IPB

ברוך הבא אורח ( התחבר | הירשם )

> 

הוכן עבור הפורום ע"י: Bigdragon

5 עמודים V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> FMA: המדריך המלא, חובה לקרוא!
Nona Chan
הודעה 01.05.2009, 14:23
הודעה #21

To the beginning
סמל קבוצה

קבוצה: ראשיים
משתמש מספר: 8,249

ציטוט(Kimi No Flower @ 26.04.2009, 20:12) *
איזה השקעה, יופי של מדריך אבל חצי ממנו ספויילרים.

ספוילר:
Father זה לא הרשע מKids Next Door?
lol :%

מן הסתם שכדאי שתקראי את ההבדלים לפרקים שכבר ראית. O_O

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
ShinigamiRyuk
הודעה 07.05.2009, 14:10
הודעה #22

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

קבוצה: רשומים
משתמש מספר: 64,409

אם כבר יש על זה חצי נושא אז אני לא צריך לפתוח נושא חדש.
אז יש לי שאלה.
אני לא ראיתי את הסדרה הקודמת ואני בפרק 4 של FMAB,
אני נורא רוצה לראות את הסרט, אני יכול לראות אותו? מבחינת ספויילרים ודברים שעוד לא סופרו? האם יש שם מידע שעדיין לא ידוע לי ויהיה בהמשך הסדרה?

תודה רבה לעוזרים.

--------------------

+Quote Post
Celty
הודעה 12.05.2009, 20:09
הודעה #23

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

קבוצה: וותיקים
משתמש מספר: 66,210

ציטוט(Dino San @ 07.05.2009, 15:10) *
אם כבר יש על זה חצי נושא אז אני לא צריך לפתוח נושא חדש.
אז יש לי שאלה.
אני לא ראיתי את הסדרה הקודמת ואני בפרק 4 של FMAB,
אני נורא רוצה לראות את הסרט, אני יכול לראות אותו? מבחינת ספויילרים ודברים שעוד לא סופרו? האם יש שם מידע שעדיין לא ידוע לי ויהיה בהמשך הסדרה?

תודה רבה לעוזרים.

עדיף לך לא לראות את הסרט.
א.לא תבין כלום איך אד נימצא בכל מיני מקומות.
ב.לא תבין כמה דברים שקשורים לעוד דמויות כמו:
ספוילר:
למה פתאום לרוי חסרה עין אחת.
(תוכל לראות למה בפרקים האחרונים של העונה הראשונה)

ויש עוד הרבה.
אז עדיף לך לא לראות את הסרט,אבל אם אתה כל כך רוצה לראות אז תתחיל ליראות את העונה הראשונה.
מקווה שעזרתי איכשהו,
אנה

הודעה זו נערכה על ידי Anson song: 12.05.2009, 20:13

--------------------
קוראים לי אנה ם:

+Quote Post
agent smoking jo...
הודעה 18.05.2009, 17:03
הודעה #24

Antidisestablishmentarianism
סמל קבוצה

משתמש מספר: 65,831

ציטוט(chinpokomon @ 16.04.2009, 17:04) *
בעקבות הרעיון שהעלה RazeR החלטתי לקחת את הנושא ברצינות ולהכין מדריך מסודר שיסביר על ההבדלים בין המנגה של FMA לבין האנימה הראשונה וגם מדריך לגבי האנימה השניה כי למרות שהיא אמורה לעקוב אחרי המנגה אני בטוח שעוד נראה בה קטעים שלא הופיעו בה. המדריך מחולק לכמה חלקים כאשר לא הכל ייכתב בבת אחת אלא לאט לאט יתווספו דברים כדי להיות יותר ממוקד ופחות להתעסק בשטויות.

