IPB

ברוך הבא אורח ( התחבר | הירשם )

Reply to this topicStart new topic
> הסודות של ניקולס פלמל בן האלמוות (סדרת ספרים)
Filipy
הודעה 12.11.2012, 12:54
הודעה #1

גאנין
סמל קבוצה

קבוצה: רשומים
משתמש מספר: 174,252

שם: הסודות של ניקולס פלמל בן האלמוות.
שם סופר: מייקל סקוט
מספר ספרים בסדרה: 6 נכון להיום תורגמו 4.
ז'אנר: מדע בדיוני ופנטזיה (נראה לי)
החלטתי לסקר רק את הספרים שתורגמו לעברית.

תקציר:
ספוילר:
הספר מספר על סופי וג'וש ניומן תאומים בני 15 מגלים שהם קוסמים רבי עוצמה (בעלי הילות כסף וזהב) לאחר שחנות הספרים שבה עובד ג'וש בחופש הגדול נשדדת ונגנב ממנה רק ספר נדיר אחד.
הם מגלים שהספר שנגנב הוא ספר עתיק ונדיר של כשפים, התאומים מגלים שבעל החנות שהציג את עצמו בשם ניק פרי הוא בעצם ניקולס פלמל, אלכימאי מהמאה ה-14
שמסוגל להפוך מתכות לזהב ולהכין שיקוי לחיי נצח. סופי וג'וש נקלעים למאבק בין כוחות האופל שמנסים להחריב את העולם לבין קבוצה של אלים, קוסמים ושדונים שמגייסים את כוחותיהם להציל אותו. ניקולס מסביר לג'וש וסופי שהם ישתתפו במלחמה בצורה מרכזית מכיוון שהם בעלי הילות כסף וזהב שמייצגות כוח רב עוצמה, ניקולס גם מסביר שהוא חיפש בעלי הילות גסף וזהב מכיוון שיש נבואה שאומרת שהם יצילו את העולם.

דמויות:
ניקולס פלמל:
ספוילר:
אלכימאי מהמאה ה-14 שחי כבר 700 שנים עם אשתו פרנל בזכות שיקוי לחיי נצח שאותו רקח. במשך הזמן שחי הוא חיפש אחר בעלי הילות הכסף והזהב.
ניקולס הוא חכם אך מסתיר הרבה מאוד סודות.

פרנל פלמל:
ספוילר:
אשתו של ניקולס וקוסמת חזקה. מכיוון שהיא בת שביעית של בת שביעית יש לה את היכולת לתקשר עם רוחות. למרות כל זמן חייה (700 שנה) היא נשארת תמיד לצידו של ניקולס.

ג'וש ניומן:
ספוילר:
בעל הילת הזהב. כל הזמן חושד בניקולס שהוא מסתיר ממנו ומאחותו הרבה מידע חשוב וכתוצאה מזה מתפתה לעבור לצד השני ולעזור לד'ר די.

סופי ניומן:
ספוילר:
בעלת הילת הכסף. במהלך הספר הראשון היא מקבלת את זכרונותיה של המכשפה מעין דור, למרות דעותיו של אחיה היא מחליטה לדבוק בהחלטות של נירולס ופרנל.

ד'ר ג'ון די:
ספוילר:
ה"רשע" המרכזי. מכשף אנגלי שקיבל את חיי הנצח שלו מאחד האלים בצד האפל. לאחר שבמשך הרבה שנים ניסה לתפוס את ניקולס וכל הזמן אכזב האל שהפך אותו לבן אלמוות מכריז עליו כמאכזב/בוגד ומחפש אותו כדי להרוג אותו. ד'ר ג'ון די גם מעוניין בארבעת חרבות הכוח: אקסליבר, קלרנט, ג'ויס ודרודנל.

