IPB

ברוך הבא אורח ( התחבר | הירשם )

> 

Closed TopicStart new topic
> נושא המשוב האולטימטיבי, ברצונכם לשאול\לבקש\להתלונן\לשבח על משהו? תבדקו קודם כאן
Zero Wave
הודעה 02.06.2009, 07:31
הודעה #1

One more time...
סמל קבוצה

קבוצה: חברי כבוד
משתמש מספר: 315

ברוכים הבאים לנושא המשוב הכללי!
כאן נרכז הרבה אשכולות שימושיים, כגון שאלות נפוצות, המדריך למשבח\המתלונן המתחיל, כיצד לא לקבל אזהרה וכו'.
בתחתית ההודעה הזו (ההודעה הראשית) ימצאו לינקים להודעות שבהן יש כל אחד ואחד מהמדריכים.
אנא, לפני שאתם פותחים נושא כלשהו, בדקו קודם כל אם יש את השאלה\המלצה\תלונה כאן.

בתודה רבה, צוות הנהלת פורומי Anime - IL.

לינקים להודעות עם הסברים:

• שאלות נפוצות - כאן.
  • חתימות - כאן.
  • להגיב בלי לקבל אזהרה - כאן.
  • התמודדות עם אזהרה - כאן.
  • המדריך למתלונן/משבח המתחיל - כאן.
  • המדריך להצעת פורום - כאן.
Go to the top of the page

+Quote Post
Zero Wave
הודעה 02.06.2009, 07:40
הודעה #2

One more time...
סמל קבוצה

.שאלות נפוצות.
נערך לאחרונה בתאריך: 12.7

בבקשה לקרוא בצומת לב לפני שמפרסמים אשכול.

שינוי כינוי

ש: אני לא מצליח לשנות כינוי! מה לא בסדר?!
ת: לא להילחץ... ניתן לשנות כינוי רק פעם ב90 יום. זה אומר שאם אתם לא 90 יום בפורום עדיין, או שלא עברו 90 יום מאז שינוי הכינוי האחרון שלכם. ניתן לראות זאת ברשימת השינויים הקודמים שלכם, ואתם יכולים לגשת לשם דרך הפרופיל שלכם. במידה ועברו 90 יום מאז שבחרתם את הכינוי הקודם שלכם, ניתן לפתוח נושא בפורום או לפנות לאחד הראשיים/בעלים דרך הודעה פרטית.

ש: יש לי בעיה! בחרתי בטעות כינוי לא נכון/שכחתי אות/שמתי את הסיסמה בשם משתמש!
ת: לפורום אין אחריות על שינוי הכינוי שלכם, והמנהלים הראשיים לא ישנו את הכינוי שלכם לא משנה אם נרשמתם רק עכשיו או אתם חברי צוות והנהלה. תוודאו טוב טוב שהכינוי כתוב כמו שצריך לפני שאתם משנים אותו.

אזהרות ובאנים

ש: למה קיבלתי אזהרה?!
ת: http://www.anime-il.com/index.php?showtopic=17893

ש: הפקח שנתן לי אזהרה טעה!! אפשר להוריד את האזהרה?!
ת: אפשר, כי מנהלים לפעמים עושים טעויות. תפנו לפקח שנתן לכם את האזהרה בפרטי, ואם הוא לא מסכים (ואתם בטוחים שאתם צודקים ושהפקח טועה) תפנו למנהל ראשי בפרטי שיחליט. לא פותחים נושא, אם כן תפתחו נושא האזהרה תישאר, לא משנה כמה צדקתם. אם בכל זאת האזהרה נשארת, תקבלו את זה.

ש: יש לי אזהרות ישנות, ניתן להוריד אותן?
ת: אם עברו 30 ימים מהאזהרה האחרונה שלכם, תפנו לפקח בפרטי.

ש: עשיתי בטעות דאבל פוסט! מה עושים עכשיו? האם זה הסוף שלי?
ת: לא, זה קורה. אם באמת עשיתם בטעות, אתם יכולים לבקש מפקח/משגיח של הפורום למחוק את אחת ההודעות.
כמו כן בשביל לוודא סופית שלא יעונה לכם כל רע, תערכו את ההודעה השנייה וכתבו שזאת טעות. משגיחים כבר יבינו.

