IPB

ברוך הבא אורח ( התחבר | הירשם )

Reply to this topicStart new topic
> סיקור על הספר- העשיריה הפותחת
מאור8442
הודעה 02.05.2014, 23:14
הודעה #1

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

קבוצה: רשומים
משתמש מספר: 202,080

http://www.the10.co.il/image/users/68488/f...ite_openten.jpg
שם הספר: העשיריה הפותחת
שם הסופר: אמיר דורון
שם המאייר: גיא מורד
ז'אנרים: כדורסל וילדים
מיקום העלילה: בשלושת הספרים הראשונים העלילה מתרחשת בתל-אביב ובספר הרביעי היא מתרחשת ביוון
שנת יציאה לאור: הספר ראשון יצא לאור בשנת 2008 והספרים ממשיכים לצאת לאור עם השנים
תקציר: בספר הראשון, הנס של עודד, נער נמוך קומה בן 11 וחצי בשם עודד ירדני מנסה להתקבל לקבוצת הנוער של מכבי תל אביב, אך הוא לא מתקבל עקב גובהו הנמוך. לאחר שלא התקבל הוא גם לא מקבל את תמיכתו של אביו ובכך מחליט שהוא סיים עם משחק הכדורסל. לאחר שבוע וקצת ללא כדורסל נשמעה דפיקה בדלת משפחת ירדני ומתברר שמי שדפק בדלק היה הבן של השכנים, אורי בן החמש, שביקש מעודד ללמד אותו לכדרר כדור כדורסל. אחריי שעודד התלבט עם עצמו הוא הסכים ללמד את אורי לכדרר ואפילו לימד אותו כמה טריקים, ובסופו של דבר עודד נזכר כמה כיף לשחק כדורסל. כעבור כמה מים שהוא משחק במגרש הישן של הבית ספר הוא רוצה לשחק עם שחקנים אחרים והולך למגרש של קבוצת הנערים של מכבי תל-אביב, כשהוא מגיע לשם הוא רואה את עומרי "המשאית", כינויו של עומרי ניתן לו בגלל שהוא רק בן 13 אך נראה כאילו השתחרר מהצבא. עודד הבין שהוא לא הולך לשחק איתו ולכן הסתכל לצד השני של המגרש שם ראה את דורון, נער ממושקף שזורק בצורה מוזרה, לאחר שהתברר שדורון ניסה גם הוא להתקבל למכבי ללא הצלחה הם מחכים לנדב ואסף, חבריו של דורון, כדי לשחק משחק של שניים על שניים. אחריי משחק שהיה צמוד ומתיש לכל אורכו, הקבוצה של עודד ונדב ניצחו את הקבוצה של דורון ואסף וזכו במנת פלאפל על חשבון המפסידים, כמו שהם הסכימו קצת קודם לכן. בדרך לפלאפל הם עצרו בברזיה, שם הם פגשו את "המשאית" שלא נותן להם לשתות מהברזיה ולכן התחילה בין עומרי לעודד מריבה שלמזלו של עודד, הופסקה באמצע. יום לאחר מכן הם קובעים לשחק עוד פעם באותו מקום, אך עומרי וחבריו מסלקים אותם משם והם הולכים לצד השני של המגרש, שם הם פוגשים את תומר, נער גבוה ורזה במיוחד, ומשחקים איתו משחק כדורסל. אחריי המשחק הם הולכים לאכול פלאפל ושם עודד מציע רעיון, שהם יהיו קבוצה אחת, קבוצה אמיתית שתשחק בליגה אמיתית. אך תומר ואסף מורידים אותם מהרעיון. כמה שניות לאחר מכן מופיע השחקן האגדי של שכונת נווה אביב, ברק שכם, שמציע לאמן אותם בתנאי אחד, והתנאי הוא שבתוך שלושת הימים הבאים הם יביאו עוד חמישה ילדים לקבוצה וביחד הוא יאמן אותם.
האם הם יצליחו לעמוד במשימה? התשובה לשאלה הזאת ועוד בספר.

בספר השני, לאן נעלם טוני, טוני, אחד מחברי הקבוצה נעלם בלי להשאיר זכר, ולכן חברי הקבוצה יוצאים למסע חיפושים אחריו ולגלות- לאן נעלם טוני?

בספר השלישי, הכל אפשרי, אלכס, אחד מחברי הקבוצה חולה בסרטן ובעקבות כך הקבוצה מתחילה לקרוס, והשאלה היא: האם אלכס יחזור והאם הקבוצה תצליח לקחת את האליפות?

בספר הרביעי, בין שניים דורון נקלע למשבר גדול, הוריו מחליטים להתגרש, ומה שהכי גרוע זה שהכל קורה בזמן התחרות על אליפות אירופה. עקב גירושיו של הוריו דורון לא נרגע והוא רועד כל הזמן, מה שלא ממש מאפשר לו לשחק או לזרוק כמו שהוא יודע.

דעה אישית: אני מאוד אוהב כדורסל ולכן גם את הספר הזה מאוד. הספר הזה הוא ספר מיוחד כי הוא הספר היחיד שמדבר על כדורסל בארץ ואולי גם בעולם. הדמות האהובה עליי היא ילד בשם עדי שמצטרף לקבוצה, עדי הוא ילד שלא מדבר כמעט בכלל ותמיד יש לו פרצוף פוקר שמסתיר את רגשותיו, וחברי הקבוצה לפעמים מכנים אותו "האסטרונאוט". אני קראתי את הספרים בכיתה ג' ובכיתה ד' ולכן כשכתבתי את הסיקור התחלתי לקרוא כדי להיזכר אבל במקום זה התחלתי להיות שקוע בספר המדהים והמעניין הזה וסיימתי לקרוא את הספר הראשון במלואו.
Go to the top of the page

+Quote Post
Gush
הודעה 07.05.2014, 10:29
הודעה #2

אני? אני מסיפור אחר
סמל קבוצה

קבוצה: משגיחים
משתמש מספר: 46,459

נשמע לי כמו ספר נעורים טיפוסי. לוקחים רעיון בנאלי, מתקדמים אתו וזורקים אליו עוד ועוד סיטואציות וקונפליקטים (גם הם בנאליים) מהחיים. הו האמן לי זהו אינו הספר היחיד על כדורסל בארץ או בעולם. יכול להיות שזה יצא טוב במקרה הזה, קשה לי לדעת, אתה יותר סיפרת את הסיפור בקצרה מאשר הבאת דעה אישית על אופי הכתיבה.

