IPB

ברוך הבא אורח ( התחבר | הירשם )

31 עמודים V  « < 29 30 31  
Reply to this topicStart new topic
> נושא שאלות והמלצות, ישן ישן O:
Dr_Ellert
הודעה 18.02.2013, 13:01
הודעה #601

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

קבוצה: וותיקים
משתמש מספר: 182,635

מישהו קרא את הספר היפריון ויכול לתת חוות דעת?
היפריון באתר אופוס

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
תוהו
הודעה 20.02.2013, 15:06
הודעה #602

סקס, סמים וטל מוסרי
סמל קבוצה

קבוצה: רשומים
משתמש מספר: 70,898

חוות דעת על הנערה עם קעקוע דרקון?
הבנתי שזה פמיניסטי משהו.
ואני סתם מחפש ספר להשאב אליו.

--------------------

+Quote Post
גון עיוור
הודעה 20.02.2013, 18:21
הודעה #603

ג'ונין
סמל קבוצה

קבוצה: משגיחים
משתמש מספר: 13,775

הנערה עם קעקוע הדרקון זה ספר טוב, זה ספר בלשי כזה על איך שאיזה עיתונאי שוודי הולך לחקור מקרה העלמות של ילדה לפני איזה 30 שנה.
הוא כתוב טוב ונורא מעניין, אני הייתי ממליץ לך לקרוא אותו (ואת שאר הסדרה).

--------------------
#תוםלפקחות2014

+Quote Post
GoneWind
הודעה 20.02.2013, 20:05
הודעה #604

Don't worry, Be happy
סמל קבוצה

קבוצה: חברי כבוד
משתמש מספר: 49,930

ציטוט(תוהו @ 20.02.2013, 15:06) *
חוות דעת על הנערה עם קעקוע דרקון?
הבנתי שזה פמיניסטי משהו.
ואני סתם מחפש ספר להשאב אליו.

הספר השני בסדרה בסדרה הוא קצת פמיניסטי, אם אתה רוצה להגדיר את זה ככה.
בעיקרון סטיג לרסון היה בין השאר פעיל פוליטי בשבדיה ויצא נגד הרבה דברים כמו גזענות ופגיעה בזכויות אדם וכיו"ב.

בעיקרון כל שלושת הספרים הם פשוט ספר אקשן/בלשי טוב.
לדעתי אתה תאהב אותם.

--------------------

חלפה לה הרוח
חלפו המילים
חלפו הצלילים
שקט

RAKRAKRAKRAK... קרדיט ל-Ambibot

לכתוב, מלשון כ.ת.ב - http://www.anime-il.com/index.php?showforum=8 - כנסו~

לנצח הבחור עם השיער האפור והמשקפיים... פורום כתיבה לנצח!

(השם הוא- איליה) ^^

+Quote Post
Einsamkeit
הודעה 22.03.2014, 11:16
הודעה #605

ג'ונין
סמל קבוצה

משתמש מספר: 26,452

אני צריך המלצות לסדרות פנטזיה. קראתי טולקין, קורא את שיר של אש וקרח, וקראתי את אראגון ושניים מהמשכיו שלא אהבתי. את חוק הקוסמים הראשון נטשתי אחרי שתי מאות עמודים. פה זה נגמר, אני חושב. לא אכפת לי כל כך מהאורך, העיקר שיהיה טוב ומעניין, ולא חופר ברמה מעיקה. ולא מגוחך מדי. אשמח לשמוע גם חוות דעת על "מחזור שער המוות", "הערפילאים" ו"שם הרוח", ששמעתי פה ושם לטובה.

+Quote Post
Dr_Ellert
הודעה 22.03.2014, 18:33
הודעה #606

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

משתמש מספר: 182,635

גם אני שמעתי ש-"שם הרוח" זאת סדרה טובה לקריאה, וגם הערפילאים.
אמרו לי שהספר "חייל הנבואה" הוא טוב, אם אתה מחפש פנטזיה שהיא קצת מחוץ לקופסא. זה לפחות מה שאמרו לי.
אם אתה מחפש משהו קליל, אני התחלתי לקרוא את "ערפילאה", ספר ישראלי של גלית דהן קרליבך וזה דיי חמוד שכזה. בשביל פנטזיה ישראלית.

--------------------

+Quote Post
גון עיוור
הודעה 22.03.2014, 18:52
הודעה #607

ג'ונין
סמל קבוצה

קבוצה: משגיחים
משתמש מספר: 13,775

ניסית פעם את עולם הדיסק?

--------------------
#תוםלפקחות2014

+Quote Post
SirSwagALot
הודעה 24.03.2014, 02:12
הודעה #608

חבר ANBU
סמל קבוצה

משתמש מספר: 10,131

ציטוט(סחלב פראי @ 22.03.2014, 18:52) *
ניסית פעם את עולם הדיסק?