שאלות נוספות

ש: למה מונה ההודעות לא עולה לי?!
ת: במספר פורומים (משחקי תפקידים, דיבורים, הקדשות, מייפל סטורי, משוב הפורומים, ותת-הפורום שאלות ותשובות של פורום משחקים) מונה ההודעות לא פעיל, ולכן לא ירשם במונה ההודעות שהגבתם.

ש: גיליתי נושא שהוא ספאם! מה לעשות?!
ת: כדי למנוע ספאם בנושא, למשתמש הראשון שמגיב מותר לרשום שהנושא הוא ספאם ושלא יגיבו אחריו, ולדווח כמה שיותר מהר להנהלה (בכל דרך שאתם מוצאים לנכון חוץ מפתיחת נושא). אין צורך ביותר מאחד שיעשה את זה, אחרת זה גם נחשב לספאם.

ש: מותר לי לפתוח עוד משתמש בפורום?
ת: רק במידה ויש לך אישור ממנהל ראשי כלשהו... מי שימצא משתמש ב2 משתמשים יושעה ללא אזהרה, המצב הזה נקרא "משתמש כפול" והוא אסור.

ש: האם מותר לי להציע את עצמי לניהול? אם כן איפה, ואילו תנאים אני צריך כדי לבקש?
ת: בהחלט מותר, בפורום משוב מערכת הפורום או דרך ה"פ לאחד המנהלים הראשיים.
כל משתמש יכול להציע את עצמו לניהול פורום מסויים כמשגיח. בתנאי ש:
  • בפורום שאותו אתם מעוניינים לנהל יש פחות מ- 3 מנהלים.
  • יש לכם יותר מ- 50 הודעות (לא כולל ספאם) באותו הפורום.
  • אתם משתמשים בולטים באותו הפורום, מתמצאים בנושא הפורום, עוזרים למשתמשים, שומרים על החוקים בו ומתנהגים בצורה מכובדת, כראוי למשגיחים.
  • מד האזהרות שלכם עומד על 0% אזהרה ולא עברתם על חוקי הפורומים במשך חודש ימים.
  • אתם רשומים ופעילים בפורום למעלה מ- 3 חודשים.
שימו לב! קחו בחשבון שזוהי רק הצעת ניהול ואפילו אם אתם עונים על כל התנאים הנ"ל זה לא מבטיח לכם ניהול, ההחלטה אם להעלות אותכם לניהול או לא שייכת לצוות ההנהלה הגבוהה.

ש: רגע, אם מותר לי לבקש להיות מנהל, האם מותר לי לבקש גם להיות פקח ומנהל ראשי?
ת: התשובה היא לא. רק המנהלים הראשיים בוחרים פקחים ומנהלים ראשיים הם אנשים שהוכיחו את עצמם כפקחים מעולים ונבחרו ע"י הבעלים.

ש: האם יהיה פורום הנטאי קבוע?
ת: לא, אז תפסיקו לבקש...

ש: נתקלתי בדף כחול בזמן הגלישה בפורום! מה זה?
ת: http://www.anime-il.com/topic-52997.html

ש: אני רוצה להציע לפתוח פורום נוסף, איך אני עושה את זה?
ת: קישור למדריך

ש: למה התגובות מוצגות אחת אחרי השנייה בשורות? שיניתם משהו?
ת: לא, כנראה משהו השתנה אצלכם בטעות. לכו לפינה השמאלית העליונה של כל נושא ותלחצו על "אפשרויות", שם יש לכם "מצב תצוגה", בחרו מצב רגיל והתגובות יחזרו למצבן הקודם.

