IPB

ברוך הבא אורח ( התחבר | הירשם )

> 

Reply to this topicStart new topic
> [סיקור] Orphaned Land - Mabool
Sussano
הודעה 31.03.2008, 19:06
הודעה #1

So far away...
סמל קבוצה

קבוצה: חברי כבוד
משתמש מספר: 1,180

"רגע רגע רגע, תחזור אחורה, מה אמרת שם?"
"מה ששמעת"
"אני לא בטוח ששמעתי נכון"
"הם ישראלים..."
שתיקה רועמת שררה בחדר לאחר שזה נאמר בפעם השנייה. כן כן, גבירותיי ורבותיי הרי לכם להקת מטאל ישראלית. אין הרבה כאלה, אז מותר לנו להיות גאים. נכון, יש לנו את בצפר, הורקור, סיילם, ושאר להקות דת'\מטאלקור מוכרות יותר ופחות, אבל בינינו, מתי שמעתם בפעם האחרונה מטאל אמיתי, איכותי, שמגרה משהו קצת יותר רחב מהעצבים שבא מישראל? אז הנה הם, במלוא תפארתם, אורפנד לנד, ה-מטאל הישראלי.
אבל למעשה, התמיהה שלי לגבי היותם ישראלים די מפתיעה. אחרי הכל, הם די רומזים על כך. שם האלבום בעברית, משובצים בו לא מעט פסוקים מהתנ"ך (ומהברית החדשה), והסאונד בכללי מלא בכלים אוריינטאלים (אפילו דרבוקות), שנשמעים קצת כמו הגרסא המטאליסטית לאבי ביטר. אז למה בכל זאת הפתיעה אותי עובדת היותם ישראלים? עבודת גיטרות מעולה, סולואים מלאי רגש ועוצמה, הסולן, קובי פרחי, עובר במהירות בין גראולים לשירה נקייה והכל בלי אף שמץ של מבטא ישראלי מעיק.
החבר'ה האלה, נחשבים לאחת מהלהקות הישראליות המובילות בעולם, ולא בכדי הם נבחרו להופיע בוואקן לפני שנתיים, ומופיעים ברחבי העולם בסיבובי הופעות נרחבים (בעיקר במדינות ערב, בצורה לא כ"כ מפתיעה האמת), והם בסה"כ להקת מטאל קטנה מבת-ים. והנה לכם ידידי, לכל אלה מאיתנו שתקועים במוסך של שלומי השכן, עם המגבר 15 וואט והגיטרה הקלאסית, לכל אותם אלו שחושבים שאין מפה לאן להתקדם, הנה לכם ההוכחה הניצחת שמטאל מישראל יכול לעבוד.
האלבום שלנו הוא אלבום קונספט. הוא מספר על שלושת הבנים של המלאך שבע ועל מסעותיהם על פני הארץ. אני לא אספר את כל הסיפור, אבל באופן כללי, האלבום בא להטיל ביקורת על הדת, על יציאה למלחמות בשמה, ועל החטאים שאנשיה עושים בשם אלוהים כביכול. הוא אומנם יישמע כאלבום מאוד דתי (עם שירים כמו נורא אל נורא, שהוא כולו ציטוט מתוך ספר תהילים, אם אינני טועה), אבל למעשה המטרה שלו היא בדיוק הפוכה.
השירים הבולטים באלבום, לטעמי, הם The Birth of The Three שפותח את האלבום, Ocean Land, שבא אחריו, Halo Dies, שהוא השיר הכי כבד והכי האדבנגיסטי באלבום, ו-The Storm Still Rages שהוא שיר אינסטרומנטלי שמהווה המשך, הן מבחינה מוזיקאלית והן מבחינה קונספטואלית לשיר Mabool, שהוא לא רע בפני עצמו.
השיר השלישי באלבום The Kiss of Babylon מתחיל בנימה קשוחה, בנהמות וגראולים כבדים של קובי פרחי, אבל איפשהו לקראת האמצע הופך למשהו שמזכיר קצת חגיגה תימנית, כאשר הסולנית מצטרפת וביחד עם קובי פותחת בשירת "נה נה נה נה נה לה לה לה לה" מזרחית אסלית. נשמע מוזר? עכשיו דמיינו את זה עם דיסטורשן ברקע ועשרות אנשים בפוגו.
אבל גם מקומם של השקט, השלווה והרוגע לא נפקד, בשני שירים אינסטרומנטליים – The Calm Before The Flood ו-Rainbow מזכירים לנו באורפנד שגם גיטרות אקוסטיות יש להם. ואם גם זה לא מספיק, אז לסלט התרבויות והמוזיקה נוסף גם השיר Asalak אותו מסלסלת סולנית הלהקה בטון ישראלי אוטנטי. לבסוף נוספים גם הכלים האוריינטאלים, וסוחפים אותך בחזרה לתקופה עתיקה יותר, בה אנשים הסתובבו ברחובות עם כאפיות וגמלים, ורקדו ריקודי בטן סביב מדורות המפוזרות בין אוהלים במדבר. ולא, לא קראו להם אחמד ופטימה, אלא יוסף ורחל.
לסיכום, דווקא השבירות האלה, המעברים בין האוטנטי והאסלי למטאליסטי והכבד, בין ההאדבנג והפוגו לריקודי הבטן והסילסולים המזרחיים, דווקא אלו הם מה שנותנים לאורפנד את האווירה הכ"כ ייחודית הזאת, שגורמת לך להסחף עם המוזיקה ולהניח לה לסחוף אותך לעולם אחר, לסיפור עתיק, לארץ שכ"כ קרובה אלינו, ועם זאת כ"כ רחוקה מאיתנו.