*בספר ה6 של דיסק וורלד*

אני די אוהב את ההומור הזה smile.gif, זה ממש קליל וחמוד הספרים האלו, וגם די קצרים.

--------------------

Laught at a struggling writer: Druids and shit

+Quote Post
GoneWind
הודעה 24.03.2014, 16:53
הודעה #609

Don't worry, Be happy
סמל קבוצה

קבוצה: חברי כבוד
משתמש מספר: 49,930

מחזור שער המוות הוא ספר הוא ספר לא לגמרי רגיל של הצמד וייס והיקמן (שידועים בעיקר בגלל רומח הדרקון, שהוא ספר שבנוי עפ"י D&D). אני אישית קראתי רק את הראשון, והוא נחמד אבל קצת קשה לקריאה למתחילים בתחום הפנטזיה (אני אתנצל מראש אם אתה לא רוצה להיקרא ככה). אני לא אנסה להסביר לך על מה הספרים כי קראתי את הספר הראשון מזמן ואני זוכר מעט.

הערפילאים הוא ספר פנטזיה אפית (כל הספרים שציינת הם טכנית מהסוג, אבל יש יותר ופחות, טולקין או אראגון למשל הם יותר, ששאוש"ק פחות), עם טוויסט קטן לכיוון האפוקליפטי. העלילה כאילו פשוטה (חבורת גנבים שרוצה לעצור שליט רשע שמאמלל חלק מהאוכלוסייה שלו-העבדים בסיפור, ומרומם חלק אחר-האצילים בסיפור), אבל יש כמה הפתעות מצוינות, ויש את היתרון שהעולם בפני עצמו מעניין שלברנדון סנדרסון יש כישרון מדהים ליצירת מערכות קסמים יוצאות דופן. לדעתי לא הספר הכי איכותי, אבל אין לי ספק שאתה תהנה לקרוא אותו.

במקרה של שם הרוח יש לציין תירגמו רק את הספר הראשון (אומנם תרגום מצוין של עמנואל לוטם, מטובי המתרגמים של ספרות הפנטזיה בארץ, אבל ואין שום כוונה של ההוצאה לאור להוציא ספר חדש, בהתחשב במכירות הדלות של הספר), זה ספר חביב וכיפי גם כן, קצת מרוח לטעמי, אין בו הרבה התרחשויות, ומכיוון שאני לא אוהב מאד לקרוא באנגלית לא טרחתי לקרוא מעבר לספר הראשון, אז אני לא יודע אם זה משתפר בהמשך (אני משער שכן, כי לספר יש פוטנציאל). הספר הוא על בחור גאון שמסיבות שאני לא אציין (כי זה ספוילר, למרות שאני חושב שאתה יכול לנחש), מחליט ללכת ללמוד באוניברסיטה שבין המתמטיקה וההיסטוריה מלמדת גם כישוף ואלכימיה. יש לי חבר שיש לו פטיש לסיפורים על גאונים (המשחק של אנדר למשל) וממש אהב את הספר הזה.

המלצות שלי? סדרת הפנטזיה הראשונה שקראתי (בלי להחשיב ספרי ילדים, כמו ההוביט וספרי משחק) הייתה בלגריאד ומלוריאן של דייויד אדינגס. זו פנטזיה אפית הכי קלאסית שיכול להיות, אבל סגנון הכתיבה הקליל וההומוריסטי של אדינגס זכור לי כהנאה רבה. אם אהבת את מרטין וששאוש"ק, אז יש סיכוי סביר שתאהב את טרילוגיית "הרואים למרחק" של רובין הוב (שוליית הרוצח וכולי...), כמו כן טרילוגיות ההמשך (כמדומני, "סוחרי הספינות החיות", וה"איש הזהוב). לטרילוגיה הראשונה והאחרונה יש אמנם גיבור ראשי (סוחרי הספינות החיות הוא יותר מהסוג שקופץ ממקום למקום), אבל יש בספרים של הוב את התחושה הזו ש"הכול יכול לקרות" שאנשים כל כך אוהבים מהספרים של מרטין (והנטייה להתעלל בדמויות). רובין הוב הוא אגב, שם עט, ולא שמה האמיתי של הסופרת (מרגרט לינדהולם). אני אישית מעריץ גדול של הספרים של גאי גבריאל קיי שמשתמשים בהיסטוריה כדי ליצור פנטזיה. יש לו גם טרילוגיה אפית אחת (מארג פיונבאר, שפחות חביב עליי, אבל גם טוב), אבל "טיגאנה" הוא אחד הספרים האהובים עליי, וגם "הפלגה לסרנטיום" זה ספר מצוין (שני ספרים, האמת). גבריאל קיי ידוע בזה שהוא הושפע מאד מטולקין ועזר לכריסטופר טולקין בעריכה של הסימריליון).
כמו כן, הייתי ממליץ לך לנסות משהו של "ניל גיימן", הוא לא כותב פנטסיה אפית (לרוב הוא כותב פנטסיה אורבנית), אבל שווה לנסות בשביל לראות אם תאהב. אם כבר הוזכר פה טרי פרצ'ט ועולם הדיסק שלו, לניל גיימן ופרצ'ט יש ספר משותף גאוני שנקרא בשורות טובות ושווה קריאה.

