IPB

ברוך הבא אורח ( התחבר | הירשם )

> ברוכים הבאים לפורום קוספליי

Reply to this topicStart new topic
> בית ספר לקוספליי
Kaguya hime
הודעה 29.07.2014, 08:27
הודעה #1

?Why Is It Necssary To Cry
סמל קבוצה

קבוצה: צוות אנימנגה
משתמש מספר: 11,076

ברוכים הבאים לבית הספר שגם בחופשת הקיץ, כיף לבלות בו!!!

@שטרודלים!!@

תוכנית לימוד:
פרק ראשון: ציוד חיוני
פרק שני: צעדים ראשונים
פרק שלישי: הגיזרה
פרק רביעי: נתונים עקריים על בדים
פרק חמישי: פרישה, גיזרה וסימון
פרק שישי: שיטות עבודה בתפירה
פרק שביעי: תפרים
פרק שמיני: עיצוב הצורה
פרק תשיעי: שפות חיצוניות
פרק עשירי: סגרים
פרק בונוס: אם נחיה אליו

פרק ראשון: ציוד חיוני
התיפרה הבסיסית מתחלקת לחמישה שלבים שכוללים: מדידה, גזירה, סימון, תפירה ולבסוף, גיהוץ. כל תהליך מצריך מאיתנו כלי שונה לעבודה, ישנם כלים חיונים אשר מקלים על תהליך העבודה, לכן, מומלץ לאסוף את הכלים הנדרשים לפני תחילת העבודה.

ציוד לתפירה ידנית:
מחטים וסיכות ניתן להשיג את שני אלו בגדלים וסוגנים שונים, לדגמוא החומר ממנו המחט עשויה יכולה להשתנות מפלדה מצופה ניקל או מפלדה לא חלודה. גם סיכות באות בסוגים שונים בעיקר באיזור הראש, אם הוא עגול או שטוח.
♥. מחטים רגילות: באורך בינוני, משמשות לתיפרה כללית.
♥. מחטים לריקמה: מחטים חדות באורך בינוני ומאופניות בקוף הרחב שלהן (הקוף זה החור שמשחילים דרכו את החוט)
♥. מחטי כובען: המחטים הארוכות ביותר בקבוצה, משתמשות ליצרת תפר ארוך וכיווצים.
♥. סיכות משי: משמשות לתפיסת בדים דקים, על מנת לא להרוס את הבד ולהשאיר חורים.
♥. סיכות ישרות: מעט קצרות יותר מסיכות משי, משמשות לתפירה כללית.
♥ סיכות לקיפול: הקצרות ביותר בקבוצה ואורכן 2.5 ס"מ, תפקידם לתפוס בדים עדינים ביותר וקרוב לשוליים.
♥. סיכות תיפור: הסיכה הארוכה ביותר בקבוצה, יכולה לתפוס בדים עבים ובכלת ראש כדור.
♥. אצבעון: משמש להגנת האצבע במהלך תפירה ידנית. (לא מומלץ לבעלי ציפורניים ארוכות)
♥. כרית נעיצה: משמשת להחזקת הסיכות/מחטים בעת אי שימוש.
♥. משחלה: מסייעת בהשחלת החוט למחט. (עד היום אני לא מבינה למה זה טוב)
מאגר תמונות
ספוילר:
מחטים לתפירה ידנית

מחט סטרץ' למכונה ביתית

מחטים למכונה תעשייתית

סיכות לתפירה

כרית סיכות

משחיל חוט למחט

כלי מדידה:
כמו בכל מקום שאנו צריכים נתונים מדויקים, גם בעולם התפירה זה נחוץ. ולכן אנו משתמשים בכלים הנחוצים על מנת להגיע להתאמה מלאה.
♣. סרגל שקוף: אחד מהסרגלים הנמכרים בעולם, כשמו, הוא שקוף ומאפשר לנו לראות את החומר הנמדד.
♣. סרט מדידה: גמיש ומשמש בעיקר למדידות על הגוף, מומלץ באורך 150 ס"מ.
מאגר תמונות
ספוילר:
סרט מדידה

כלי סימון:
העברת גיזרה אל הבד היא הכרחית, יחד עם הנחיות לתפירה מדויקת.
♠. גלגלת הסימון: קיימים שני סוגים לגלגת הזו, קו ישר וקווי נקודות, מתאים למרבים הבדים מלבד דקים אשר עלול להרוס אותם.
♠. נייר העתקה: נייר מיוחד שמצד אחד הוא צהוב (יש לבחירה) והשני לבן, משמשים אותו יחד עם גלגת הסימון על מנת להעביר מצד אחד לשני.
♠. גיר: חתיכת גיר במגוון צבעים אשר משתמשת לסימון ומהירה להסרה.
♠. עטי סימון: טושים מיוחדים לסימון על הבד, יורדים בכביסה או לאחר יומיים. לא מומלץ לגהץ אותו על בד שמציג כתמים. (אני גם לא ממליצה לסמן על בד לבן מהחשש שישאיר סימן)
מאגר תמונות
ספוילר:
גלגלת סימון