הקדמה:
למען כל אלה שבינינו שרק החלו לראות את הסדרה, FMA משמעו FULLMETAL ALCHEMIST שפירושו בעברית "אלכימאי המתכת המלאה", כדי להבדיל בין הסדרות אני אשתמש בקיצור FMA לתיאור הסדרה הראשונה וב-FMAB לתיאור הסדרה השניה. הסיפור סובב סביב שני אחים, אדוארד ואלפונס אלריק, אשר לומדים בצעירותם אלכימיה, מדע המאפשר התמרה רושמים המרה ולא התמרה של חומר אחד לחומר שני כל עוד שני החומרים שוום בערכם או במסה שלהם. לאחר שאימם נפטרת אד ואל מחליטים להשתמש באלכימיה כדי להשיב אותה לחיים ובכך עוברים על האיסור החמור ביותר בעולם האלכימאים אשר אוסר על התמרתשוב, יש הרבה כאלה אני לא אסמן את כולם בני אדם. הניסיון שלהם נכשל וכתוצאה מכך אל מאבד את גופו ואד מאבד את רגל ימיןשמאלשלו. בניסיון נואש להחזיר אליו את אחיו, אד מקריב את ידו הימינית ומקבע את נשמתו של אל לשריון שעומד בסביבת מקום. כעת אד ואל מטיילים בעולם בחיפוש אחר ייסוד הנקרא "אבן החכמים אשר על פי השמועות מגבירה את כוחות האלכימיה ומאפשרת התמרה ללא ציות לחוקים וכל זאת על מנת להחזיר לעצמם את מה שאיבדו. במהלך העלילה אד מתגייס לצבא בתור אלכימאי לאומי, דבר אשר נותן לו מצד אחד גישה לספריה הלאומית ולמידע רב ערך על אלכימיה אך מצד שני לוקח ממנו את חירותו ומחייב אותו לציית לפקודות ולהיות "כלב של הצבא". המנגה החלה להתפרסם בינואר 2001 ובשנת 2003 הופקה למנגה סדרת אנימה בת 51 פרקים. עלילת האנימה עקבה באופן די קרוב אחר עלילת המנגה למרות שינויים שהוכנסו כבר בפרקים הראשונים. לקראת סוף העונה השלישית הסדרה התפצלה מהמנגה לעלילה משל עצמה וכל זאת לבקשת היוצרת, הירומו אראקאווה. לאחר שהסדרה הסתיימה הופק עבורה סרט שהמשיך את העלילה של הסדרה הראשונה ולמעשה סגר אותה. לפני כשבועיים החלה בשידורה אנימה שנייה לסיפור אך בניגוד לסדרה הראשונה, הסדרה השנייה תעקוב אחרי המנגה(שעומדת להסתיים) באופן צמוד.

הבדלים משמעותיים בין המנגה לבין האנימה:
שימו לב! קטגוריה זו מכילה ספוילרים מהמנגה לגבי FMAB לכן לא מומלץ לקריאה למי שלא רוצה ספוילרים!!

דמות הרשע- באנימה הראשונה הוצגה דמות בשם דנטה אשר יותר מאוחר מתגלית כמנהיגת ההומונקולוסים. דנטה שואפת ליצור את אבן החכמים כדי להאריך את חייה כפי שעשתה במשך מאות שנים. דנטה והוהנהאיים(אביהם של אדוארד ואלפונס) היו לפני מאות שנים אוהבים אשר גילו כי בעזרת אבן החכמים ניתן להעתיק את הנשמה מגוף אחד לגוף שני וכך לחיות לנצח אך ככל שהם השתמשו בטכניקה הזאת יותר כך הגוף החדש שלהם בכל פעם החל להירקב לאחר זמן קצר יותר ויותר ולכן הם נאלצו לעשות זאת לעיתים קרובות. לאחר שהוהנהאיים פגש את טרישה(אימם של אדוארד ואלפונס) הוא זנח את חיי האלמוות אך לאחר זמן קצר עזב את הבית כדי לא לחשוף בפני ילדיו את סודו. באנימה הראשונה דנטה מתה בידי גלאטוני בסוף הסדרה והוהנהאיים עובר לעולם שנמצא מצד השני של הדלת שמתגלה בתור העולם שלנו.

