IPB

ברוך הבא אורח ( התחבר | הירשם )

> 

Reply to this topicStart new topic
> דיון באקומן 1 - שאיפות ו"ירושת" מקצוע, !ספויילרים לפרק הראשון!
Nisenhouse
הודעה 01.09.2011, 20:53
הודעה #1

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

קבוצה: וותיקים
משתמש מספר: 8,002

ננסה להחיות כאן את הפורום טיפה בדיונים מקדימים למנגה.
ספוילר:
בתחילת הסיפור מוזכר דודו של מאשירו שהיה מאנגאקה עד אשר נפטר באופן פתאומי. מאשירו עד אותו יום היה בטוח שעתידו בתחום המנגה,
אך לאחר מכן החליט לזנוח אותו, למרות שלא הפסיק לצייר. בעקבות ההתערבות של טאקאגי, מאשירו חוזר לחלום הישן שלו להפוך למאנגאקה.

השאלה שאני רוצה להעלות כאן לדיון היא האם אי פעם שקלתם לעסוק במקצוע שבן משפחה שלכם עסק או עוסק בו ומדוע?
האם אתם חושבים שעצם העובדה שקרבה משפחתית לעובד בתחום מסויים היא בעלת השפעה מכרעת על בחירת המקצוע בחיים?

במקרה שלי, אבי עובד בתחום המחשבים ותמיד חשף אותי לכתיבת תוכנה (ברמה זו או אחרת) או נתן לי ספרים ללמוד מהם. ואני היום לומד
לתואר ראשון בהנדסת תוכנה וכבר שנים כותב תוכנות למטרות שונות. כיוון שהחשיפה הייתה גדולה מאוד המשכתי בתחום זה וההשפעה לא
הגיעה ישירות מהעיסוק של אבא שלי (כמה שאני יודע, קוד הוא לא כותב) אלא מעצם ההיכרות שלו עם התחום והכוונה שלו לקדם אותי.
אני חושב ההשפעה קיימת, אך היא תלויה בכמות העבודה שמחלחלת לבית.

עכשיו הגיע תורכם לענות ולשתף!
Go to the top of the page

+Quote Post
BanDitsRulls
הודעה 01.09.2011, 21:26
הודעה #2

הכל זה האחד והאחד זה הכל ושניהם זה אני ואני תימני
סמל קבוצה

משתמש מספר: 71,082

אמממ אני לא חושב שזה המקום.
וכבר קיוויתי שיהיה מפגש על באקומן sad.gif

--------------------

+Quote Post
Yami Tenshi
הודעה 01.09.2011, 22:00
הודעה #3

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

קבוצה: רשומים
משתמש מספר: 9,397

בטח שזה המקום, ויהיה מפגש על באקומן smile.gif כשיהיה תאריך נודיע לכם.

--------------------

+Quote Post
Dannyboy
הודעה 01.09.2011, 22:28
הודעה #4

AKA Swipe
סמל קבוצה

משתמש מספר: 101,392

שני ההורים שלי מהנדסי מכונות... ששקלתי את זה אמרו לי לא! בארץ העבודה בתחום הזה משעממת ולך לחשמל כי גם את זה אתה אוהב והמשכורות יותר טובות...

אז הנה אני, עוד פחות מחודשיים מתחיל ללמוד תואר משולב להנדסת חשמל ומדעי מחשב בת"א...

--------------------

+Quote Post
kingblade
הודעה 01.09.2011, 22:55
הודעה #5

Manga is a gamble
סמל קבוצה

קבוצה: חברי כבוד
משתמש מספר: 13,179

כשהייתי קטן אמרתי שאני רוצה או לעבוד בבניין כמו אבא או במחשבים כמו אמא.
אני כנראה אהיה כמו אמא, להתחשב בכיוון שאני בו כבר שנים XD

אני מגיל 3 עם מחשב, משחק לי קומפי, יותר מאוחר כותב בוורד, מתעסק עם הורדות ותוכנות וכו'.
היום אני כבר לומד תכנות בבית הספר וכפרויקט אישי לעצמי.
אולי אמא שלי לא הייתה מתכנתת, אבל היא פעם פעם בנתה אתר בסיסי מאוד מאוד (שוב, היא עבדה עם מחשבים... לא בדיוק ב...) והראתה לי איך. משם התחלתי להתעניין בדברים קשורים לזה... ככה שאפשר מאוד להגיד שזה משפיע.