ציון סופי: 5\5 לא יכולתי להפסיק לשמוע.

שירים לדוגמא:
Ocean Land
Norra El Norra

אתר הלהקה:
http://www.orphaned-land.com/

עריכה: אני שונא איך שהפורום הזה גורם לכל סיקור להראות כ"כ קצר -__-

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
intrepid
הודעה 31.03.2008, 19:16
הודעה #2

צ'ונין
סמל קבוצה

קבוצה: רשומים
משתמש מספר: 46,662

הם לא למה וארג רצח את יורונימוס ?

ציטוט
בצפר, הורקור, סיילם, ושאר להקות דת'\מטאלקור מוכרות יותר ופחות

מטאלקור זה כל מה שיש לנו
ממש מעצמת צעצוע של מטאל

הודעה זו נערכה על ידי intrepid: 31.03.2008, 19:18

--------------------
7crcl

ספוילר:

+Quote Post
Solitude
הודעה 31.03.2008, 19:19
הודעה #3

חבר ANBU
סמל קבוצה

משתמש מספר: 38,797

ציטוט(intrepid @ 31.03.2008, 18:16) *

ציטוט

מטאלקור זה כל מה שיש לנו
ממש מעצמת צעצוע של מטאל

נה זה סיילם

להקה אחת האדירות.
הייתי במעל ל5 הופעות שלהם.. כל שיר זה ה-שיר.
(מאוד מתחבר לMabool, Birth of the Three ו Ocean Land, מאוד.)
סחטיין.

--------------------
האור שלנו.

+Quote Post
intrepid
הודעה 31.03.2008, 19:22
הודעה #4

צ'ונין
סמל קבוצה

משתמש מספר: 46,662

ציטוט(Solitude @ 31.03.2008, 21:19) *

ציטוט

מטאלקור זה כל מה שיש לנו
ממש מעצמת צעצוע של מטאל

נה זה סיילם

להקה אחת האדירות.
סחטיין.

ואם הם אפילו נשמעים אפילו טיפה כמו סיילם אני הולך .... להתעלם מכל מה שנכתב פה on3.gif

הודעה זו נערכה על ידי intrepid: 31.03.2008, 19:22

--------------------
7crcl

ספוילר:

+Quote Post
Sussano
הודעה 31.03.2008, 21:00
הודעה #5

So far away...
סמל קבוצה

אתה מוזמן לשמוע את השירים שנתתי כדוגמא ולהחליט בעצמך...