ש: אני שולח הודעות אבל ה-Sent Items שלי ריק! למה?
ת: האפשרות שעושה שההודעות יישמרו לכם ב-Sent Items אינה מופעלת. לכו ללוח הבקרה האישי, משם לכו ל-"אפשרויות" > "הגדרות מערכת" > "אפשרויות תיבת הדואר האישית" > "האם ברצונך שהפורום יידע אותך אישית בעת קבלת הודעה פרטית חדשה?" > בחרו "כן" ומעכשיו ההודעות שאתם שולחים יישמרו לכם.

ש: מה בדיוק נחשב להקפצה?
ת: אין להגיב באשכולות שלא הגיבו בהם כבר למעלה משבוע, זוהי "הקפצה" של אשכול. מותר להקפיץ אשכול אך ורק באישורו של משגיח הפורום שבו נמצא האשכול. בנוסף, לכל פורום יש חוקים משלו בנוגע להקפצות, במקרה כזה, החוקים ה"משניים" של אותו פורום תופסים וצריך לפעול על פיהם. אם אתם לא בטוחים, תשאלו את המשגיח של אותו פורום וככה תחסכו בעיות.

ש: ראיתי נושא שיש בו תגובות אבל 0 צפיות, זה באג?
ת: לא, זה לא באג. הסיבה לכך היא שהשרת מתעדכן כל שעה, וזאת על מנת למנוע עומס. הצפיות יתעדכנו בקרוב.

תוספות אתם מוזמנים להציע בפרטי של אחד הפקחים או הראשיים.
בברכה, צוות Anime IL

קרידיט לBattleCry ולLorelei על הFAQ הקודם.

+Quote Post
Zero Wave
הודעה 02.06.2009, 07:47
הודעה #3

One more time...
סמל קבוצה

.חתימות.

שמנו לב לאחרונה שמשתמשים "מתעלמים" מהחוקים לגבי החתימות ולאחר דיון קצר הוחלט להביא את זה לצומת ליבכם.
משתמשים אשר יעברו על החוקים הללו יקבלו קודם אזהרה בה"פ ולאחר מכן אזהרה במד + עריכת החתימה.

ציטוט מהחוקים הכללים:
ציטוט
  • בחתימה, בנוסף לטקסט כמובן, יש 2 סטים שונים של תמונות:
    • הסט הגדול, שבו מותר לשים עד מקסימום של 2 תמונות "גדולות":
      • מיימדי האורך האופקי (<-->) של כל תמונה "גדולה" בסט לא יעלה מעל 450 פיקסלים.
      • סכום הגבהים של 2 התמונות ה"גדולות" בסט לא יעלה מעל 450 פיקסלים.
    • הסט הקטן, שבו מותר לשים עד מקסימום של 3 תמונות "קטנות", כאשר כל אחת מהתמונות הקטנות יכולה להיות:
      • תמונה ריבועית קטנה עד 120*120 פיקסלים (מתאימה במיוחד לכל הביצים, חיות, פוקימונים אריזות מתנה והחיות שחלק מהמשתמשים מגדלים בחתימה שלהם).
      • תמונה מלבנית שטוחה (אופקית) בגודל מקסימלי של 20*350 פיקסלים (מתאימה במיוחד ל- Userbars).
    הערה: כל המעוניין בכך, יוכל לוותר על הסט הגדול שלו ולשים במקומו עוד סט קטן. בנוסף, כל המעוניין בכך, יוכל לוותר על הסט הקטן שלו ולשים במקומו תמונה "גדולה" אחת, עד לגודל מקסימלי של 120*450 פיקסלים.
    הערה: שימו לב שהבאנרים הרשמיים של הפורום גם הם נחשבים כתמונה רגילה "גדולה".
  • כל אחת מהתמונות הנ"ל יכולה להיות אנימציית Gif, בתנאי שהמשקל הכולל של כל האנימציות בחתימה לא עובר 1MB.
  • מיימדי תמונת הסמל האישי (אווטר) לא יעלו מעל 100*100 פיקסלים.
  • עוד פירוט בנושא החתימות והסבר ויזואלי של החוק, אפשר למצוא פה.