לעומת זאת, עלילת המנגה מציגה רשע אחר אשר גם הוא מנהיג ההומונקולוסים הזוכה לכינוי "אבא". מראהו דומה מאוד להוהנהאיים אך זהו לא הוהנהאיים. "אבא" הוא היוצר של ההומנקולוסים אשר מכנה אותם "ילדים". "אבא" במקור היה יצור בשם הומונקולוס אשר נוצר בזמן הציויליזציה העתיקה של זרקסס ככל הנראה למען השגת ידע מתקדם באלכימיה. ההומונקולוס יצר קשר עם עבד צעיר אשר בעזרת הדם שלו ההומנקולוס פיתח צורה אנושית וכן העבד הצעיר הוא זה שנתן להומונקולוס את שמו. בתמורה ההומנקולוס לימד את העבד הצעיר אלכימיה אשר נתפסה כחופש עבור אותו עבד ועזרה לו לעלות ממעמד של עבד למעמד של אלכימאי מכובד. אותו עבד צעיר היה ואן הוהנהאיים, אביהם של אדוארד ואלפונס אלריק. לאחר מכן ההומונקולוס רימה את מלך זרקסס וגרם לו להקריב את חייו ואת חיי כל אנשי זרקסס וכן השתמש בגופו של הוהנהאיים כדי להפוך לאבן החכמים. לאחר מכן מהאנרגיה של הנשמות שהוקרבו הוא הכין להוהנהאיים ולעצמו גוף חדש. כל אחד מהם מחזיק בחצי מהנשמות שהוקרבו בזרקסס. מטרתו של "אבא" היא ליצור את אבן החכמים המושלמת על ידי הקרבת כל אנשי אמסטריס ובכך לפתוח את השער ולהשיג את הידע האולטימטיבי. לצורך תוכניתו הוא זקוק לחמישה אלכימאים מוכשרים ביותר אשר פתחו כבר בעבר את השער(בינתיים ידוע על ארבעה מהם שהם הוהנהאיים,אדוארד ואלפונס וכן איזומי קורטיס-המורה של אדוארד ואל לאלכימיה). מאוחר יותר מתגלה ש"אבא" הוא זה שיצר את מדינת אמסטריס במיוחד בשביל להקריב אותה עבור תוכניתו והוא זה שאחראי באופן ישיר לכל האירועים הטרגיים וכן המלחמות הרבות שהתרחשו כדי לעצב את צורתה של המדינה כמעגל התמרה מיוחד אשר יאפשר לו ליצור את אבן החכמים. ל"אבא" יש יכולת אשר מסוגלת לבטל אלכימיה בסביבה שלו אך היא לא משפיעה על האלכימיה המיוחדת של שינג'יס אשר משתמשת במקור כח אחר מהאלכימיה המסורתית של אמסטריס. כמו כן הוא מסוגל להשתמש באלכימיה בעזרת המחשבה בלבד וללא ציות לחוקי האלכימיה.
האבא מנסה לגרום לרוי מאסטונג לפתוח את השער כאלכמאי החמישי שלו
הומונקולוסים- באנימה הראשונה מוצגים דמויות ההומנקולוסים כאשר כל אחד מהם למעשה הוא ייצור של התמרה כושלת בבני אדם והדרך היחידה להרוג אותם היא להחליש אותם בעזרת שאריות של הגוף המקורי שאותו ניסו להחיות. במנגה ההומונקולוסים נוצרים על ידי "אבא" והדרך היחידה להרוג אותם היא להרוס קודם כל את אבן החכמים אשר נמצאת במקום כלשהו בגופם.

מדריך פרקים של FMA עם השוואות למנגה:

פרק 01- "Those Who Challenge the Sun"
פרק 02- "Body of the Sanctioned"

שני פרקים אלה מציגים את סיפורה של העיר ליור. האנימה מציגה גירסא טיפה שונה לסיפור מהמנגה

*הקטע הקומי בתחילת פרק 01 בין אדוארד לאל כשהם משוטטים במדבר ואל כל הזמן נקבר בחול אינו מופיע במנגה
*אד ואל באנימה פוגשים את לאסט בפרק הראשון אך הם אינם מזהים אותה, במנגה הם פוגשים אותה בשלב הרבה יותר מאוחר
*הסצינה שבה אד מטיף לרוזה על "התקרבות לשמש" מתרחשת לפני הסצינה שבו קורנלו מציג את הניסים שלו
*בניגוד לאנימה, במנגה אד ואל הם אלה המבקשים להיפגש עם הכומר ולאחר שהם נכנסים לחדר האורחים קלייד מופיע יורה באל וכך נחשפם סודם של אד ואל. לאחר שאד ואל מביסים את קלייד הם משכנעים את רוזה כי קורנלו רמאי והם מסתירים אותה בתוך השריון של אל תוך שהם נפגשים עם הכומר שמתוודה על מעשיו ולאחר מכן אד חושף את העובדה שרוזה שמעה הכל. לאחר מכן מתרחשת הסצינה עם הכימרה שבסופה אד ואל בורחים מהכנסייה כשבדרך אד מבחיו בציוד ההקלטה של הכומר והוגה את רעיון שידור ההודאה של הכומר בפני כל העיר. הם מצליחים להימלט ועורכים את ההכנות לשידור(גניבת פעמון הכנסייה וכדומה), מאוחר יותר אד מסתנן לחדרו של הכומר אשר נכנס באותו רגע וחילופי הדברים ביניהם וכן ההודאה של הכומר במעשיו משודרים לכל העיירה. לאחר מכן העלילה ממשיכה לפי האנימה ואין הבדלים נוספים.

פרק 03-"Mother"
הפרק הזה מספר למעשה על העבר של האחים ועל הניסיון שלהם להחיות את אימם. במנגה העבר שלהם מסופר בשלב הרבה הרבה יותר מאוחר כאשר הם פוגשים שוב במורה של אד ואל לאלכימיה.