--------------------

+Quote Post
Solitude
הודעה 31.03.2008, 21:03
הודעה #6

חבר ANBU
סמל קבוצה

משתמש מספר: 38,797

ציטוט(intrepid @ 31.03.2008, 18:22) *
ציטוט(Solitude @ 31.03.2008, 21:19) *

ציטוט

מטאלקור זה כל מה שיש לנו
ממש מעצמת צעצוע של מטאל

נה זה סיילם

להקה אחת האדירות.
סחטיין.

ואם הם אפילו נשמעים אפילו טיפה כמו סיילם אני הולך .... להתעלם מכל מה שנכתב פה on3.gif

האמת שדיברתי שוארג רצח את יורונימוס בגלל סיילם

--------------------
האור שלנו.

+Quote Post
mephistopheles
הודעה 31.03.2008, 21:22
הודעה #7

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

משתמש מספר: 55,661

ציטוט
השיר Asalak אותו מסלסלת סולנית הלהקה בטון ישראלי אוטנטי

האמת שאין להם סולנית, והקטע הוא של עפרה חזה <: והוא בתימנית, אם שאלתם
יש להם גם שיר אחד בלטינית, building the ark, לא?

זה אלבום מעולה, קניתי אותו וחרשתי עליו למוות X_X הם באמת מעולים, ואני חולה על העוד שם. אין אף להקת מטאל עם עוד D<

--------------------

Terra es et in terram ibis

+Quote Post
Sussano
הודעה 31.03.2008, 21:24
הודעה #8

So far away...
סמל קבוצה

זו לא עופרה חזה, למרות שזה באמת נשמע כמוה S: זו סולנית תימניה אחת, אני לא זוכר את שמה, אני אבדוק ואערוך עם השם... O: והשיר לא בתימנית אלא בארמית...

וכן, Building The Ark הוא שיר בלטינית.

עריכה: שלומית לוי! זה השם שלה P: וצדקת, השיר באמת בתימנית, טעות שלי ^^

--------------------

+Quote Post
Webeater
הודעה 31.03.2008, 22:38
הודעה #9

Vodka LTD.
סמל קבוצה

משתמש מספר: 7,622

אני לא יודע למה אבל ממש לא אהבתי אותם X:
הרבה יותא מדי נגיעות "מזרחיות" ובשיא הרצינות, אני הייתי הולך על הניחוש שהם ערבים אבל הם ישראלים. (טוב, שלנו ושל הערבים דומה)
לא יודע מה אהבתם פה, זה פשוט מטאל מטאלקור עם נגיעות חזקות של מזרחית.

לא יודע ממה ההתלהבות הם רגילים לגמרי..

+Quote Post
Sussano
הודעה 31.03.2008, 22:47
הודעה #10

So far away...
סמל קבוצה

האמת שהסגנון שלהם לא קרוב בכלל למטאלקור. הם אוריינטאל דום פרוג דת' מטאל O:

--------------------

+Quote Post
Crimson Blood
הודעה 01.04.2008, 00:17
הודעה #11

צ'ונין
סמל קבוצה

משתמש מספר: 26,415

אחלה סיקור זה האלבום שלהם שאני הכי אוהב,
הם באמת אחלה להקה רק חבל לי שאבי דיימונד המתופף הוחלף
למרות שהמתופף החדש שלהם (ניראה לי שהוא גם מנגן בדיסטורטד)
לא רע בכלל ועומד בתפקיד יפה מאוד,
בקיצור הם באמת אחלה הרכב וטוב לדעת שהם באו מפה ושיש כאלות להקות בארץ להיתגאות בהם...

--------------------
Crimson Blood

Fleeting in sorrow
Pushing your spirit away,
Seeking the weakness of dislike,
Whispered from the heart.
To be, we're all in the mourning,
To despair.