תמונה "גדולה"? תמונה "קטנה"?
מבולבלים? אז הנה הסבר מידידנו אבי הידוע בכינויו CyberMageIL:
(ציפתים ל"גם אנחנו" אחרי "המבלובלים?", מצטער לאכזב, זה לא מצחיק אותי :ם)

החתימות שלכם יכולות להיות מורכבות מהסטים הבאים -
רוצים לכתוב משהו בחתימה? לא רוצים תמונה "גדולה" או שני תמונות "קטנות"?
כמובן שאתם יכולים לגוון, אתם לא מחויבים בסטים הללו רק בגודל הסופי של החתימה שלכם, ובחתימה אני מתכוון לדבר הכולל ולא לקובץ אחד.
כלומר אתם יכולים לשים שני תמונות "קטנות" רק בגודל שונה, לדוגמה - קישור או קישור או רק כתב. העיקר שלא תעלו על 450X450.

ספוילרים -
מותר לכם להשתמש בתגיות ספוילר בחתימה, אבל החוקים תקפים גם לגביהם.
אתם לא יכולים לשים מספר תמונות\חתימות בתגיות ספוילר.
המטרה של ההגבלה היא לא רק אורך וגובה של החתימה הכוללת שלכם אלא גם בגודל מבחינת ביתים.

תוכן החתימות -
החתימות לא יכילו בשום פנים ואופן את הדברים הבאים:
  • קללות
  • תמונות פורנוגרפיות
  • העלבות של משתמשים (ירידות על משתמשים)
אנחנו נערוך חתימות שמכילות את הדברים שהוזכרו ובעל החתימה יזוכה באזהרה.

דיווחים -
אם אתם רואים משתמש שעובר את החוקים אתם מוזמנים לשלוח ה"פ לאחד מהפקחים, אנחנו ניקח את זה משם.

לשאלות, בקשות והצעות אתם מוזמנים לשלוח ה"פ לפקח.
תמיד לשירותכם biggrin.gif
הנהלת Anime-IL.

קרדיט ל Kaliber_Co על הנושא הקודם.

+Quote Post
Zero Wave
הודעה 02.06.2009, 07:51
הודעה #4

One more time...
סמל קבוצה

.להגיב בלי לקבל אזהרה.

*בעקרון נפתח פעם בפורום דיבורים, אבל זה יכול להיות שימושי לכל פורום*

אני מניח שרובכם לא רוצים לקבל אזהרה על הודעה שאתם כותבים. בעיקר בפורום דיבורים. אני גם משוכנע שאצל רובכם הספאם לא בה מתוך רצון להספים, אלה פשוט מחוסר הבנה של מה מותר ומה אסור לעשות.

הפורום שבו המצב הכי בעייתי הוא פורום דיבורים, הפורום שבוא מתבטא חופש הביטוי בצורה הכי בולטת הוא הפורום שיגרור הכי הרבה אזהרות.

נתחיל מדבר קטן וחשוב: איש אחד דקר איש שני. הוא בא לשופט ואומר "זה לא היה בכוונה, אני רק שיחקתי עם הסכין". מה אתם מצפים שהשופטת תעשה? תאפשר לו לצאת מזה בלי כלום? אי אפשר לשנות את העובדה שהאדם השני נדקר.
אותו הדבר תקף על הפורום, הספאמתם, גם אם לא בכוונה העבודה שהספאמתם עדיין קיימת. ועל כן, קיים סיכוי שתקבלו אזהרה.

איך להמנע מאזהרות ועדיין לשמור על חופש הביטוי?
תעשו את הכללים הבאים:
1. ראיתי מישהו שעבר על החוקים, מישהו שפגע בי או באדם אחר, מישהו שהכפיש קבוצה מסוימת. מה אני עושה?
אל תחזירו לו בתגובה שלכם, התוצאה תהיה אזהרה לשני הצדדים.
עדיף גם שלא תעירו לו באשכול עצמו, אלא פשוט תפנו לאחד הפקחים בפרטי או תשתמשו בכפתור הדיווח. הוא יקבל את מה שמגיע לו ואתם תצאו מזה בסדר גמור.