פרק 04: "A Forger's Love"
הפרק הזה הוא פילרי לגמרי ואינו מופיע במנגה

פרק 05: "The Man with the Mechanical Arm"
הפרק פחות או יותר דומה באנימה לסיפור במנגה מלבד שני הבדלים משמעותיים
*באנימה מטרת הנסיעה של אד ואל ברכבת היא כדי להגיע לסנטרל להיפגש עם רוי מוסטאנג כדי להיבחן להיות אלכימאי לאומי בעוד שבמנגה הימצאותם של האחים אלריק על הרכבת היא מקרית בהחלט ומתרחשת לאחר שאד נהיה אלכימאי לאומי
*במנגה אין איזכור לכך שאד ואל אי פעם פגשו את היוז, היוז אינו מופיע בפרק על חטיפת הרכבת וכל מבצע ההצלה נערך על ידי האחים אלריק בלבד, כאשר הם מדברים זה אל זה הם מדברים כמכרים וותיקים ללא אזכור של הפגישה הראשונה ביניהם.

פרק 06: "The Alchemy Exam"
הפרק הזה הוא פילרי לגמרי, תהליך הבחינה והמיון שאד עבר כדי להיות אלכימאי לאומי הוא אחר לגמרי ומצוין בשלב הרבה הרבה מאוחר, אומנם שו טאקר הוא איננו דמות פילרית הנסיבות שבהן האחים אלריק פוגשים בו משתנות בין האנימה ובין המנגה. באנימה אד ואל מגיעים לביתו כדי להתכונן לקראת הבחינה בעוד שבמנגה אד מבקר אותו כדי לדעת עוד על אלכימיה מתקדמת בייצורים חיים עקב ההצלחה של טאקר ביצירת כימרה המבינה שפת אדם. העובדה שאד ואל עוזרים בלידה היא אינה פילרית לגמרי, במנגה הם אכן עוזרים בלידה של תינוקת אך זו לא התינוקת של היוז וגם העובדה שאד מסוגל לבצע התמרה ללא מעגל היא משהו שהוא טבעי במנגה ואין שלבים להבנה של מדוע הוא יכול לעשות זאת.

פרק 07: "Night of the Chimera's Cry"
הפרק הזה הוא חצי פילרי, באנימה אד ואל מגיעים למסקנה שטאקר השתמש באשתו לצורך הכנת הכימרה לאחר בחינת כל הרמזים סביבם(המכתב השרוף של נינה וכן דבריה של נינה הכימרה) בעוד שבמנגה הם נתקלים במעשה של טאקר בביקור שגרתי בביתו. לאחר שהמעשה שלו התגלה באנימה הוא נאסר ויחד עם הכימרה שלו מובל בעגלה שעוברת תאונה שמובילה לבריחתה של נינה לאחת הסימטאות שם היא פוגשת בסקאר שהורג אותה וכן בריחתו של טאקר והופעתו מאוחר יותר ככימרה בעצמו אשר מתחרטת על מעשיה ומנסה להחזיר לחיים את נינה. במנגה הם לא נאסרים אלא מוצבת שמירה על ביתם, סקאר מופיע רוצח את השומרים נכנס לבית והורג את טאקר ואת נינה הכימרה ולאחר מכן נמלט מהמקום. הבדל נוסף הוא שבניגוד לאנימה בה אד ואל רואים את השאריות של נינה, במנגה הם אינם נוכחים בעת האירוע אך שומעים על כך מהוקאיי מאוחר יותר.

פרק 08: "The Philosopher's Stone"
הפרק הזה הוא ב99 אחוז פילרי מלבד האיזכור של בארי הרוצח אשר מופיע מאוחר יותר בסיפור. הפרק הזה למעשה נותן יותר רקע לעבר של בארי אך הרקע הזה אינו קיים במנגה.

פרק 09: "Be Thou for the People"
הפרק הזה די נאמן למקור מלבד הקטעים שבהם דנטה מופיעה אשר כולם פילרים. דנטה היא דמות פילרית לגמרי

פרק 10: "The Phantom Thief"
הפרק הזה הוא פילרי לגמרי ואינו מופיע במנגה.

פרק 11: "The Other Brothers Elric, Part 1"
פרק 12: "The Other Brothers Elric, Part 2"
שני הפרקים האלה מציגים זוג נוסף של אחים אלכימאים אשר מתחזים לאחים אלריק. הפרקים האלה הם פילרים לגמרי ואינם מופיעים במנגה

פרק 13: "Fullmetal vs. Flame"
הפרק הזה אינו מופיע במנגה בתור חלק מהעלילה אלא בתוך מסגרת של "סיפור צדדי" באחד מהווליומים של המנגה.