גיר סימון

טוש סימון

נייר העתקה

כלי גזירה:
לא ניתן להשתמש בזוג מספריים רגילות על מנת לגזור את הבד מעצם העבודה שהן לא מתאימות לעבודה הזו. מספריים טובות עשוית מפלדה באיכות מעולה, כמובן שאין להשתמש במספריים לבד על דברים אחרים כגון נייר וכו' מהסיבה שהם יהרסו את ההשחזה. לאחר השימוש מומלץ לננקות אותם עם מטלית ולשמר אותם במקום סגור.
♦. מספריים: ישנם סוגים שונים של מספרים שמשמשים לפעולות שונות כמו כן, גם הלהב שלהן שונה מזוג לזוג.
♦. מפרם: בעל יכולת לפרום בקלות ובזריזות את התפרים. להשתמש בו בזהירות, יש תמיד אפשרות בטעות לעשות חתך בבד או להרוס את הבד שמושכים את החוטים החוצה.
מאגר תמונות
ספוילר:
מספרי תפירה

פורם

קוצץ חוטים

כלי גיהוץ:
לא רק בתום העבודה מגהצים, יש מקרים שגם תוך העבודה אנו עושים את הפעולה כי מאוחר יותר אין אפשרות לעשות זאת, במקרים כאלו, שהעבודה 'יקרה' ומרובה מומלץ לעבוד בקבוצה.
❀. מגהץ אדים: יש אפשרות לשנות את הטמפרטורה במכונה הזו לכל סוגי הבד, ישנם גם מגהצי אדים שמסוגלים להתיז מים ואדים. (בשימוש ראשוני, היזהרו על הידיים, אחיזה לא נכונה עלולה לגרום לכווית)
❀. כריות גיהוץ: יעילות בגיהוץ מקומות קמורים: תפרים מעוגלים, צווארונים, שרוולים.

--------------------

"בואו להכיר את הקסם בשחור לבן : פורום מנגה, לייט נובלים וקומיקס"
Go to the top of the page

+Quote Post
Doctor Shinobi
הודעה 29.07.2014, 10:33
הודעה #2

כשף כרובים
סמל קבוצה

קבוצה: חברי כבוד
משתמש מספר: 11,987

ואוווווווווו כל הכבוד נטלי!(נטלי נכון? אני כבר לא בטוח מי זה מי באנימנגה עם כל השינויי שמות). זה ממש יועיל לפורום.

הציוד תפירה הבסיסי שלי הוא די בדיחה XD נייר העתקה בשביל גזרות? כנראה שעיתון יספיק לי מספריים מפלדה? כנראה שמספריים כיתה א זה טוב מספיק . סרגל? YOLO אני יצייר לפי העין כמו גבר . לגהץ? מה אני כוסית ? מה שכן יש לי מפרם למקרים של תאונות אנושות עם מכונת תפירה, והדבר הזה זה אהבת חיי.

כל כמה זמן אגב את הולכת להוציא עוד פרקים?

--------------------

+Quote Post
Kaguya hime
הודעה 29.07.2014, 11:07
הודעה #3

סמל קבוצה

לא אני רחל, וכמו שנטלי כבר אמרה, אנחנו ממש לעיתים מחליפות שמות.
הנייר העתקה זו המצאה ממש גאונית, אני בעיקר משתמשת בזה להעברת מתפרים מגזרה לבד, זה מעביר לשני צצדים.

כל כמה זמן?... הלוואי וידעתי, התכנון כל כמה ימים לפחות.

