דחוס >< בעונה הראשונה הרגשתי שהם דחסו פשוט יותר מדי לתוך 4 פרקים. הם היו צריכים פשוט לעשות את זה כמו tales of the abyss שזה 26 פרקים.

--------------------

+Quote Post
Nona Chan
הודעה 14.10.2010, 14:15
הודעה #9

To the beginning
סמל קבוצה

ציטוט(Doctor Shinobi @ 14.10.2010, 12:43) *
אבל גוד,זה באמת יותר מדי דחוס >< בעונה הראשונה הרגשתי שהם דחסו פשוט יותר מדי לתוך 4 פרקים. הם היו צריכים פשוט לעשות את זה כמו tales of the abyss שזה 26 פרקים.

זו OVA. בהתחשב בעובדה שפרק יוצא פעם בחצי שנה, באמת תחכה עשר שנים עד שזה יסתיים? XD
חוץ מזה, חלק מהיופי של TOS הוא העובדה שזה OVA. ז"א, ההשקעה באנימציה, פסקול ורקעים, פירוט גראפי מרשים ושלל דברים שאני בספק אם היו קיימים בסדרה ולא בOVA. אז טבעי שהעלילה תפגע, אבל בהתחשב בעובדה שזה דבר שקורה בכל משחקי טיילס למיניהם, אני מעדיפה את זה ככה X:

--------------------

+Quote Post
odovoro
הודעה 14.10.2010, 17:24
הודעה #10

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

כן יצא כבר פרק שלישי... וואי אבל כל חצי שנה ? טוב נותר לנו רק עוד פרק אחד
אני לא מבין למה הם לא עושים 26 פרקים הייתי רוצה לראות יותר מהאנימה הזאת
ויש כבר הכרזה ל ova הבא השם של זה הולך להיות Tales of Symphonia The United World

+Quote Post
Doctor Shinobi
הודעה 14.10.2010, 17:27
הודעה #11

כשף כרובים
סמל קבוצה

משתמש מספר: 11,987

ציטוט(Nona Chan @ 14.10.2010, 14:15) *

זו OVA. בהתחשב בעובדה שפרק יוצא פעם בחצי שנה, באמת תחכה עשר שנים עד שזה יסתיים? XD
חוץ מזה, חלק מהיופי של TOS הוא העובדה שזה OVA. ז"א, ההשקעה באנימציה, פסקול ורקעים, פירוט גראפי מרשים ושלל דברים שאני בספק אם היו קיימים בסדרה ולא בOVA. אז טבעי שהעלילה תפגע, אבל בהתחשב בעובדה שזה דבר שקורה בכל משחקי טיילס למיניהם, אני מעדיפה את זה ככה X:

לא שופטים ספר לפי הכריכה. אנימציה ופסקול עוזרים,אבל הם לא הדבר הכי חשוב. הרבה יותר חשוב שהעלילה לא תפגע מאשר שתיהיה אנימציה מושקעת.

--------------------

+Quote Post
Shia
הודעה 14.10.2010, 18:05
הודעה #12

כאן גרה בכיף אמאשך.
סמל קבוצה

אבל הם תורמים לאווירה. P:
זה כמו סרט עם עלילה מעולה אבל משחק ובימוי גרוע.

--------------------

+Quote Post
seiro23
הודעה 14.10.2010, 18:28
הודעה #13

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

משתמש מספר: 70,616

חח על הסיקור המאוד מושקע on2.gif

הו, זאת בלי כל ספק אחת האנימות האהובות עלי וכמובן גם הקודמת שלה....

הו, קוראטוס.... הוא בלי כל ספק אחת הדמויות הכי אהובות עלי on11.gif

אני כבר מחכה לראות את המשך האנימה...

הודעה זו נערכה על ידי seiro23: 14.10.2010, 18:30

--------------------

+Quote Post
MaikaChan
הודעה 14.10.2010, 18:36
הודעה #14

Pika-chuuuuuuuuu *~*
סמל קבוצה

משתמש מספר: 58,652

OMG כרגע סיימתי לראות את החלק השלישי *~*
שכחתי מהאנימה הזאת כבר, ופתאום ראיתי שיצא עוד פרק, כל כמה זמן יוצא? ואיזה אנימות מסדרת Tales חוץ מ Tales of The Abyss?

--------------------

CLICK THE SPOILER FOR A SPIN
ספוילר:

+Quote Post
odovoro
הודעה 14.10.2010, 18:39
הודעה #15

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

ציטוט(Lilith @ 14.10.2010, 18:05) *
אבל הם תורמים לאווירה. P:
זה כמו סרט עם עלילה מעולה אבל משחק ובימוי גרוע.