גב הספר ה-1 (האלכימאי):
ספוילר:
סופי וג´וש, תאומים בני 15, לא ידעו שהם בעצם קוסמים בעלי כוחות מיוחדים. את יכולות הכישוף שלהם הם מגלים לגמרי במקרה, כשחנות הספרים שבה עובד ג´וש בחופש הגדול נשדדת, והשודדים גונבים ממנה ספר נדיר וחוטפים את אחד מבעלי החנות.

התקרית הזאת משנה את חיי התאומים לנצח. הם מגלים שהספר הגנוב הוא אוסף עתיק ונדיר של כשפים, ובעלי החנות, ניק פרי הוא בעצם ניקולס פלמל, האלכימאי בן המאה ה-14 שמסוגל להפוך מתכות פשוטות לזהב ולרקוח שיקוי לחיי נצח.

ככה נקלעים סופי וג´וש אל מאבק סוער בין כוחות האופל המנסים להחריב את העולם לבין קבוצה של פיות, אלות, קוסמים ושדונים המגייסים את כל כוחותיהם כדי להציל אותו. הם פוגשים יצורים מוזרים ומתוודעים למיתוסים ואגדות מתרבויות שונות, וכל אלה משולבים בעלילה מהפנטת ומענגת, מפחידה ובעיקר סוחפת מאוד.

גב הספר ה-2 (הקוסם):
ספוילר:
הם נמלטים על נפשם ברחובות פריז: סופי וג´וש, תאומים בני 15 מסן פרנסיסקו, בעלי יכולות כישוף שאותן גילו רק במקרה, המוצאים את עצמם בעיצומו של מאבק איתנים עם כוחות האופל, המאיימים לחסל את העולם. לצדם ניקולס פלמל, האלכימאי בן האלמוות שנולד במאה ה-14, שיחד עם אשתו האהובה פרנל יעשה הכול כדי להציל את העולם מידיו של דוקטור ג´ון די.

בינתיים בקליפורניה: דוקטור ג´ון דין, האיש שהצליח לגנוב את ספרו של אברהם הרב מג, הספר רב העוצמה שבכל הזמנים, ששניים מעמודיו נמצאים בידיהם של פלמל והתאומים, ובלעדיהם הוא חסר משמעות.

ושוב בפריז: ניקולו מקיאבלי, המדינאי והסופר בן האלמוות יליד המאה ה-15, שליחו השטני של דוקטור די, יעשה הכול כדי למצוא את הרביעייה, שכוחותיה הולכים ואוזלים. פלמל, מותש ונטול כשפים, מבין שסופי חייבת ללמוד את קסם היסוד השני: קסם האש.

גב הספר ה-3 (אשת הכשפים):
ספוילר:
ספר עתיק ומכושף אבד; העולם שאנחנו מכירים עלול להיסדק ולקרוס בכל רגע; ורק סופי וג´וש, תאומים בני 15 מסן פרנסיסקו, יכולים להציל אותו.

אבל ניקולס פלמל שבור לב. פריז היקרה שלו נהרסה לחלוטין במלחמה האיומה נגד ד"ר ג´ון די. ספרו של אברהם הרב מג, הספר שגורל האנושות תלוי בו, נמצא בידיו של דִי, והוא יעשה הכול כדי להשיג את שני העמודים האחרונים. על מנת להביס את דִי, ניקולס חייב למצוא מישהו שיוכל להכשיר את סופי ואת ג´וש בקסם היסוד השלישי - קסם המים. יש רק בעיה קטנה: האיש היחיד שמסוגל להכשיר אותם הוא המלך גִלגַמֶש, והוא מטורף לגמרי.