פרק 14: "Destruction's Right Hand"
הפרק הזה ברובו פילרי, ד"ר מרקו אומנם מופיע במנגה אבל בשלב הרבה הרבה יותר מאוחר. העלילה במנגה מתחילה כאשר למחרת הרצח של נינה אד ואל יושבים ברחוב ומהרהרים על הדרך שאותה עשו עד ליום הזה כאשר סקאר מופיע ורוצח את אחד החיילים המפטרלים במקום. אד ואל מתחילים להילחם בסקאר אשר שובר את ידו של אד ואת מרבית גופו של אל ומשם העלילה נמשכת פחות או יותר לפי האנימה שוב ללא הקטעים שבהם מופיע מרקו.

פרק 15: "The Ishbal Massacre"
הפרק הזה חצי פילר, במנגה אד ואל פוגשים בד"ר מרקו בדרכם לכפר ריזנבול ולא כפי שסופר באנימה. לאחר שהם מוצאים אותו הפרק ממשיך על פי המנגה.

פרק 16: "That Which is Lost"
הפרק הזה הוא כמעט פילר גמור מלבד העובדה שלאסט אכן תוקפת את מרקו אך היא אינה הורגת אותו.

פרק 17: "House of the Waiting Family"
הפרק הזה די עוקב בצורה נאמנה אחרי המנגה מלבד ההתעסקות של ווינרי בשעון של אד.

פרק 18: "Marcoh's Notes"
הפרק הזה עוקב בצורה די נאמנה אחרי המנגה אין הבדלים משמעותיים

פרק 19: "The Truth Behind Truths"
פרק 20: "Soul of the Guardian"
פרק 21: "The Red Glow"
פרק 22: "Created Human"
הפרקים האלה הם חצי פילרים ישנם הבדלים די משמעותיים בעלילה. בניגוד לאנימה, במנגה סקאר אינו משחק תפקיד בסיפור על מעבדה מספר 5 וכן בארי בצורת השריון שלו נשאר בחיים ומשחק מאוחר יותר תפקיד הרבה יותר משמעותי בעזרה לאד ואל. כמו כן במנגה לאחר הקרב עם השריון אד נתקל בהומונקולוסים אשר מכסחים אותו אך נותנים לו לחיות ואנבי אף מחלץ אותו מהבניין ומוסר אותו לידי הצבא ונעלם לאחר מכן. כל ההתרחשות שבה אד נאלץ להקריב את האסירים השונים במעבדה בתמורה ליצירת אבן החכמים היא פילרית לחלוטין.

פרק 23: "Heart of Steel"
הפרק עוקב בצורה נאמנה אחרי עלילת המנגה

פרק 24: "Bonding Memories"
הפרק הזה הוא פילרי לגמרי ואינו קיים במנגה

פרק 25: "Words of Farewell"
פרק כמעט פילרי מלבד העובדה שהיוז אכן חוקר את כל הנושא של מעבדה מספר 5 ומגלה שישנה קונספירציה בצבא ונרצח על ידי ההומונקולוסים.

פרק 26: "Her Reason"
פרק כמעט פילרי חוץ מהעובדה שאד ווינרי ואל מגיעים לעמק ראש שנחשב לגן העדן של מכונאי האוטו-מייל.

פרק 27: "Teacher"
פרק 28: "All is One, One is All"
שני הפרקים עוקבים בצורה די נאמנה אחר המנגה מלבד העובדה שאד ואל הגיעו לכפר של המורה שלהם מרצונם בניגוד לאנימה שבה איזומי פורצת את הדלת למלון שבהם הם שוהים וגוררת אותם איתה.

פרק 29: "The Untainted Child"
פרק פילרי לגמרי, ה"ילד" כביכול של איזומי שהופך יותר מאוחר להיות ווראט החדש אינו מופיע במנגה

פרק 30: "Assault on South Headquarters"
פרק 31: "Sin"
פרק 32: "Dante of the Deep Forest"
פרקים פילרים לגמרי אין להם אזכור במנגה

פרק 33: "Al, Captured"
במנגה החטיפה של אל מתבצעת באופן שונה לחלוטין. לאחר שאל מקבל מכתב שבו רשום שמישהו יודע את הסוד הוא מגיע למקום המפגש כדי לגלות את הפקודים של גריד, הוא מנסה להתנגד אך הם מצליחים לחטוף אותו. בנוסף בניגוד לאנימה אד עולה על הסוד להריגתו של גריד כבר במפגש ביניהם במסתור שלו אך גריד נמלט מהמקום ונהרג באחד מתעלות הביוב על ידי קינג בראדלי.

החל מפרק 34 מתבצעת בעצם התפנית החדה של האנימה למסלול העלילה הייחודי שלה ולכן כל הפרקים מפרק זה ואילך הם פילרים וכמובן גם הסרט אשר סוגר את עלילת האנימה הראשונה הוא פילר לגמרי.