Cries out: The restless will also... die

Opeth-

כי רק אם תיכנסו לפרופיל שלי תוכלו לדעת איך אני ניראה ... XDD כדאי לכם יש לי שיער ארוך ואני סקסי ...XD

בפעילות דלילה

+Quote Post
Biz-R
הודעה 01.04.2008, 00:23
הודעה #12

ג'ונין
סמל קבוצה

קבוצה: וותיקים
משתמש מספר: 11,469

אופרנד לנד אחת הלהקות תאכלס זה ה-מטאל הישראלי אתה שומע את זה אתה ישר יודע שזה ישראלי יש נגיעות ים תיכניות וזה גם מאוד ציוני..אני ממש מעריך אותם כי הם עושים משו אחר ושונה שאין באף מקום אחר בעולם..חוץ מזה שאין על אושן לאנד פשוט אחד השירים.קרימסון בלוד המורה שלי לשעבר של תופים(רוני הולן אם אתה מכיר)הוא המורה של המתופף המחליף ככה שיצא לי לפגוש אותו פעם באחת בשיעור(:

--------------------
פקחים או אנימנגה, אתם לא קיימים
תכניסו טוב לראש, AIL של הוותיקים
נארוטו הם סעידים, בליץ' הם גרמנים
באנו מלמטה, אבל אנחנו אוטקואים
קונים אתכם בספאם, משתמשים בלי נשמה
אין לכם ת'לב, של הוותיקים מהשכונה
משגיחים קומוניסטים, חשבו שהם גברים
אבל מהדיווח, הם המשיכו למוערכים
אנימנגה הצפונבונים, הביאו קצת שמות
עכשיו כולם יודעים, אתם צוות של כוסיות
לא מגיבים בנארוטו, או בנושאי הדיבורים
אבל לא יעזור, הוותיקים לא ספאמרים
השיר הזה הוא קונטרה, לכל המנהלים
עכשיו תתנו כבוד, לוותיקים האפורים.

Once In A Lifetime! My band(:

+Quote Post
-ToM-
הודעה 01.04.2008, 09:01
הודעה #13

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

משתמש מספר: 55,821

להקה טובה!!
במיוחד השיר שלהם Mabool..

ותאכלס הסיקור נראה קצר X~X

--------------------

+Quote Post
Erza
הודעה 01.04.2008, 15:04
הודעה #14

Bootyzilla
סמל קבוצה

משתמש מספר: 38,582

ליאור, יש לך כישרון בשכנוע האנשים.
סיקור מעולה, אני שומעת את השירים לדוגמא שהבאת O:

--------------------

My Anime List

מנהלת פורם דיבורים, חברת צוות בליץ' ואנימנגה לשעבר

+Quote Post
oapedbub
הודעה 08.10.2017, 18:21
הודעה #15

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

משתמש מספר: 204,202

Discounts! best buy store

Products which fall under this return policy can be returned domestically, as long as they are unused and in the original packaging. No questions asked!
If a product that falls under this guarantee is found to be counterfeit, you will get a full refund (shipping costs included).

READ MORE
Nazvani samie populyarnie i samie redkie imena novorozhdennih v Moskve
Brand new retro nomade vegetable genuine leather women handbag crossbody shoulder tote zipper travel trend fashion bags ( 121.43 $)
Non-contact infrared digital thermometer gm1650 temperature precise ir gun industrial temperature tester 200~1650c (0~3002f) ( 105.80 $)
2Pcs Creative Thumb Tip Finger Magic Light ( $1.74 )
Purple Pointed Toe Lace Up Velvet Sneaker ( 127.50 $)
UMi Z 4G Phablet-290.99 $
Ultra thin transparent clear tpu case for samsung galaxy a3 a5 a7 j1 j3 j5 j7 ( 1.28 $)
VCHOK M8 IP68 4G Smartphone-295.96 $
Sterling Silver Purple Rose Ring ( 65.00 $)
Online electronics store NixStore.ru appliances for home and office
Titos Lannister — Game of Thrones
Queen hair products peruvian body wave 4 bundles unprocessed 7a peruvian virgin hair body wave cheap ( 35.00 $)
Vsyo eshyo Elis
DMDG D03 HC - SR04 Arduino Ultrasonic Distance Measuring Sensor Module Measure Detector with Car Mounted Hoder ( $3.64 )
Merry's men optical frames eyeglasses frames rack commercial glasses fashion eyeglasses frame myopia titanium frame tr90 legs ( 18.19 $)