גב הספר ה-4 (הידעוני):
ספוילר:
חיי האלמוות של ניקולס פְלַמֶל, האלכימאי בן המאה הארבע-עשרה, ושל אשתו האהובה פֶּרֶנֶל אשת הכשפים, עתידים להסתיים במהרה. רק אם יוּשב להם ספר המסורה, המכיל את כל סודות היקום, יינצלו חייהם. אולם ד"ר דִי, שהספר בידו, מתכונן לתקוף ולהחריב את העולם שאנו מכירים, וכוחותיו כבר מקובצים באי אלקטרז. האם ינסו ניקולס ופֶּרֶנֶל להציל את העולם מידי דוקטור די, אפילו על חשבון חיי האלמוות שלהם?
רק ג´וֹש וסוֹפי יכולים להציל את העולם ואת בני הזוג. לשם כך חייב ג´וש ללמוד את קסם האש. אבל ד"ר דִי מנסה להקנות לג´וש קסם חזק עוד יותר. במי יבחר ג´וש – באלכימאי ובאשת הכשפים, שכוונותיהם אולי אינן טהורות לגמרי, או בדוקטור דִי? ומי ישלוט בו יותר, קולה השקול של אחותו האהובה, או אופיו שלו?

הספרים שלא תורגמו עדיין לעברית הם: The Warlock ו- The Enchantress.

דעה אישית:
(יש לי בעיה אם להציג דעה אישית אתם יכולים להציג תלונות).
הספרים הם ספרי ילדים לכן רוב מי שבפורום אולי יוותר על לקרוא אותם אבל אני בתור ילד בן 14 נהנתי לקרוא מכיוון שהעלילה זורמת ולא צריך להתעכב כדי להבין מה קורה, יש קטעי הומור בחלקים מסוימים שבאמת מתאימים והם לא סתם תקועים, הספר מלמד אותך על הרבה דמויות היסטוריות מעניינות (שעל אחת אפילו עשיתי עבודה בהיסטוריה) העלילה טובה, לא ממש ממש טובה וגם לא גרועה היו רגעים שהיא סחפה אותי אבל היו קטעים בספר שגם שיעממו אותי. הספר מציג גם הרבה קטעים ממיתולוגיות ומשלב אותם אחת אם השניה לעומת ספרים אחרים שמתמקדים במיתולוגיה אחת (לדוגמה: פרסי ג'קסון ומשפחת קיין והאלים המצריים) מה שמוסיף לספרים הרבה למרות שזה קצת מבלבל וכבר היה לי חבר שקרא ואמר שאל מהמיתולגיה המצרית בעצם מהרומית. לסיכום אלה ספרים שנחמד לקרוא אבל אם יש ספר שהמליצו אליו יותר תקראו אותו קודם, ציון: 7.5/10.

הודעה זו נערכה על ידי Filipy: 12.11.2012, 12:55

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Drunken Shinobi
הודעה 14.11.2012, 05:35
הודעה #2

●JackPot●
סמל קבוצה

קבוצה: וותיקים
משתמש מספר: 8,877

אני רואה שאנחנו חולקים את אותו הטעם =]

הסידרה מלאת חורים ושגעה אותי לא מעט עם השטויות של הסופר, אבל שורה תחתונה מצאתי אותה למעניינת - לפחות מספיק בשביל שהזמין את שלושת הספרים האחרונים באנגלית כי לא היה לי כוח לחכות לתרגום XP

--------------------
"כל עוד זה ישפיע על כל העולם
לא איכפת לי שזה ימשך רק לשניה אחת"

ספרים הם כמו קומיקס - הסיפור אינו נגמר על המסך.

+Quote Post
MaikaChan
הודעה 26.11.2012, 17:58
הודעה #3

Pika-chuuuuuuuuu *~*
סמל קבוצה

קבוצה: חברי כבוד
משתמש מספר: 58,652

ראיתי את הספר ה1 במדף בסיפריה והחלטתי לוותר עליו בגלל סיבה שאני לא זוכרת אותה. הספר ה1 ארוך יותר מ500 עמודים, אם הוא ארוך זה פלוס ^^" יש בו קצת עומק או שהוא לא באמת לאנשים שמחפשים קצר יותר מעלילה זורמת? תודה! tongue.gif