--------------------

+Quote Post
שטרודל תפוחים
הודעה 29.07.2014, 20:47
הודעה #4

יוהאן בוכה בשביל החטאים שלכם
סמל קבוצה

קבוצה: משגיחים
משתמש מספר: 78,351

יאייי הפרוייקט יוצא לדרךךך *דמעות* אני יכין לו פינה בנושא המדריכים
ממש חביב בשביל נושא ראשון. לא ידעתי שהגלגלת והטוש המיוחד לסימון קיימים בכלל. תמיד סימנתי עם הגירי ציור שלי או עיפרון, תלוי בבד XD
אבל יש לי יחסית הרבה דברים מסתבר. מחכה לנושאים הבאים 3>

--------------------
D; -כי צריך להשוויץ בחיים DA

פינת הבאנרים שקיבלתי <: (ובהזדמנות חגיגית זאת, תודה מיוחדת לפורום אומנות השמקסי 3>)
ספוילר:

באנרים מ-great shark

ಠ_ಠ
הסמיילי הסגיד ביותר עליי האדמות~

+Quote Post
Kaguya hime
הודעה 04.08.2014, 16:51
הודעה #5

סמל קבוצה

צעדים ראשונים
פרק שלישי: הגיזרה
אחד היתרונות הבולטים בתפירה עצמית היא כמובן העיצוב האישי, אינך מוגבל/ת בבד, בצבע ובצורה.
אחת השיטות ליצור בגד היא בעזרת גזרות מחברה שמתמחה בנושא, הן מופיעות בדרך כלל כקטלוג או מחבורות. קטלוג של גזרות מחולק לקטגרוית שונות בתוספת הוראות עבודה.
בחרו גיזרת עבודה לפי יכולת התפירה שלכם, שכן היא מצוינת על כריכת החוברת, וזה כמובן כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר.
במהלך העבודה, אתם תתקלו באיזורים בגזרה שלא דווקא מתאימים אליכם, לכן, רצוי וממולץ לדעת איך למדוד את עצמכם כדי שהבגד ישב בצורה הטובה ביותר עליכם, השתמשו בסרט מדידה וכתבו על דף את המידות, במקומות שקשה למדוד, היעזרו באדם נוסף כאשר אתם עומדים זקוף.

לקיחת מידות:
ספוילר:

היקף בית חזה: המידה החשובה שלוקחים היא היקף בית חזה, מעברים עם סרט מדידה מהגב דרך בית השחי קדימה, אך מעל החזה כשהיידים לאורך צידי הגוף.
היקף חזה: מעבירים את סרט המדידה מהגב דרך בית השחי קדימה, למקום הבולט ביותר של החזה.
* הפרש חזה הינו חיסור של היקף בית חזה עם היקף חזה.
היקף מותניים: מידה זו נמצאת במקום הצר של המותניים.
היקף ירכיים: מידה זו נמצאת במקום הרחב ביותר של הירכיים.
אורך מותן-כתף-מותן שלם: מתחילים מקו המותן גב ועוברים דרך המקום הכי גבוה של הכתף דרך שיא החזה לכיוון מותן קדמי.
אורך כתף-מותן גב: מקו המותן האחורי דרך המקום הגבוה בכתף לכיוון המותן.
אורך כתף-מותן קדמי: מקו המותן הקדמי דרך המקום הגבוה בכתף לכיוון המותן.
עומק חזה: מודדים מהמקום הגובה של הכתף ליד הצוואר עד למקום הבולט של החזה.
רוחב כתפיים גב: מודדים בין העצמות של הגב מעט מתחת לכתפיים.
רוחב כפיים קדמי: אותה דרך עם 'רוחב כתפיים גב' רק בצד הקדמי. בדקו את המידה שלכם מול הגיזרה.
אורך שרוול: מודדים מעצם הכתף כאשר הזרוע מכופפת מעט עד שורש כף היד.
אורך חצאית/מכנס: מודדים המותניים עד לאורך הרצוי, במכנס מומלץ באמצע, בין מרכז הגוף לצד הרגל.
היקף צוואר: מודדים את היקפו של הצוואר.
גובה הראש: מודדים מהמקום הגובה ביותר של הכתף ליד הצוואר ועוברים דרך שיא הראש עד למקום הגובה של הכתף בצד השני.
*לשימוש קפוצ'ונים.

טבלת מידות
ספוילר:

מעטפת הגיזרה
כעת, אנחנו נוכל לדעת מה יש ואיך לקרוא את מעטפת הגזירה כאשר יש לנו את הכלים הנרכשים.
ספוילר:
*נלקח מחוברת גרמנית, אז אל תתקעו על לנסות לקרוא...
חזית המעטפה

דוגמאת הוראות גיזרה

הוראות על תחילת חוברת

אילו גיזרות ניתן למצוא בחוברת ועיצובים

הגיזרה עצמה

קטעי הגיזרה
בכל חוברת יהו לכם הוראות איך לגזור את הגיזרה ומה לעשות איתה, להלן מספר תיאורים שעלולים להופיע לכם בעבודה:
ספוילר:
זה יצא לא רע...