--------------------

+Quote Post
oapedbub
הודעה 08.10.2017, 18:22
הודעה #16

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

Discounts! best hair wax

Products which fall under this return policy can be returned domestically, as long as they are unused and in the original packaging. No questions asked!
If a product that falls under this guarantee is found to be counterfeit, you will get a full refund (shipping costs included).

READ MORE
Ograff genuine leather bag ladies 2017 crocodile pattern women messenger bags handbags women famous brand designer high quality ( 103.06 $)
Miami black deerskin driver shoe wrubber sole ( 362.48 $) Moreschi
Everbuying: China Wholesale Online Shopping - Buy from China at Cheap Prices
Fashion handmade wedding shoes plus size satin pointed toe pumps high heel wedding shoes rhinestone white bridal dress shoe ( 109.19 $)
100g bamboo charcoal all purpose teeth whitening the black toothpaste 1pcs ( 3.39 $)
WLXY Electric Alloy Steel Grinding Saw Blade + Connecting Rod for Sawing Wood Plastics ( $1.58 )
All star black canvas high top sneaker ( 56.16 $) Converse Limited Edition
OUKITEL K6000 4G Phablet-139.73 $
Brazilian virgin hair color 27 Body Wave 3 Bundle Deals Honey Blonde Human Hair Extensions Light brown queen weave beauty hair ( 96.62 $)
Fundas Mobile Phone Bags Case Cover for iphone 6 6S 4.7"" Soft Slim TPU Transparent Soft Cute Animal Cat Owl Rabbit Printed Style ( 1.29 $)
Bob style capless fashion short inclined bang sweet straight human hair wig for women ( 48.38 $)
Hot!afro loose curly synthetic lace front wig natural black heat resistant fiber hair wig curly synthetic wigs for black women ( 48.00 $)
Cobbler legend brand designer men's shoulder bags genuine leather business bag 2016 new high quality handbags for men #109171 ( 68.00 $)
Kardiff, Dzhek
Bolero - Murano Glass Dangle Earrings ( 36.00 $)

--------------------

+Quote Post
oapedbub
הודעה 08.10.2017, 18:23
הודעה #17

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

Discounts! most unique products

READ MORE
Digital led alarm clock sound voice control light digital led time humidity display wooden alarm clock electronic clocks desk ( 21.54 $)
Clocolor women black hooded winter wool coat full sleeve autumn winter warm female long cloaks outwear back lace up wool coat ( 44.98 $)
Tinyat men male canvas college student school backpack casual rucksacks laptop travel bag backpacks women mochila ( 33.99 $)
10pcs 4310MM Box Handle Zinc Alloy Knobs Arch Tracery Bronze Tone For Drawer Wooden Jewelry Box Furniture Hardware ( 2.46 $)
Trendy weaving and gradient color design wallet for women ( 9.37 $)
Garsia Bernal, Gael
White leather platform sneaker ( 208.63 $) Kenzo
Sverhestestvennoe (9 sezon)
Popreal
Moschino Couture Print Crepe Silk Square Scarf ( 117.00 $)
Israeli police confronted at West Bank settlement
Autobot C Car camera DVR Eye Smart Car DVRS WiFi Dash Cam Video Recorder G-Sensor WDR Degree Night Vision Full HD 1080P ( 80.62 $)
3 Sections Vibration Lure 3D Hard Fishing Bait ( $3.99 )
Molodoj aktyor (premiya)
Mini Block T Tote Key Fob ( 72.00 $)