מדריך הפרקים של FMAB עם השוואות למנגה:

פרק 01: "Fullmetal Alchemist"
פרק פילרי ב99 אחוז מלבד אזכור שמו של אייזק וכן הצצה חטופה לפניו של "אבא".
קימברלי, רוי, ארמסטרונג והווקאי הם לא פיילרים והם נמצאים בפרק
פרק 02: "The First Day"
הפרק הזה משלב רימייק של פרק 03 של האנימה הראשונה ביחד עם קטעים שמצוינים במקומות שונים במנגה ובכך יוצרים תמונה שלמה של העבר של האחים אלריק.

פרק 03: "The Town of Heresy"
הקטע בו אד ואל פוגשים את רוז בפאב בעיר הושמט, הושמט גם הקטע שבו היא מבקרת את הכומר קורנלו אחרי הדרשה שלו. בניגוד לפרק באנימה במנגה כאשר אד ואל מותקפים על ידי עוזר הכומר רוז מגלה את סודו של אל והם משכנעים אותה להתחבא בתוך השריון של אל כדי שתשמע במו אוזניה שקורנלו הוא רמאי אל מחביא את רוז בתוך השריון שלו ולאחר שהם מתעמתים עם קורנלו הם חושיפים את רוז ששומעת הכל ואז העלילה בפרק ממשיכה על פי המנגה. לאחר מכן מושמט הקטע שבו אל גונב את הפעמון הענקי. הקרב בין אד לכומר שהפך למפלצת הוא פילרי במנגה אד נוגח בו מיד לאחר התגובה הכושלת של אבן החכמים ובנוסף הקטע בו אד מתמיר יד ענקית שתחבוט בכומר נערך והותאם לקרב שלו נגד הכומר המפלצתי שכמובן היה פילרי. שאר הפרק עוקב באופן הדוק אחרי עלילת המנגה.

הערה חשובה: כאן אמורים להכנס 2 פרקים ששודרו באנימה הראשונה ומשום מה הושמטו באנימה החדשה למרות שהם הופיעו במנגה. מי שמעוניין לראות את הפרקים כפי שהם הופיעו במנגה מוזמן להוריד את פרקים 5 ו-9 מהאנימה הראשונה ולצפות בהם למרות שהם אינם מקדמים בכלל את העלילה ולכן זו יכולה להיות הסיבה שהם הושמטו
הפרקים הם על
עיר הכורים, בפרק אל ואד מגיעים לעיר של כורים, שנמצאת תחת שילטון של מפקד מהצבא שמרר את חיי הגורים, אד קונה את העיר ונותן אותה לתושבים בתמורה ללילה לינה במלון של ראש הכורים
הפרק השני הוא קרב ברכבת, מפקד חשוב נחתף ומוחזק ע רכבת, החוטפים מחזיקים את כל הרכבת, אד ואל נוסעים בה והחוטפים מעירים את אד, הוא מפרק לכולם את הצורה ומציל את המפקד בלי בכלל לדעת שהמפקד שם ושהרכבת נחטפה

פרק 04: "An Alchemist's Distress"
לא שודר עדיין

פרק 05: "Rain of Sorrow"
לא שודר עדיין

פרק 4 ו5 שודרו,גם שש ושבע שודרו

המדריך ימשיך להתעדכן עם פרטים נוספים בכל פעם ככל שהסדרה תימשך. אתם מוזמנים להגיב, להעיר, לבקר ואם יש פרטים ששכחתי נא ליידע אותי כדי שהמדריך הזה כמה שיותר מדויק.

קריאה נעימה!

יש כמה שגיאות שראיתי, רשמתי ליד באדום את הנכון

--------------------

+Quote Post
Uzumaki Hokage..
הודעה 18.05.2009, 18:07
הודעה #25

ULTIMO
סמל קבוצה

משתמש מספר: 64,807

הוא כתב שהם לא שודרו כי באותו זמן הם לא
הוא פשוט צריך לעדכן וזהו
ציטוט
קימברלי, רוי, ארמסטרונג והווקאי הם לא פיילרים והם נמצאים בפרק

כולם יודעים את זה אפילו אני(שראיתי רק את העונה הזו) הוא דיבר על הפרק עצמו לא על הדמויות

--------------------

+Quote Post
chinpokomon
הודעה 18.05.2009, 19:08
הודעה #26

החבוי בצללים
סמל קבוצה

קבוצה: משגיחים
משתמש מספר: 4,050

תודה על ההערות אבל רובן לא ממש עוזרות. טראנסמוטציה פירושה התמרה ואתה מוזמן לבדוק את זה בכל מילון אנגלי-עברי. לא ממש הבנתי למה רשמת את העלילה של 2 הפרקים שהוחסרו מהאנימה החדשה ולספיילר לכולם, זו בדיוק הסיבה שרשמתי הפנייה לפרקים האלה באנימה הראשונה. תיקנתי לגבי הרגל השמאלית של אד ולגבי "אבא" ורוי(שוב ספוילר)אני אבדוק את המידע כדי לוודא שהא באמת נכון