2. אתם צריכים להבין דבר חשוב, איך שאתם מתנסחים זאת הזהות שלכם בפורום.
תלמדו להתנסח בצורה חכמה. כלומר להגיד את מה שאתם רוצים אבל בלי לפגוע.
במקום להגיד למישהו "הלוואי שאתה וכל הנוצרים תמותו" = אזהרה חמורה.
תגידו "אני לא מאמין כל כך בדת הנצרות, אבל כל אחד שיחייה איך שמתאים לו".
דקה של מחשבה מנעה ממכם קבלה של אזהרה.

3. אל תשתמשו וגם בציניות במילים פוגעות, בפורום אי אפשר תמיד לדעת אם התכוונת ברצינות או לא. ולכן ייתכן שלא התכוונת לפגוע, אבל התוצאה היא שפגעת = יש סיכוי לקבל אזהרה.

4. מישהו כתב עליי משהו לא יפה, עכשיו אני שונא את הפורום, אני אחזיר לו ואראה לו מאיפה הדג משתין!
מה עושים? חוץ ממה שציינתי בסעיף 1. חשוב שתבינו שני דברים: 1. הפרט לא מלמד על הכלל.
2. אל תקחו את הדברים באופן אישי. תחשבו שאם משהו אומר לכם משהו רע, הוא לא אומר את זה עליכם אלא אומר את זה על הדעה שלכם.
אם מישהו רושם "הומואים מגעילים אותי", במקום להיפגע מזה תרחמו עליו. תחשבו לעצמכם בראש שככה לימדו אותו ואין לו תפיסה משלו ולכן הדברים שהוא רשם לא מכאיבים לי.

5. אל תכפו את הדעה שלכם על אחרים. ככה מתחילים כל הויכוחים.
"אתה לא מבין כלום. יהודים זה שולט וזהו." דיון לא יכול להתנהל ככה, זה מתחיל מכפיית דעה ואז עובר לויכוח ובסוף באזהרות לכל הצדדים.
מה עושים? קודם כל אפשר לדווח. דבר שני תחשבו לעצמכם בראש "הבן אדם צר אופקים כל כך שהוא חושב שמה שהוא יודע זה נכון", עדיף שתרחמו עליו מאשר שתתעצבנו עליו.
ולכן אל תתייחסו פשוט לתגובה שלו.

6. תמנעו מתגובות חסרות משמעות. תגובות כמו "כנ"ל". או אם היה סקר של מי אוכל בשר ואתה רושם תגובה "אני". למה היא תורמת בדיוק? עכשיו שאנשים יודעים שאתה אוכל בשר זה יעזור להם או לדיון?
במקום שכל אחד ירשום את הדעה שלו בלי להתייחס לאחרים, תנסו לפתח דיון.
תלמדו להקשיב לאחר, להבין מאיפה הדברים שלו באים ולא לפגוע בו כי אתם לא מסכימים.

לסיכום, לכל אחד מותר להביע את מה שהוא חושב. ההבדל בין משתמש שיודע להתנסח למשתמש שלא הוא שהמשתמש שיודע להתנסח לא יקבל אזהרה.

נ.ב
כשאני אומר לרחם עליו, זה מחשבה שלכם בראש. שלא תרשמו לי בפורום "אני מרחם עליך שאתה לא מבין", כי פה זאת כבר כפיית דעה בגבול העלבה.

קרדיט לChrisopher על הנושא הקודם.

+Quote Post
Zero Wave
הודעה 02.06.2009, 08:12
הודעה #5

One more time...
סמל קבוצה

.התמודדות עם אזהרה.

תארו לעצמכם את הסיטואציה הבאה;
אתם קמים בבוקר שמחים וטובי לב, מקפצים לכם בקלילות אל עבר המטבח,
מוציאים קערה וממלאים אותה בדגני הקרטון המסוכר האהוב עליכם, אתם לוקחים את הקערה ועולים לחדר,
שמים את הקערה על השולחן ומדליקים את המחשב.

החיים מחייכים אליכם, השמש זורחת, הציפורים מצייצות, הקורנפלקס די טעים ואתם חופשיים לעשות כל מה שעולה על רוחכם!