אגב, אני לא הייתי אומר שזה 100% נכון ההשוואה הזאת, כי בפרק הראשון, עזבו, ב3 העמודים הראשונים של המנגה, הוא אומר באופן ברור לחלוטין - "דוד שלי מעולם לא אמר מנגה".
אז כן, הדוד שלו עבד בזה והוא העריץ אותו על זה, אבל הוא ממש לא כיוון אותו לשם... להפך.

--------------------

תודה לAlgiz על החתימה ^^
I dont LIE - I Create a new TRUTH

+Quote Post
Ame
הודעה 01.09.2011, 23:08
הודעה #6

סאנין
סמל קבוצה

קבוצה: פקחים
משתמש מספר: 62,763

אני בא ממשפחה שעלת לארץ ב10-20 שנה האחרונות ככה שזה סוג של משפחה שמוגדרת עולים חדשים, אף אחד מהם לא בא עם השכלה ואף אחד מהם לא שאף או עבד במשהו מעניין או משהו שאפשר להתגאות בו, פשוט כולם עובדים במפעלים או סתם עבודות מזדמנות, ככה שמעולם לא יצא לי להתלהב או להגיד לעצמי "ואו אני רוצה לעבוד בזה" או "ואו אני רוצה להיות כמוהו". ככה שאני תמיד שואף להמון דברים כמו להיות מנגקה (ועל זה החלטתי לפני באקומן רק שבאקומן חיזק את זה), לפתוח מגזין מנגה ישראלי ועוד המון דברים שקשורים לתחביבים והדברים האהובים עליי רק שההורים שלי תמיד אבל תמיד לא משנה מה יהיו נגדי ונגד כל חלום שאני ארצה כל עוד זה לא רופא או משהו שמכניס מליונים או משהו שדורש למידה באונברסטיה, כמובן שאני לא מקשיב ולא אקשיב להם לעולם בקשר לזה.

אני חושב שאם יש קרוב משפחה שעובד בעבודה מסוימת ואתה מתלהב מזה זה ממש עוזר בבחירת עבודה לעתיד ובעל השפעה מאוד גדולה, עובדה שאני שאין לי אחד כזה במשפחה שעובד במשהו מיוחד או משהו שאני מתעניין בו עדיין לא יודע מה אני הולך לעשות בעתיד, לא יודע מה אלמד ולא יודע איך אתפרנס ואני אפילו לא חושב על זה למרות שבעוד כמה חודשיים אסיים בית ספר, ככה שאני מאוד מסכים כשיש לך קרוב משפחה שעוסק בזה זה כבר מעביר לך כאב ראש רציני וגם אתה יותר מתמקד במטרה הזאת וזה טוב like.png

--------------------

+Quote Post
Chronos
הודעה 04.09.2011, 15:00
הודעה #7

ג'ונין
סמל קבוצה

משתמש מספר: 23,389

כשהייתי קטן נחשפתי לשתי אפשרויות מראש, אבא-צלם ואמא-מנהלת חשבונות
מאחר ולא סבלתי חשבון(כמו שרוב ילדים בני שש יהיו) העדפתי להיצמד לאבא בקטע הזה.

הייתי בא איתו לאולפנים, רואה איך עושים את כל זה ועם הזמן הוא גם בהפסקות לימד אותי איך לעבוד עם המצלמות באולפן.
אבל בכל פעם שאפילו חשבתי על זה, אבא שלי לקח אותי לצד ואמר:"לא משנה מה, לא משנה מה יקרה, שלא תעז לעשות את זה בחיים שלך!"
וזה דיי הרחיק אותי מזה כל פעם, חוץ מזה הוא גם היה עוסק בהנדסת מכונות במטוסים(מה שהביא אותי לטעות הגדולה בחיי),
אז יום אחד כשהייתי מבואס על הבית ספר החלטתי ללכת לבית ספר של חיל האויר אך בניגוד מוחלט למה שאבא שלי עשה הלכתי ללמוד הנדסת אלקטרוניקה.

והיום טוחנים אותי בזה בצבא D:
אז השאלה היא כזו, מה היה נכון לעשות? XD

--------------------
My Manga List, My Anime List

Screw the world, I'm gonna be a Panda

+Quote Post
Groot
הודעה 04.09.2011, 15:48
הודעה #8

חבר ANBU
סמל קבוצה

משתמש מספר: 816

אבא שלי (ז"ל) היה בזמנו חקלאי, בואו נגיד שאני לא הבן אדם הכי מתאים לעבוד בחקלאות, וגם הוא לא ממש רצה שאני אעבוד בזה..

אמא, מנהלת חשבונות - מקצוע משעמם והרבה התעסקות במספרים, גם לא ממש מתאים לי.