--------------------

+Quote Post
agent smoking jo...
הודעה 18.05.2009, 22:14
הודעה #27

Antidisestablishmentarianism
סמל קבוצה

משתמש מספר: 65,831

ציטוט(chinpokomon @ 18.05.2009, 19:08) *
תודה על ההערות אבל רובן לא ממש עוזרות. טראנסמוטציה פירושה התמרה ואתה מוזמן לבדוק את זה בכל מילון אנגלי-עברי. לא ממש הבנתי למה רשמת את העלילה של 2 הפרקים שהוחסרו מהאנימה החדשה ולספיילר לכולם, זו בדיוק הסיבה שרשמתי הפנייה לפרקים האלה באנימה הראשונה. תיקנתי לגבי הרגל השמאלית של אד ולגבי "אבא" ורוי(שוב ספוילר)אני אבדוק את המידע כדי לוודא שהא באמת נכון

נכון אחי זה האחרונים שקראתי אני 76 ואין לי כוח להמשיך, זה לא משהו ספויילר הדבר היחיד שקורא שם זה שמאי מגיעה לשם והולכת תוך חצי דקה והרכבת לא חשובה, זה לא שמנה כלום תחלס
זה ספויילר אבל גם (בינתיים ידוע על ארבעה מהם שהם הוהנהאיים,אדוארד ואלפונס וכן איזומי קורטיס-המורה של אדוארד ואל לאלכימיה) זה ספויילר, למען האמת וואחד ספויילר, הסיפור של המורה של אד ואל הוא עוד הרבה והסיפור של הוהנהאיים[גאדמי אני קורא לו וואן מעכשיו] הוא עוד הרבה מאוד, ועד שאומרים שהוא יכול להיות אחד מהאנשים יעבור עוד הרבה זמן!

--------------------

+Quote Post
chinpokomon
הודעה 21.05.2009, 21:40
הודעה #28

החבוי בצללים
סמל קבוצה

הוספתי את פרק 4 של FMAB למדריך. דרך אגב עובדה מעניינת: למרות היותו פילרי הקרב בין הגנרל בהתחלה לסקאר מופיע גם באנימה הראשונה

--------------------

+Quote Post
Hakudoushi
הודעה 31.05.2009, 12:47
הודעה #29

They say I'm crazy I really don't care
סמל קבוצה

קבוצה: חברי כבוד
משתמש מספר: 21,508

תגיד אתה ממשיך את המדריך.

--------------------

+Quote Post
chinpokomon
הודעה 02.06.2009, 17:14
הודעה #30

החבוי בצללים
סמל קבוצה

הוספתי את פרק 5, לאלה שתוהים אני כן ממשיך את המדריך אבל העיכוב נובע מחוסר במחשב+צפייה בקצב של KAT כך שמי שממש רוצה לדעת מה ההבדלים מוזמן לקרוא את המנגה בעצמו

05.06.09- נוסף פרק 6

--------------------

+Quote Post
Hakudoushi
הודעה 25.06.2009, 12:28
הודעה #31

סמל קבוצה

ח"ח ותודה smile.gif
המדריך הורד כי יש יותר מדי נועוצים

--------------------

+Quote Post
chinpokomon
הודעה 07.07.2009, 19:12
הודעה #32

החבוי בצללים
סמל קבוצה

הוספתי את פרקים 7-9 למדריך, אני בדיוק התחלתי לקרוא את המנגה מחדש כך שהעדכונים יהיו על פי ההתקדמות שלי. מפרק 14 בFMAB העלילה מפסיקה לחזור על העלילה של הסדרה הראשונה ומתחילה לעקוב אחר עלילת המנגה שלא נראתה בסדרה הראשונה.

--------------------

+Quote Post
gta56
הודעה 08.07.2009, 13:13
הודעה #33

גאנין
סמל קבוצה

משתמש מספר: 21,086

שאלה קטנה
ספוילר:
אנימה חדשה לפי מנגה פחות או יותר
אז מנהיג ההומלקניס שקוראים לו אבא
הוא חולק עם אביו של אל ואד את אותו גוף
?כלומר הם שתי נשמות שתקעות באותו גוף
?