המחשב עלה ואתם פונים אל העיסוק המועדף עליכם - פורום אנימה אייאל.

אך אוי! עולמכם חרב עליכם, חייכם אינם חיים, השמש לא תזרח מחר, ובטח גם ייגמר הקורנפלקס;
קיבלתם אזהרה.

מלאים בכעס ובשנאה על אותו בן בלייעל שנתן לכם את אותה אזהרה מקוללת, אתם מנסחים הודעה נזעמת שתיכנס באימאימ- לא.

איך להתמודד עם אזהרה?

צעד א' - תנשמו.
כן, קיבלתם אזהרה. כן, היא עשוייה משנאה. כן, החיים מתאכזרים אליכם.
שלא לדבר על הפקחים, ששונאים אתכם במיוחד.
למעשה, שמעתי שהם משחקים בחצים עם השמות שלכם בפורום ההנהלה הגבוהה.

מדענים הוכיחו שגם ברגעים הרעים ביותר בחייכם, כדאי לנשום.
אז נשמו עמוק... תירגעו... ספרו בלב עד 10 וחשבו על מקום שמח.
ברגע שהשלמתם את מכסת החמצן שהחסרתם מההלם, הגיע הזמן לצעד ב'.

צעד ב' - השלמה.
אם עברתם את שלב א' בהצלחה, מוחכם נהנה עכשיו מהספק חמצן סדיר.
עכשיו, שמוחכם בהיר, בריא, חי ובועט, הגיע הזמן להשלים עם המצב החדש.

יש לכם... אזהרה.
נסו להגיד את זה עכשיו בקול רם.

כן, ריבוע הרשע הזה נמצא שם (למעשה, מחקרים מראים שמד האזהרה עומד ביחס ישיר אל רמת השנאה שלכם בקרב ההנהלה),
והוא כנראה לא עומד ללכת בזמן הקרוב.
לכן, כמו בכל מערכת יחסים, מומלץ להכיר את חברכם החדש.

ריבועי הרשע האלה יתפסו כמה צורות עיקריות:

ציטוט
[שם הפקח]
[לינק]
אזהרה מ-[שם המשגיח] [איזו סיבה טיפשית כמו חוקים]

או
ציטוט
[שם הפקח]
אזהרה מ-[שם המשגיח ששונא אתכם]:
[לינק]
[סיבה טיפשית להרוס את חייכם, בטח משהו כמו חוקים]

ולפעמים
ציטוט
[שם הפקח]
[לינק]
[סיבה]

עכשיו, כחלק ממגמת ההיכרות שלנו, ננסה ללמוד קצת יותר על החבר החדש.
לפני שאתם פותחים את מד האזהרה, הקדישו קצת זמן להכנה נפשית, מה שאתם עומדים לראות עלול להיות קשה.

אם אתם מרגישים שאתם מוכנים, פתחו את מד האזהרה.
ריבוע הרשע כנראה יופיע באחת מהצורות שהוזכרו קודם, מה שמעניין אותנו כרגע הוא באיזה תירוץ נתנו לנו את האזהרה הזו כביכול.
בדקו את הסיבה, לצורך העיניין הסיבה תהיה קללות.
לחצו על הלינק.

והנה, תגובה כשרה מן המהדרין!
ציטוט
שתוק כבר יא בן **** מי שאל אותך בכלל יא אידי**!

לזה הוא קורא קללות? פחחח, צפונבון מפונק.

אבל רגע! לפני שאתם מנסחים עוד הודעה נזעמת לאותו סנוב, בדקו את החוקים.
סביר להניח שיש סעיף שדן בקללות וסביר להניח שהוא גם מכסה את התגובה שלכם,
וגם אם הוא לא מוצא חן בעיניכם, הוא קיים, והגיע הזמן להשלים איתו.

במקרה כזה, הגיע הזמן להשלים עם אותו ריבוע רשע, אולי אפילו לקרוא את אותם חוקים מדוברים.