חחח לא כל הפרקים היו עם משחק ובימוי גרוע
אבל אני מסכים איתך ראיתי משחק יותר טוב
הפרק השלישי רמת המשחק של שינה (אחת הדמויות בסידרה) היה פשוט נורא

+Quote Post
Nona Chan
הודעה 14.10.2010, 19:04
הודעה #16

To the beginning
סמל קבוצה

ציטוט(odovoro @ 14.10.2010, 18:24) *
כן יצא כבר פרק שלישי... וואי אבל כל חצי שנה ? טוב נותר לנו רק עוד פרק אחד
אני לא מבין למה הם לא עושים 26 פרקים הייתי רוצה לראות יותר מהאנימה הזאת
ויש כבר הכרזה ל ova הבא השם של זה הולך להיות Tales of Symphonia The United World

היתה הכרזה עוד לפני שיצא ט'ט'אלה. ידוע שט'ט'אלה לא תסגור את המשחק, זה סה"כ ארבעה פרקים, נצטרך לחכות (שוב) כמה חודשים טובים XD
וואו, אתם קולטים שמורחים אותנו מ2007 עד 2011+ כדי לדעת איך זה יגמר?! T>:

ציטוט(Doctor Shinobi @ 14.10.2010, 18:27) *
ציטוט(Nona Chan @ 14.10.2010, 14:15) *

לא שופטים ספר לפי הכריכה. אנימציה ופסקול עוזרים,אבל הם לא הדבר הכי חשוב. הרבה יותר חשוב שהעלילה לא תפגע מאשר שתיהיה אנימציה מושקעת.

אבל זה מבוסס במובן מסויים על קרבות. אז מן הסתם שכדאי שהם יהיו חלק מרכזי כאן X:
ונכון שלא שופטים לפי הכריכה, אבל כריכה היא כמו רושם ראשוני. הכרות ראשונה שלך עם המותג. ככל שהרושם הראשוני טוב, אתה תרצה לראות את זה יותר, לפחות ככה זה אצלי. פרט פה ופרט שם שמושמטים לא יהרסו לי עד כדי כך XD

ציטוט(seiro23 @ 14.10.2010, 19:28) *
חח על הסיקור המאוד מושקע on2.gif

הו, זאת בלי כל ספק אחת האנימות האהובות עלי וכמובן גם הקודמת שלה....

הו, קוראטוס.... הוא בלי כל ספק אחת הדמויות הכי אהובות עלי on11.gif

אני כבר מחכה לראות את המשך האנימה...

תודה 3>
וקראטוס?! אהבתי אותו עד שהוא בגד בהם! הוא כ"כ חלאתי >: הוא היה מגניב ואפל עד שעשו ממנו מלאך פוסי.
ציטוט(Maika @ 14.10.2010, 19:36) *
OMG כרגע סיימתי לראות את החלק השלישי *~*
שכחתי מהאנימה הזאת כבר, ופתאום ראיתי שיצא עוד פרק, כל כמה זמן יוצא? ואיזה אנימות מסדרת Tales חוץ מ Tales of The Abyss?

חצי שנה לט'ט'אלה, אלוהים יודע עד הOVA הסוגרת (יכול לקחת גם שנה ויותר, כמו ההפרש בין ט'ט'אלה לסימפוניה)
ותריצי חיפוש במאל לטיילס אוף, תמצאי את כולן XD

--------------------

+Quote Post
odovoro
הודעה 14.10.2010, 21:21
הודעה #17

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

טוב רק עכשיו ראיתי את זה biggrin.gif
חחחח אתם חושבים שהם יתנו לנו 26 פרקים אבל בתור ova ?

הודעה זו נערכה על ידי odovoro: 14.10.2010, 21:21

+Quote Post
Shia
הודעה 14.10.2010, 22:36
הודעה #18

כאן גרה בכיף אמאשך.
סמל קבוצה

לא.
בעיקר כי הכריזו על 4.

--------------------

+Quote Post
Demon jester
הודעה 15.10.2010, 09:17
הודעה #19

ג'ונין
סמל קבוצה

קבוצה: וותיקים
משתמש מספר: 56,828

מאיזו אנימה צריך להתחיל (טאיל אוף פאנטזי או טיילס אוף סימפוני?)

--------------------

+Quote Post
Nona Chan
הודעה 15.10.2010, 14:42
הודעה #20

To the beginning
סמל קבוצה

ציטוט(fast_like_chidori @ 15.10.2010, 10:17) *
מאיזו אנימה צריך להתחיל (טאיל אוף פאנטזי או טיילס אוף סימפוני?)

מתחילים בTales of Symphonia (הסתיימה, OVA בת 4 פרקים). אחריה באה הסדרה הזו - Tales of Symphonia: Tethealla Hen (עדיין משודרת, יצאו שלושה מתוך ארבעה פרקים, OVA).

--------------------

+Quote Post

2 עמודים V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 משתמשים נמצאים בנושא זה (1 אורחים ו-0 משתמשים אנונימים)
0 משתמשים:

RSS גרסת ארכיון הזמן כרגע: 18.10.2019 , 07:22