+Quote Post
EvilIshida
הודעה 04.09.2011, 18:04
הודעה #9

חבר ANBU
סמל קבוצה

קבוצה: מוערכים
משתמש מספר: 7,135

אני לא חשבתי אף פעם להתעסק במנגה כפרנסה- ההורים שלי כל אחד מהם מתעסק בשני תחומים שלא מעניינים אותי ולכן אלמד נושא עיוני
שמאוד מעניין אותי. פסיכולוגיה אם רציתם לדעת.

--------------------

תודה ל-One Two על החתימה.

+Quote Post
nigi
הודעה 05.09.2011, 13:46
הודעה #10

!Hero kenzan
סמל קבוצה

קבוצה: פקחים
משתמש מספר: 82,043

ציטוט(Easy Love @ 02.09.2011, 00:08) *
אני בא ממשפחה שעלת לארץ ב10-20 שנה האחרונות ככה שזה סוג של משפחה שמוגדרת עולים חדשים, אף אחד מהם לא בא עם השכלה ואף אחד מהם לא שאף או עבד במשהו מעניין או משהו שאפשר להתגאות בו, פשוט כולם עובדים במפעלים או סתם עבודות מזדמנות, ככה שמעולם לא יצא לי להתלהב או להגיד לעצמי "ואו אני רוצה לעבוד בזה" או "ואו אני רוצה להיות כמוהו". ככה שאני תמיד שואף להמון דברים כמו להיות מנגקה (ועל זה החלטתי לפני באקומן רק שבאקומן חיזק את זה), לפתוח מגזין מנגה ישראלי ועוד המון דברים שקשורים לתחביבים והדברים האהובים עליי רק שההורים שלי תמיד אבל תמיד לא משנה מה יהיו נגדי ונגד כל חלום שאני ארצה כל עוד זה לא רופא או משהו שמכניס מליונים או משהו שדורש למידה באונברסטיה, כמובן שאני לא מקשיב ולא אקשיב להם לעולם בקשר לזה.

אני חושב שאם יש קרוב משפחה שעובד בעבודה מסוימת ואתה מתלהב מזה זה ממש עוזר בבחירת עבודה לעתיד ובעל השפעה מאוד גדולה, עובדה שאני שאין לי אחד כזה במשפחה שעובד במשהו מיוחד או משהו שאני מתעניין בו עדיין לא יודע מה אני הולך לעשות בעתיד, לא יודע מה אלמד ולא יודע איך אתפרנס ואני אפילו לא חושב על זה למרות שבעוד כמה חודשיים אסיים בית ספר, ככה שאני מאוד מסכים כשיש לך קרוב משפחה שעוסק בזה זה כבר מעביר לך כאב ראש רציני וגם אתה יותר מתמקד במטרה הזאת וזה טוב like.png

YOU DO KNOW שזה לא מנגה אם אתה לא עובר לגור ביפן

--------------------
ספוילר:

Why hello there

+Quote Post
kingblade
הודעה 05.09.2011, 16:34
הודעה #11

Manga is a gamble
סמל קבוצה

ציטוט(nigi @ 05.09.2011, 14:46) *

http://www.youtube.com/watch?v=V3y3QoFnqZc

אני יכול להביא לך גם כמה דוגמאות, אבל לא כרגע - כי אין לי זמן לחפש לך אותן (יש הרבה, אני פשוט ממהר XD)

--------------------

תודה לAlgiz על החתימה ^^

+Quote Post
Julian
הודעה 05.09.2011, 21:49
הודעה #12

אני גרוע ואיטי טי טי
סמל קבוצה

משתמש מספר: 6,979

ציטוט(kingblade @ 05.09.2011, 17:34) *
ציטוט(nigi @ 05.09.2011, 14:46) *

http://www.youtube.com/watch?v=V3y3QoFnqZc

אני יכול להביא לך גם כמה דוגמאות, אבל לא כרגע - כי אין לי זמן לחפש לך אותן (יש הרבה, אני פשוט ממהר XD)

ההגדרה המבוססת היחידה למנגה זה קומיקס מכל סוג שהוא.
איך אנשים אחרים מגדירים מנגה זה עניינם הפרטי - אבל מחוץ ליפן המושג שהכי משומש לפי מה שאני קראתי ושמעתי זה "מנגה זה קומיקס שנעשה ביפן". כמובן שברגע שנוצר סטייל וסגנון לקומיקסים כאלו אז נוצר עוד פירוש שזה "קומיקס שנעשה בסגנון "מנגה"", אבל אין פה נכון או לא נכון, כי מצידך אתה יכול לקרוא רק לקומיקסים שנעשו בישראל "מנגה"; גם הפירוש הזה לא יהיה נכון או לא נכון - זה פשוט לא יהיה מקובל על הכלל הרחב לקרוא לזה ככה.