בכל מקרה, אתם כנראה עומדים לבלות עם אותו ריבוע רשע בזמן הקרוב,
אך אל דאגה, אם תקראו חוקים, תבדקו שאתם לא עוברים עליהם ותשמרו על שפה וטון, החבר החדש יעזוב במהרה.

לעומת זאת, במקרה שבו סיבת האזהרה לא מוזכרת בחוקים (או לחילופין, באזהרה),
הגיע הזמן לעבור אל צעד ג'.

צעד ג' - פנייה אל מקור הרשע.
אז כן, קראתם את החוקים ומתברר שאותו "רודן קטן" טעה, אתם נכנסים אל פאנל ההודעות הפרטיות ומנסחים הודעה שתיכנס באימאי- לא.

דבר ראשון, בררו למי אתם אמורים להתלונן.
אם שם המשגיח מוזכר, פנו אליו.
הוא התלונן, לדעתו עברתם על החוקים, הוא מכיר את הפורום ואתכם. וכן, בטח גם הוא שונא אתכם.
הפקח, למרות חזותו המאיימת, בהרבה מקרים רק השליח.

במקרה ושם המשגיח לא מוזכר, פנו אל הפקח ובררו את הפרטים איתו.

אז עכשיו כשהצדק תחת ידכם הימנית, ומקלדת בידכם השמאלית, אתם מתחילים לנסח תגובה שתיכנס באימאימ- לא.

פקחים ומשגיחים, כמו רוב יצורי האופל, הם יצורים די מרירים,
פנייה מתחצפת וכדו' עלולה לזכות אתכם בבאן.
לכן, פנייה בסגנון "תקשיב לי בובה," לא תענה בחיוב,
וסביר להניח שתגמרו עם אזהרה\באן או במקרים קיצוניים - ירייה לרגל, מספר לא מבוטל של תרופות נגד דיכאון ובהתחשב בניסיון עבר, עוד נושא "תראו איך אתם נראים".

הדרך הנכונה לפנות אל יצירי השטן האלה תצטרך להיות מנוסחת נכון, מנומסת ולא מתנשאת.
זכרו, הפקחים אמנם מרושעים, אבל הם לא חייבים לכם כלום.

אם תנסחו נכון, ויתברר שהצדק באמת אתכם, האזהרה תרד.
כן, זה קשה, אבל ככה זה כשמתמודדים עם רשע.

צ'ירס, ואני מקווה שהנושא החצי-רציני-חצי-הומוריסטי הזה יעזור לכם בהתמודדות קלה יותר עם האזהרות.
הנושא אמנם כתוב בצורה חצי-הומוריסטית, אבל הוא עדיין תקף בדיוק כמו כל נושא חוקים אחר.

יום טוב, תהנו ובהצלחה.

קרדיט לQuantomTheory על הנושא הקודם.

+Quote Post
Grim
הודעה 02.06.2009, 13:25
הודעה #6

Who's Your Daddy
סמל קבוצה

משתמש מספר: 379

.המדריך למתלונן/משבח המתחיל.

לפני שאני מתחיל לכתוב ולהסביר, הרשו לי להבהיר, אשכול זה נועד לכלל משתמשי הפורום אשר רוצים להתלונן או לשבח משתמש מסויים ולא יודעים איך לעשות זאת. אשכול זה בא כתגובה לגל התלונות ואדוות השיבוחים שפגעו לאחרונה בפורום משוב. עכשיו כשאשכול זה קיים - אל תגידו שלא ידעתם.

אשכול זה מורכב משני חלקים, חלק אחד ייקרא תלונה וחלק שני ייקרא שבח - אני מאמין שאתם תבינו בעצמכם למה.

תלונה

ובכן, אני משתמש מצוי וברצוי להתלונן. לפני שאני רץ להתלונן עליי לשקול כמה דברים :
  • האם התלונה שלי מוצדקת.
  • האם התלונה שלי קשורה לפורום - ז"א האם אני רוצה להתלונן על משתמש בנוגע למשהו שארע בפורום או שהוא סתם לא נראה לי.
  • האם כבר פניתי למשתמש או לקבוצת המשתמשים הנ"ל והסברתי להם את הבעיה שלי. במידה וכן, האם הבעיה לא טופלה לשביעות רצוני.
במידה והתשובה לכל השאלות הנ"ל היא כן, אז אתם נמצאים בדרך הנכונה, אתם מרגישים שיש צורך להתלונן ועכשיו אתם יודעים שמותר לכם.

