IPB

ברוך הבא אורח ( התחבר | הירשם )

> 

Reply to this topicStart new topic
> סרט - 7 הסמוראים (שבעת הסמוראים)
LEGOPART
הודעה 04.02.2016, 00:13
הודעה #1

גאנין
סמל קבוצה

קבוצה: וותיקים
משתמש מספר: 132,796

שם יפני: Shichinin no samurai
שנה: 1954
משך הסרט: 3וחצי שעות( אפשר לפצל ל2 את הצמפיה)
במאי Akira Kurosawa
במאי מפורסם שהפיק הרבה סרטי סמוראים טובים בזמנו ששימשו השראה להרבה יוצרים אחריו, כגון היוצרים של באג לייף, שבעת המופלאים (לא של מרוול) ועוד.
בין סרטיו הנוספים היו Rashomon (1950), Yojimbo (1961)

עלילה: עיירת איכרים פשוטה ועניה ביפן העתיקה מותקפת ונבזזת בידי שודדים אכזריים באופן קבוע.
האיכרים מחליטים למצוא מי שיגן עליהם ויציל אותם מפני השודדים כי הם בעצמם עיקרים פשוטים שלא יודעים להלחם וגם היבול אצלם הגיע למצב של חוסר שלא מספיק למחייתם.
הם מחליטים לשלוח משלחת של אנשים העירה כדי שימצאו 4 סמוראים שמוכנים להגן ולהלחם על ביטחונה והשקט של העיר בתמורה לקורת גג ואוכל, למעשה רק תמורת קורת גג וקצת אורז.
בעיר הם אכן מוצאים סמוראי אחד כזה שעליו האיכרים מבזבזים את מאט האורז והמשקה שהיה להם , אבל הוא לא נראה מבטיח במיוחד שיגן עליהם.
בהמשך הם פוגשים בסמוראי עמיץ, מבוגר, חכם ומנוסה שמציל תינוק מיד שודד שהתנחל בעיר שלהם, ואחרי שמתחננים אליו שיעזור להם הוא מסכים ומצליח לצרף את שאר 7 הסמוראים שהוא הבין שצריך בשביל המשימה הזו.
בינהם היה בחור ברברי ומאוד מופרע שעקב אחריו ואחרי החבורה בלי סיבה (שהייתה גלויה עד לקראת סופו של הסרט).
הסמוראי הראשון שהזכרתי שהגיע בשביל אוכל שנתנו לו חד פעמי.
בחור שנורא התרשם מחכמתו של הסמוראי המבוגר והצטרף בטור אחד שרוצה להיות התלמיד שלו ולהתחנך בדרכו.
חבר וותיק של הסמוראי המבוגר שגם הצטרף כדי להיות שותף איתו במלחמה.
סמוראי מאוד מכובד נוסף וגם אמיץ שהצטרף לאחר שראו אותו כי לא רצה להלחם ביריב שלו כי ידע שינצח אותו, אבל מכיוון שהותקף נעלץ להלחם חזרה והרג אותו. גם הוא הצטרף לחבורה.
כשהם הגיעו לעיירה, הם בזכות הסמוראי הבוגר, הכינו את העיירה לקראת המלחמה/ מתקפת השודדים ונערכו הייטב לקרת הקרב (המדהים) הקשה שצפוי להם מול 40 השודדים.
(אז מה היה לנו: מבוגר, חברו, מתלמדו, זה שהסכים לעזור בתמורה לאורז, האמיץ המכובד, והברברי כמובן )
הברברי מתגלה כאיכר פשוט, ובדגל שהם מכינים לחבורה, הם מציירים אותו בתור משולש, ואת עצמם בתור עיגול.

משך הסרט: סרט מאוד ארוך, אבל מאוד מעמיק ומרחיב על אופי הדמויות (בחלקו הראשון) ועומק עלילת הקרב (בחלקו השני)
הדמויות: *אערוך את החלק הזה בהמשך*
ההיכרות עם הדמויות נעשת באופן מאוד מעמיק, חצי מהסרט, שאורכו כמובן כמו סרט מלא של שעה וחצי, מוקדש אך ורק למציאת 7 הסמוראים ותיאור העלילה והמצב של הכפר והאיכרים, הרחבה על האופי ועל העבר שלהם והגעתם לעיר של הסמוראים.
החצי השני, הוא החלק המותח והחסר המעצורים, שאליו חיכינו כל הסרט שבו יתחיל הקרב נגד השודדדים.
קרב מדהים, האיכרים עם מקלות במבוק ארוכים, 7 הסמוראים עם חרבות ולאוייבים שהם 40 שודדים יש 3 רובים, לכולם יש סוסים ולכולם יש חרבות ובנוסף הם חמושים גם בחץ וקשת.
והולך להיות קרב רציני מאוד בכפר.