--------------------

CLICK THE SPOILER FOR A SPIN
ספוילר:

+Quote Post
Filipy
הודעה 26.11.2012, 19:04
הודעה #4

גאנין
סמל קבוצה

ציטוט(MaikaChan @ 26.11.2012, 17:58) *
ראיתי את הספר ה1 במדף בסיפריה והחלטתי לוותר עליו בגלל סיבה שאני לא זוכרת אותה. הספר ה1 ארוך יותר מ500 עמודים, אם הוא ארוך זה פלוס ^^" יש בו קצת עומק או שהוא לא באמת לאנשים שמחפשים קצר יותר מעלילה זורמת? תודה! tongue.gif

לא ממש הבנתי את השאלה.
הספר הראשון הוא בערך 300 עמודים (בדוק), העלילה זורמת אבל זה תלוי אם אתה אוהב את הסגנון ספרים או לא...
הספר לא קצרצר וגם לא ממש ארוך ואני לדוגמה השתעממתי באיזה קטע ופשוט קראתי פרק ביומיים עד שעברתי את הקטע הזה ואז היה מהנה לקרוא.

--------------------

+Quote Post
MaikaChan
הודעה 26.11.2012, 19:31
הודעה #5

Pika-chuuuuuuuuu *~*
סמל קבוצה

קבוצה: חברי כבוד
משתמש מספר: 58,652

חח סוררי שאני לא ברורה כל כך, אני והשטויות שלי :<
בכל מיקרה עניתה לי על השאלה אז תודה! אולי אני אקרא אותו כשאני יגמור את הרשימה שלי, נוסיף אותו לתחתית הרשימה D:

--------------------

CLICK THE SPOILER FOR A SPIN
ספוילר:

+Quote Post
התחברתי בשביל לש...
הודעה 26.11.2012, 21:37
הודעה #6

The Toxicity of Our City
סמל קבוצה

משתמש מספר: 54,066

אני זוכר שהגעתי לספר הזה מקריאה על אליכימה בוויקי XD
אני מקווה שיום אחד עוד אקרא אותו.
בהחלט בחצי שנה הקרובה.

--------------------

אתם ולגופארט קובעים את הרמה של הפורום

+Quote Post
Filipy
הודעה 26.11.2012, 21:44
הודעה #7

גאנין
סמל קבוצה

ציטוט(הנרגילה של ניסים סרוסי. @ 26.11.2012, 21:37) *
אני זוכר שהגעתי לספר הזה מקריאה על אליכימה בוויקי XD
אני מקווה שיום אחד עוד אקרא אותו.
בהחלט בחצי שנה הקרובה.

אני אגיד דבר אחד:
אם יש לך ספרים שהמליצו לך עליהם קודם תקרא אותם (כמובן רק אם הם מעניינים אותך יותר).
כי אני למשל בזמן הספר השלישי גלשתי לספרים אחרים כי זו לא סדרה ממש טובה וסוחפת אלא יותר משהו כמו "אין לי משהו טוב לקרוא אז אקרא את זה"

--------------------

+Quote Post
Minseo
הודעה 23.12.2012, 17:26
הודעה #8

♫JUST LOOK HOW BEAUTIFUL IS WORLD
סמל קבוצה

משתמש מספר: 53,653

האמת שתורגמו כבר 5 ספרים happy.gif הספר החמישי: בוגד בחנויות כבר איזה חודש XD
אחלה סיקור D:

אני ממש אוהבת את הסדרה הזאת בגלל שיש שם היסטוריה על ניקולס פלמל ותמיד אהבתי לקרוא עליו

--------------------

On top of this ending melody
I am standing here alone
Now tell me
That it’s over, let me know

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 משתמשים נמצאים בנושא זה (1 אורחים ו-0 משתמשים אנונימים)
0 משתמשים:

RSS גרסת ארכיון הזמן כרגע: 14.11.2019 , 21:17