--------------------

+Quote Post
oapedbub
הודעה 08.10.2017, 18:27
הודעה #18

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

Discounts! top skin care products

READ MORE
OPPO R9 4G Phablet-399.99 $
Winter jackets mens 2016 new stylish slim fitness quilted long sleeve cotton-padded solid thick parkas xxxxl n439 ( 39.98 $)
OUKITEL K4000 4G Smartphone-112.54 $
Elegant floral embossing and solid color design tote bag for women ( 38.51 $)
new casual small leather flap handbags high quality hotsale ladies party purse clutches women crossbody shoulder evening bags ( 6.00 $)
2016 new arrive fashion women pu leather bag female luxury famous brand disign big black tote shoulder messenger crossbody bag ( 40.40 $)
New 34mm Blue Leaf Hand Painted Ceramic Pumpkin Bedroom Cupboard Cabinet Knobs Door Drawer Furniture Handle Pulls ( 21.00 $)
Beelink MINI MXIII II TV Box Amlogic S905X Quad Core ( 56.90 $)
Kerui 85090018001900mhz wireless burglar alarme secure gsm alarm system androidios app control russianspanishenglish voice ( 114.47 $)
2016 New Portable Multifunction Vehicle Cup Cell Phone Holder Drinks Holder Glove Box Car Accessories Interior Organizer S153 ( 2.20 $)
2in1 mini fenfe coating thickness gauge meter flip lcd display paint thickness tester 0-1250um 50mil fnf build in probe 8801fn ( 133.40 $)
New fashion universal mobile phone bag leather pocket wallet pouch case messenger bag cross-body shoulder bags for iphone 6s ym1 ( 7.99 $)
UMI TOUCH Android 6.0 5.5 inch 4G Phablet 2.5D Arc Corning Gorilla Glass 3 Screen MTK6753 64bit Octa Core 3GB RAM 16GB ROM Touch ID 5.0MP + 13.0MP Cameras Dual WiFi 151.39$
Teclast X10 3G Phablet-100.35 $
WLXY 6PCS HSS Saw Blade Cutting Discs with Mandrel Shank Circular Rotary Tool Set ( $4.44 )

--------------------

+Quote Post
oapedbub
הודעה 08.10.2017, 18:43
הודעה #19

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

Discounts! best product images

READ MORE
Fashion Garden - Ice Cream Cufflinks ( 59.50 $)
Malaysian Virgin Hair Straight 4pcs Malaysian Straight Hair 8A Grade Virgin Unprocessed Human Hair Chic Rosa Hair Products ( 60.00 $)
Internet-shop of home appliances and electronics Technosila in Moscow
10pcs melamine sponge magic sponge eraser melamine cleaner eco friendly white kitchen magic eraser 10 6 ( 0.68 $)
Black Python Leather Mens Belt ( 148.00 $)
Ear to ear lace frontal closure with bundles peruvian straight cheap human hair with closure peruvian virgin hair with closure ( 129.60 $)
XJJJ JJ - 3 3 Axis Brushless Gimbal 360 Degree Shooting Fitting for Gopro 3 4 Camera-195.54 $
Leather Coin Purse ( 72.00 $)
Marrant genuine leather bag business men bags laptop tote briefcases crossbody bags shoulder handbag men's messenger bag 9103 ( 97.00 $)
Multi pool shades leather and pvc sandal ( 347.71 $) Pierre Hardy
4 bundles brazilian body wave wet and wavy virgin brazilian hair human hair bundles mink brazilian virgin hair body wave thick ( 50.48 $)
Bastec HD Clear Protective Film 0.26mm 2.5D Curved Edge Tempered Glass Screen Protector for iPhone 6 6s Plus 5 5s SE ( 2.64 $)
New arrival luxurious pearl beaded high-heeled wedding shoes bridal dress shoes rhinestone crystal diamond lady party shoes ( 117.59 $)
Detki v poryadke
Fashion starfish letter eight multielement bracelet for women ( 2.86 $)

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 משתמשים נמצאים בנושא זה (1 אורחים ו-0 משתמשים אנונימים)
0 משתמשים:

RSS גרסת ארכיון הזמן כרגע: 21.02.2018 , 15:09