seven-7-samurai-akira-kurosawa-1954.jpgtumblr_madlwyf3851r9p706o1_500.jpgready.jpgtop-10-movie-remakes-seven-samurai-origiseven-9.jpg936full-seven-samurai-screenshot.jpgc4X5MMZ.jpg

סיכום/ המלצות:
סרט מאוד עמוק מרגש עם הרבה גבורה, מכיל גם בידור/קומדיה, רומנטיקה, קרבות של חרבות וסמוראים כמובן.
הברברי... לא מצא חן בעיני במהלך הסרט, היה מאוד קופצני, רועש, היה הסמוראי הכי כושל ושאר הסמוראים רק לעגו לו והוא לא נראה כמו בן אדם רציני, לסוף הסרט שיניתי את דעתי.
לכל הדמויות אופי מובהק וממש יפה הציגו אותם.
קרבות מאוד מרהיבים והצפיה בסרט הייתה תענוג.
מאוד כאב וריגש כל עניין העמקות של חיי הסמוראי, שהוא נלחם ומקריב מעצו וכמה עצוב זה שהאיכרים למעשה לא אוהבים את הסמוראים, מבחינתם הם אותו דבר כמו השודדים.
ממליץ לכל אחד לצפות בסרט ולשלוח כאן את דעתו ולדבר איתי עליו D=.
ציון 10/10

כתבות בונוס:
הנוקמים, הם 7הסמוראים המודרנים http://houseofgeekery.com/2012/05/03/the-a...-seven-samurai/
באג לייף == 7 הסמוראים http://decider.com/2014/11/19/seven-samurai-a-bugs-life/
שבעת המופלאים הסרט לצפיה http://vod.walla.co.il/movie/2623133/the-magnificent-seven

*זהו סיקור ראשוני שלי לכן הוא יערך בעתיד ואני אנסה לשפר את רמת הכתיבה שלי*
בנוסף אין לי דרך לשמור טויטה לדברים שאני מפרסם אז סליחה מראש (יש הרבה מה להוסיף לסיקור כדי שהוא יהיה מושקע ואשלח הודעה נוספת באשכול כשאוסיף עליו)

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Kaguya hime
הודעה 19.02.2016, 18:54
הודעה #2

?Why Is It Necssary To Cry
סמל קבוצה

קבוצה: צוות אנימנגה
משתמש מספר: 11,076

אני זוכרת שציפתי בזה בזמנו, סרט ממש טוב, במיוחד על כך שמדובר במעל ל-50 שנה.
בגלל אורך הסרט היו לי כמה קטעים שהרצתי קדימה ולא הרגשתי שפיספסתי משהו חשוב למדי. אבל באמת מרבית הסרט מרתק אל המסך
נ.ב. אין דימיון רב מידי ל-7 הסמאורים - גרסאת האנימה, רק בסיס העלילה.

--------------------

"בואו להכיר את הקסם בשחור לבן : פורום מנגה, לייט נובלים וקומיקס"

+Quote Post
Efrati XD
הודעה 29.06.2016, 08:49
הודעה #3

ג'ונין
סמל קבוצה

משתמש מספר: 68,167

3 וחצי שעות?! את הטיטאניק לא ראיתי בגלל האורך של זה, ולזה יש עוד חצי שעה שלמה... השם עושה לי רע, מזכיר לי את האנימה. אם לא השילוב המנצח הזה, הייתי רואה.

+Quote Post
LEGOPART
הודעה 08.08.2016, 13:49
הודעה #4

גאנין
סמל קבוצה

ציטוט(Efrati XD @ 29.06.2016, 09:49) *
3 וחצי שעות?! את הטיטאניק לא ראיתי בגלל האורך של זה, ולזה יש עוד חצי שעה שלמה... השם עושה לי רע, מזכיר לי את האנימה. אם לא השילוב המנצח הזה, הייתי רואה.

יש לי רק מילה אחת להגיד לך
akira kurosawa
הייתי לא בקיא בתכום וכתבתי ביקורת דיי מתחילה אז.
מדובר על סרט MASTERPIECE
שהוא בסיס וחובה לכל חובב קולנוע.
בעל אלמנטים שלא נראו בעבר בקולנוע: קרבות סמוראים, אפקטים של לילה ויום והמתנה לקרב הקרב, צילומים תחת גשם וכל היופי סביב זה.