ניראה לי שזה הציטוט שעומד הכי על "דרך המלך"(הכי באמצע) שאפר למצוא(וויקיפדיה).
קוד
In the west, the term "Manga" has been appropriated to refer specifically to comics created in Japan, or by Japanese authors, in the Japanese language and conforming to the style developed in Japan in the late 19th century.

יש בו את העניין של המוצא - כלומר חשוב שהוא יהיה או מיפן, או יפני; יש בו את ההבחנה בין OEL ולבין מנגות שמקורן בשפה היפנית ויש את הקטע של הסגנון ציור.

הפירוש שלי, וגם הפירוש הכי שכיח לפי דעתי, הוא "לא משנה מה המוצא של מי שעשה את הקומיקס הסיגנון ציור או השפה, העיקר שהוא נעשה ביפן" כלומר בדיוק כמו שלקומיקס שנעשה בישראל קוראים "קומיקס ישראלי", קוראים לקומיקס שנעשה ביפן "קומיקס יפני" AKA "מנגה".

--------------------

+Quote Post
kingblade
הודעה 05.09.2011, 22:16
הודעה #13

Manga is a gamble
סמל קבוצה

ועובדה שאם אני מחר שולח וואן שוט שעשיתי "בסגנון מנגה" לחברה יפנית והם מוצאים אותו טוב מספיק, כשזה יגיע לאינטרנט אחרי חודש בערך, כולם יקראו לזה מנגה.

יש הגדרה דומה שמוסיפה גם "או פורסם ביפן" (לא בדיוק ככה, יותר... נוצר לשוק היפני... או משהו כזה), וזו פלוס מינוס ההגדרה שאני מסכים איתה.
ומנגה אני אקבל גם אם זה יוצר ישראלי שייצר את זה בארץ בסגנון מנגה (אבל לא CARTOON MANGA, אלא באמת משהו שבאמת נראה כמו מנגה) והחליט לקרוא לזה כך. זה לא משנה מי עשה ואיפה.

--------------------

תודה לAlgiz על החתימה ^^

+Quote Post
Julian
הודעה 05.09.2011, 23:23
הודעה #14

אני גרוע ואיטי טי טי
סמל קבוצה

משתמש מספר: 6,979

ציטוט(kingblade @ 05.09.2011, 23:16) *
ועובדה שאם אני מחר שולח וואן שוט שעשיתי "בסגנון מנגה" לחברה יפנית והם מוצאים אותו טוב מספיק, כשזה יגיע לאינטרנט אחרי חודש בערך, כולם יקראו לזה מנגה.

יש הגדרה דומה שמוסיפה גם "או פורסם ביפן" (לא בדיוק ככה, יותר... נוצר לשוק היפני... או משהו כזה), וזו פלוס מינוס ההגדרה שאני מסכים איתה.
ומנגה אני אקבל גם אם זה יוצר ישראלי שייצר את זה בארץ בסגנון מנגה (אבל לא CARTOON MANGA, אלא באמת משהו שבאמת נראה כמו מנגה) והחליט לקרוא לזה כך. זה לא משנה מי עשה ואיפה.

ממ... אם זה פורסם ביפן אבל לא נעשה שם למען האמת גם אני לא בטוח אם אני אקרא לזה מנגה או לא O:
בשביל חברה יפני שמרסמת "מנגה" זה לא באמת משנה איפה היא נוצרה כי "מנגה" בשבילהם זה "קומיקס". כמובן שיש כאלו שיפרסמו רק דברים יפנים, אבל זה לא קשור להגדרה שלהם ל-"מנגה".

בקשר ל-למה אתה תקרא מנגה; זו בחירה שלך. אין הגדרה אבסולוטית למושג מנגה מחוץ ליפן.
אני אישית לא אקרא לקומיקס בסגנון מנגה מהארץ "מנגה".

אגב, זה לא שאני לא אקרא אותו בגלל שהוא "חיקוי", אני אקרא אותו כמו כל קומיקס ומנגה אחרת שקראתי, פשוט שישאלו אותי אני לא אקרא לזה מנגה <O>
^כדי להדגיש שזה בעייה עם ההגדרה ולא עם התוכן~

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 משתמשים נמצאים בנושא זה (1 אורחים ו-0 משתמשים אנונימים)
0 משתמשים:

RSS גרסת ארכיון הזמן כרגע: 19.06.2019 , 09:43