נו, אני אחפש את השם בפעם הבאה שאכנס לחנות ספרים ואולי גם אעלעל בו.

בכל אופן, תודה רבה על הסיקור. נכנס לספריית הסיקורים.

--------------------

מוגן מכל אויב בתוך שריון דמוי שמיכה

--

כתיבה

+Quote Post
nigi
הודעה 08.05.2014, 06:31
הודעה #3

!Hero kenzan
סמל קבוצה

קבוצה: פקחים
משתמש מספר: 82,043

ציטוט(Gush @ 07.05.2014, 11:29) *
נשמע לי כמו ספר נעורים טיפוסי. לוקחים רעיון בנאלי, מתקדמים אתו וזורקים אליו עוד ועוד סיטואציות וקונפליקטים (גם הם בנאליים) מהחיים. הו האמן לי זהו אינו הספר היחיד על כדורסל בארץ או בעולם. יכול להיות שזה יצא טוב במקרה הזה, קשה לי לדעת, אתה יותר סיפרת את הסיפור בקצרה מאשר הבאת דעה אישית על אופי הכתיבה.

נו, אני אחפש את השם בפעם הבאה שאכנס לחנות ספרים ואולי גם אעלעל בו.

בכל אופן, תודה רבה על הסיקור. נכנס לספריית הסיקורים.

יש לי את הראשון בבית, זה באמת ספר די טיפוסי.
שום דבר שם לא מעניין במיוחד, ואני לא חושב שהוא יכול לדבר אל מישהו שעבר את היסודי.
ובכל זאת כספר לילדים הוא יחסית מוצלח לדעתי - עם כלכך הרבה זבל שאני רואה היום בסטימצקי שמשווק את עצמו לקהל היעד הזה... "קפטן תחתונים", "חבורת האייפון", ואלוהים יודע.
זה דווקא ספר שמרגיש יותר כמו "ג'ינג'י" הישנים והטובים, או "מנהרת הזמן", שזה כבר משהו.

--------------------
ספוילר:

Why hello there

+Quote Post
GoneWind
הודעה 08.05.2014, 16:43
הודעה #4

Don't worry, Be happy
סמל קבוצה

קבוצה: חברי כבוד
משתמש מספר: 49,930

אני מתגעגע לתקופה שיכולתי לקחת כל סוג של ספר מהמדף, להכניס אותו לשקית עם עוד 3-4 ספרים או סדרה של ספרים, לקרוא הכול תוך כמה ימים ולחזור לספריה לעוד.

היום לוקח לי כמה שבועות לקרוא ספר, כל פעם קצת בסופי שבוע או בלילות, וגם כשיש זמן לא תמיד יש חשק.

כשראיתי את הכותרת לזה ישר קפץ לי לראש דווקא ספרים בסגנון "החמישייה הסודית" וכאלה, למרות שאלה ספרי בלשות ולאו דווקא סיטואציות מהחיים.

--------------------

חלפה לה הרוח
חלפו המילים
חלפו הצלילים
שקט

RAKRAKRAKRAK... קרדיט ל-Ambibot

לכתוב, מלשון כ.ת.ב - http://www.anime-il.com/index.php?showforum=8 - כנסו~

לנצח הבחור עם השיער האפור והמשקפיים... פורום כתיבה לנצח!

(השם הוא- איליה) ^^

+Quote Post
nigi
הודעה 10.05.2014, 11:25
הודעה #5

!Hero kenzan
סמל קבוצה

קבוצה: פקחים
משתמש מספר: 82,043

ציטוט(GoneWind @ 08.05.2014, 17:43) *
אני מתגעגע לתקופה שיכולתי לקחת כל סוג של ספר מהמדף, להכניס אותו לשקית עם עוד 3-4 ספרים או סדרה של ספרים, לקרוא הכול תוך כמה ימים ולחזור לספריה לעוד.

היום לוקח לי כמה שבועות לקרוא ספר, כל פעם קצת בסופי שבוע או בלילות, וגם כשיש זמן לא תמיד יש חשק.

כשראיתי את הכותרת לזה ישר קפץ לי לראש דווקא ספרים בסגנון "החמישייה הסודית" וכאלה, למרות שאלה ספרי בלשות ולאו דווקא סיטואציות מהחיים.

די מבין את זה האמת, בתחילת התיכון~חטיבת ביניים הייתי קורא לפחות ספר בשבוע, ולפעמים קצת יותר.
ביסודי בכלל הייתי טוחן את כל הספרים בסגנון של הספר בסיקור הזה, משהו כמו אחד ביום.
ככל שיש יותר דברים אחרים לעשות גם אין זמן פשוט לקרוא שעות, וגם כשיש זמן אין כוח. רוב הזמן אני מעדיף לנוח ולבהות באיזה מסך ):

--------------------
ספוילר:

Why hello there

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 משתמשים נמצאים בנושא זה (1 אורחים ו-0 משתמשים אנונימים)
0 משתמשים:

RSS גרסת ארכיון הזמן כרגע: 19.07.2019 , 14:18