+Quote Post
chinpokomon
הודעה 08.07.2009, 18:01
הודעה #34

החבוי בצללים
סמל קבוצה

כנראה שלא קראת את המדריך, "אבא" והוהנהיים הם לא אותו האדם אבל עצם היותם דומים זה לא מקרי, תקרא את המדריך אם אתה כל כך רוצה לדעת

--------------------

+Quote Post
hyper
הודעה 08.07.2009, 22:21
הודעה #35

Hey-there is nothing else I can say!
סמל קבוצה

משתמש מספר: 55,693

ציטוט(chinpokomon @ 21.05.2009, 22:40) *
הוספתי את פרק 4 של FMAB למדריך. דרך אגב עובדה מעניינת: למרות היותו פילרי הקרב בין הגנרל בהתחלה לסקאר מופיע גם באנימה הראשונה

יכול להיות שהרעיון להראות את הקרב נבע מהגרסה הראשונה....
אני זוכרת איך זה היה,אד ואל ביקרו בכפר שבו חי ד"ר מרקו וגם גראנד היה שם אז סקאר חיסל אותו ואז אד ואל התעמתו איתו.אם אני לא טועה זה היה הקרב הראשון שלהם איתו בגרסה הראשונה,בניגוד לגרסה החדשה שבה הם נלחמים בו בסנטרל(?).

ארז,אם אתה רוצה עזרה עם הפרקים החדשים עד פרק 14 אני יכולה לעזור לך.

--------------------

דיאטהההההה

(כי בסוף אני עוד אהיה רזה D:)

+Quote Post
chinpokomon
הודעה 11.07.2009, 16:10
הודעה #36

החבוי בצללים
סמל קבוצה

הוספתי את שאר הפרקים עד 14 למדריך, שימו לב שכל העלילה שמתרחשת בדובליט' סובלת מהמון אי תאימות וסטיות מהמנגה לכן אני ממליץ בחום לכל מי שרוצה לדעת "את הסיפור המלא" שיקרא את הקטעים האלה במנגה כי כמו שציינתי במדריך עצמו יש הרבה סטייה מהעלילה במנגה בפרקים האלה.

--------------------

+Quote Post
Hakudoushi
הודעה 11.07.2009, 21:35
הודעה #37

סמל קבוצה

תודה רבה על העידכון =)
ח"ח על העבודה.

--------------------

+Quote Post
chinpokomon
הודעה 12.07.2009, 19:18
הודעה #38

החבוי בצללים
סמל קבוצה

עדכנתי את המדריך עם פרק 15 שיצא היום בגירסאת RAW. למרות שקיוויתי שכשיגיעו לפיצול ייאטו את הקצב ויפסיקו לפסוח על קטעים כנראה זה עדין ממשיך כפי שאפשר להבין מהעדכון שלי לגבי פרק 15(הסלט שם ממש חוגג) שלא לדבר שבפתיחה מראים אירועים מאוד רחוקים במנגה מה שנותן את התחושה שהמפיקים "ממהרים" לסיים את האנימה הזאת רק כדי לרצות את המעריצים וזה חבל מאוד.

--------------------

+Quote Post
hyper
הודעה 12.07.2009, 20:12
הודעה #39

Hey-there is nothing else I can say!
סמל קבוצה

משתמש מספר: 55,693

ציטוט(chinpokomon @ 12.07.2009, 20:18) *
עדכנתי את המדריך עם פרק 15 שיצא היום בגירסאת RAW. למרות שקיוויתי שכשיגיעו לפיצול ייאטו את הקצב ויפסיקו לפסוח על קטעים כנראה זה עדין ממשיך כפי שאפשר להבין מהעדכון שלי לגבי פרק 15(הסלט שם ממש חוגג) שלא לדבר שבפתיחה מראים אירועים מאוד רחוקים במנגה מה שנותן את התחושה שהמפיקים "ממהרים" לסיים את האנימה הזאת רק כדי לרצות את המעריצים וזה חבל מאוד.

זה באמת חבל.הם לא יודעים שאנחנו יותר מרוצים כשזה בקצב הנכון?זה גם יותר רווחי להם לא?

--------------------

דיאטהההההה

(כי בסוף אני עוד אהיה רזה D:)

+Quote Post
chinpokomon
הודעה 20.07.2009, 20:29
הודעה #40

החבוי בצללים
סמל קבוצה

עדכנתי במדריך את פרק 16, הפעם הסלט כבר נהיה סלט ביצים וכמו שתוכלו לראות המון סצינות נחתכו\נערכו\הוזזו ממקומם וחבל מאוד. הסצינה בה אד ואל מגלים על הרצח של היוז מרוס היא פילרית לגמרי(ופתטית בכל סולם דירוג אפשרי!!) ומי שמעוניין לדעת את השתלשלות העניינים האמיתית מוזמן לקרוא את הספוילר במדריך

--------------------

+Quote Post

5 עמודים V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 משתמשים נמצאים בנושא זה (1 אורחים ו-0 משתמשים אנונימים)
0 משתמשים:

RSS גרסת ארכיון הזמן כרגע: 25.06.2019 , 17:58