התאמה לגיזרה עצמה
בחוברת מצורפת טבלת מידות, המרו את המידה למידה ישראלית/מה שנוח לכם.
כעת, אחרי שמדדתם את עצמכם, והעתקם את הגזרה במידה הרצויה לכם אל דף נפרד. הגזרות שתוציאו פותחו 'במיוחד' להיראות מעט יותר גדול מאשר מבנה הגוף שלכם. לכדי לתקן את הגיזרה לפני תחילת העבודה.
תחילה אנחנו נמדוד את המותן לאחר מכן את הירכיים ומומלץ בנוסף למדוד אורך כתף-מותן.

טוב כיתה, נתראה בשיעור הבא על בדים וקישוטים.

--------------------

+Quote Post
Doctor Shinobi
הודעה 04.08.2014, 20:26
הודעה #6

כשף כרובים
סמל קבוצה

קבוצה: חברי כבוד
משתמש מספר: 11,987

רגע מה פרק שלישי מתי יצא השני O_O? וקראתי עכשיו ממש בחפיף את המדריך, ונראה לי שהוא קצת מסובך מדי למתחילים. להראות גזרות מקצועיות מספר גזרות זה לא בדיוק משהו שמתחילים מבינים. זה לא כמו פשוט להביא גזרה של T SHIRT ולהסביר איך היא עובדת.

--------------------

+Quote Post
Kaguya hime
הודעה 04.08.2014, 21:03
הודעה #7

סמל קבוצה

הייתה לי טעות בתכנון...שיעור 2 'צעדים ראשונים' למעשה כולל בתוכו את שיעור 3-5
ושיעור שישי הוא כולל את שאר השיעורים.

בעיינן של איך זה מסובך, תוכל להרחיב לי על כך?
ההסבר העיקרי בשיעור הזה זה איך לקחת מידות ומאיפה. בנוסף, בגלל שגזרות מכילות מידות הוספתי טבלת מידות (אני לא ממש מבינה בזה...).
בקשר לגיזרה עצמה, יכול להיות שהצגתי גיזרה שהשער שלה (2 עמודים ראשונים) ברמת ממוצע. אבל ככה זה אמור להיראות לכל הרמות קל-קשה.
יכול להיות שזה נראה מסובך בגזרות עצמם כי הן מצוירות אחת על השנייה, אפשר להבדיל בגזרות כי הן בצבעים שונים. מעתקים אותם לדף אחר.(אלא אם אפשר לגזור ישר)
אני אציג לכם מהאוסף שלי דוגמאות:
ספוילר:
בורדה ברוסית(זה יותר מגזין אופנה...)

גזרות לוליטה ביפנית

בכל חוברת/מגזין יהו חייבים שיופיעו הוראות של כמה בד מומלץ, איך להניח על הבד, איך לתפור חלק מסוים.
שאתה צובר ניסיון בתחום הגזרות, מספיק מבט אחד כדי להבין מה לעשות איתו, ואני בחיים שלי לא תפרתי בגד מגיזרה, רק אביזרים.

--------------------

+Quote Post
שטרודל תפוחים
הודעה 04.08.2014, 22:24
הודעה #8

יוהאן בוכה בשביל החטאים שלכם
סמל קבוצה

קבוצה: משגיחים
משתמש מספר: 78,351

האמת אף פעם לא ניסיתי לעבוד עם גזרות מחוברת, כי אין לי מושג מאיפה אני מוצאת את החוברת הספציפית עם מה שאני צריכה. גם נראה בהתאם כי אני מחפפת המון
אני די הבנתי את ההסבר, זה נראה מבולגן כשהכל מצוייר אחד על השני אבל זה לא נראה לי יותר מידי מסובך.
אגב שינו, לדעתי כמה שתסביר, זה יכול להיות קשה למתחילים לתפוס את כל העניין של להוציא גזרה מהסוג הזה. צריך לראות ממש מישהו עושה את זה בלייב בשביל להבין הכל כמו שצריך. אני לא מכירה שום אנשים שהתחילו ישר מלקחת גזרות מחוברת, כי זה באמת נראה ממש מסובך בהתחלה. מאיך שאני רואה את זה, זה יותר לאנשים שכבר התנסו בעצמם פעם-פעמיים בתפירה XD

--------------------
D; -כי צריך להשוויץ בחיים DA

פינת הבאנרים שקיבלתי <: (ובהזדמנות חגיגית זאת, תודה מיוחדת לפורום אומנות השמקסי 3>)
ספוילר:

באנרים מ-great shark

ಠ_ಠ
הסמיילי הסגיד ביותר עליי האדמות~

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 משתמשים נמצאים בנושא זה (1 אורחים ו-0 משתמשים אנונימים)
0 משתמשים:

RSS גרסת ארכיון הזמן כרגע: 13.11.2019 , 02:14