עריכה- מה שגורם לי לחשוב על הדימיון המפתיע בין בין הספרים של הוב ומרטין. סגנון הכתיבה של הסופרים שונה, וההתמקדות של כל אחד היא בנושאים שונים, אבל הרבה מהאלמנטים שראיתי לראשונה אצל הוב הופיעו גם אצל מרטין, במיוחד בקטע של הקסם (ואין ספק שלשניהם יש פטיש לזאבים ודרקונים XD).

--------------------

חלפה לה הרוח
חלפו המילים
חלפו הצלילים
שקט

RAKRAKRAKRAK... קרדיט ל-Ambibot

לכתוב, מלשון כ.ת.ב - http://www.anime-il.com/index.php?showforum=8 - כנסו~

לנצח הבחור עם השיער האפור והמשקפיים... פורום כתיבה לנצח!

(השם הוא- איליה) ^^

+Quote Post
Morpheus
הודעה 25.03.2014, 20:28
הודעה #610

I walk across the dreaming sands under the pale moon
סמל קבוצה

קבוצה: מוערכים
משתמש מספר: 1,397

ציטוט(Gon Snow @ 22.03.2014, 12:16) *
אני צריך המלצות לסדרות פנטזיה. קראתי טולקין, קורא את שיר של אש וקרח, וקראתי את אראגון ושניים מהמשכיו שלא אהבתי. את חוק הקוסמים הראשון נטשתי אחרי שתי מאות עמודים. פה זה נגמר, אני חושב. לא אכפת לי כל כך מהאורך, העיקר שיהיה טוב ומעניין, ולא חופר ברמה מעיקה. ולא מגוחך מדי. אשמח לשמוע גם חוות דעת על "מחזור שער המוות", "הערפילאים" ו"שם הרוח", ששמעתי פה ושם לטובה.

מחזור שער המוות קראתי לפני כמה שנים, סדרה נחמדה מאוד. אם אני לא טועה יש 7 ספרים לסדרה, אבל הם לא ארוכים יחסית. שם הרוח קראתי עד החצי והשתעממתי למוות. פשוט לא הצלחתי להמשיך ועזבתי את הספר, אם כי דווקא כמה אנשים אחרים אמרו לי שהם ממש נהנו ממנו. הערפילאים לעומת זאת סדרה מצויינת, לא רואה את השתיים האחרות (לפחות לפי דעתי).

אני גם מצטרף להמלצה של איליה לגבי טרילוגיית הרואים למרחק של רובין הוב, בעיניי זו הסדרה השנייה הכי טובה שקראתי אי פעם אחרי ששאוש"ק.

--------------------

“CHORONZON: I am a dire wolf, prey-stalking, lethal prowler.

MORPHEUS: I am a hunter, horse-mounted, wolf-stabbing.

CHORONZON: I am a horsefly, horse-stinging, hunter-throwing.

MORPHEUS: I am a spider, fly-consuming, eight legged.

CHORONZON: I am a snake, spider-devouring, posion-toothed.

MORPHEUS: I am an ox, snake-crushing, heavy-footed.

CHORONZON: I am an anthrax, butcher bacterium, warm-life destroying.

MORPHEUS: I am a world, space-floating, life-nurturing.

CHORONZON: I am a nova, all-exploding... planet-cremating.

MORPHEUS: I am the Universe -- all things encompassing, all life embracing.

CHORONZON: I am Anti-Life, the Beast of Judgement. I am the dark at the end of everything.
?The end of universes, gods, worlds... of everything. Sss. And what will you be then, Dreamlord

MORPHEUS: I am hope.”

ספוילר:

+Quote Post
Einsamkeit
הודעה 29.03.2014, 22:18
הודעה #611

ג'ונין
סמל קבוצה

משתמש מספר: 26,452

תודה רבה רבה על התגובות, אבדוק את הספרים smile.gif

+Quote Post

31 עמודים V  « < 29 30 31
Reply to this topicStart new topic
1 משתמשים נמצאים בנושא זה (1 אורחים ו-0 משתמשים אנונימים)
0 משתמשים:

RSS גרסת ארכיון הזמן כרגע: 21.10.2019 , 08:08