יש מלא כתבות מעניינות שמראות כי מלא סרטים שבאו אחר כך קיבלו השראה מהסרט הזה ומאחרים של קורסווה.
נגיד: מלחמת הכוכבים 4, הסייף של החרב לקוח מהסרט YUJIMBO (שומר ראש)
ונגיד האנימה "גן המילים" (Garden of Words) הבמאי הפיק את העלילה בהתבסס על התרשמותו האדירה של ניהול העלילה תחת גשם (סיקור ביוטיוב בעברית https://www.youtube.com/watch?v=RCGY3lP4_Rs ב 1:58 הוא מזכיר את זה)

אתה פשוט לא יודע איזה יופי אתה מחמיץ.

זה ג'אנר מדהים, של קרבות סמוראים, שאפשר להמליץ כל אחד במיוחד למי שצפה בעבר בסרטים בסגנון.
מדובר על במאי (שחבל שלא הקדשתי לו כמה מילים), מאוד דגול עם פריצות דרך חדשות בתכום הקולנוע וסרטים אגדיים שאולי לא יהיו יותר כאלו.

והרושם של העלילה והתקופה שאתה נכנס אליה, ליפן העתיקה והקרבות ... אולי לא יעזבו אותך שנים אחרי שתצפה בסרט.
הוא מצחיק, מרגש, יש בו סצנות אהבה, מלחמה, הומור, והכל מהכל.
אתה מכיר את כל 7 הדמויות המרכזיות, בצורה יפה ומפורטת.

וזה בכלל לא לייב-אקשן, כשהו יצא לא היה כזה דבר והאנימה שהתבססה עליו שהיא לא קשורה בכלל יצאה כמה עשרות רבות של שנים אחריו.
זה סרט מדהים שנשמר משנים מאוד קדומות ושווה כל דקה.

ממליץ בחום אם תשנה את דעתך.

--------------------

+Quote Post
turi12345
הודעה 09.08.2016, 23:02
הודעה #5

סאנין
סמל קבוצה

משתמש מספר: 71,320

יש את הסרט בגרסת צבע? שכן קצת קשה עבורי להבדיל בין הדמויות השונות בגרסות, שהן שחור-לבן.

--------------------

+Quote Post
LEGOPART
הודעה 11.08.2016, 22:36
הודעה #6

גאנין
סמל קבוצה

לא, יש לסרט הוצאת DVD ואולי אפילו BLUERAY מאוד איכותית ביחס ל VHS והאיכות שהוא היה פעם או נשמר (הוא עבר שיפוצים רבים והבנתי שעשו הרבה כדי לשמר אותו ולתת לו איכות מעל ומעבר{פעם הוא הכיל רשרושי רקע ופסי שגיע ושיבושים... בעידן הDVD זה כבר לא קיים}).
המסך עדיין נשאר שחור לבן, זה מאוד יקר לעשות גירסה צבעונית לסרט שחור לבן, אני יודע שסרטים ממש יוקרתיים (ברוסיה נגיד) הפכו אותם לצבע
סרט שנת 54 כנראה שיהיה תמיד שחור לבן ובהמשך אולי יתווספו גווני צבע לסרטים, כמו לסרטי גודזילה מי שעוקב (לא כל כך קשור)
זה כמו שיצא בDVD גירסה ל Star Wars 4 שערבו בו מחשב ושינויים רבים (נראה לי שהוא משנת 84) והוא הקדים הרבה את דור הDVD ועדיין נהנתי לצפות בו ב VHS ובגראפיקה של פעם (וחייב לציין שהדהים אותי החידוש).

מה שרציתי להגיד, שצבע כבר לא יעשו אותו (כמו הצ'רלי צ'פלין של פעם) אבל המהפכה של ה DVD והשיפור בשמירת המידע וע"י כך בשיפור עצום בתצוגה שלו אכן נתנו דחיפה ושיפור לקולנוע של פעם (לא רק לקולנוע, גם למשחקים ולמוזיקה)

למרות שזה ישן, היום הכל עבר למדיות מאוד איכותיות ששוות ולא מאכזבות את הצפייה בהם (על אף שסרטים של פעם בעלי חסרונות ויתרונות שייחודיים להם).

*סליחה שחפרתי, התעמקתי הרבה בנושא הזה לאחרונה ומאוד התענייתי בטכנולוגיות ישנות.
הסרט הזה היה במסגרת התעניינות שלי בסרטי סמוראים יפניים, והקיף בתוכו גם סרטי ווינטג'.
אז מי שמעוניין כמוני להתעניין בווינטג' ובסמוראים, on12.gif יותר מאמשח

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 משתמשים נמצאים בנושא זה (1 אורחים ו-0 משתמשים אנונימים)
0 משתמשים:

RSS גרסת ארכיון הזמן כרגע: 23.02.2018 , 12:40