עכשיו כשאתם יודעים שמותר לכם להתלונן, הבא נלמד מה היא הדרך הנכונה להתלונן :

למי מותר להגיש תלונה?

- את התלונה אתם מוזמנים להגיש לכל אחד מאנשי ההנהלה הגבוהה, ז"א צוות הפקחים וצוות הראשיים. את התלונות ניתן להגיש לגורמים הללו בה"פ בלבד, תלונה בכל מקום אחר לא תתקבל ויתרה מכך תינעל והסיכוי הוא גבוה שתקבלו על כך אזהרה, ראו הוזהרתם.

איך התלונה אמורה להראות?
- התלונה תוגש בצורה הבאה (צורה זו נועדה למנוע אי-סדירויות ולהקל על מקבל התלונה בטיפול) :

ציטוט
שם המשתמש עליו אני רוצה להתלונן :
שמו האמיתי (אופציונלי) :
דרגה בפורום/משתייך לצוות (אופציונלי) :
הסיבה לתלונה בקצרה :
קישורים מצורפים (במקרה ומדובר באשכול/ות מסויים/מסויימים) :
תמונות מצורפות (במידה ומדובר במשהו שהתחרש בה"פ) :
פירוט התלונה :
הערות (אופציונלי) :

תודה מראש על תשומת הלב.

אם ברצונכם להתלונן על מספר משתמשים והסיבה היא אותה הסיבה אתם מזומנים פשוט לכתוב את כל שמות המשתמשים שלהם.

רק לשם ההבהרה -
  • התלונות תוגשנה בדרך זו רק מפני שאין לנו כל צורך לראות שיש תמיכה בתלונה שלכם, כל מי שירגיש צורך להתלונן וקרא את אשכול זה מוזמן להתלונן ובמידה ונקבל מספר רב של תלונות על אותו המשתמש נדע שהמקרה איננו פרטי.
  • אין צורך להגיש תלונה על משתמש אשר מפרסם אתרים בה"פ בדרך זו, בשביל זה קיים אשכול רשמי לתלונות בנושא זה בפורום משוב.
  • מומלץ בחום לקרוא נושא זה ולהתייחס אליו ברצינות רבה, תלונות שתוגשנה בדרך אחרת לא יטופלו.
  • למען טיפול מהיר יותר בתלונתכם אתם מוזמנים לשלוח את התלונה שלכם לכמה פקחים/ראשיים בו-זמנית, רצוי לציין בהערות ששלחתם את התלונה הזו לעוד פקחים/ראשיים ולציין את שמם של אלו שהתלונה כבר נשלחה אליהם או שאתם עומדים לשלוח אליהם את התלונה.
  • על תלונה שתבדק ותמצא חסרת כל בסיס תשקל אזהרה.
  • על זיוף הוכחות לתלונה תקבלו אזהרה.
  • בשביל להתלונן על משהו ספציפי וחד פעמי קיימת אופציית הדיווח - אם אתם רואים שמישהו עבר על חוקי הפורום, דווחו עליו!
  • את התלונות יש להגיש בדרך זו ובדרך זו בלבד!
שבח

חלק זה של האשכול נועד להדריך אתכם במקרה ותרצו לשבח משתמש מסויים, חלק זה הוא פשוט יותר מקודמו ואין זה בגלל שחשיבותו פחותה לעומת החלק הקודם אלא בגלל שלרוב אין צורך לטפל בשבחים.

דרך הגשת השבח :
  • במידה ותרצו לשבח אנא מכם אל תמציאו דבר אשר איננו קיים ודברו בצורה עניינית.
  • את השבח כמו גם את התלונה אתם תשלחו לאחד או לכמה מחברי ההנהלה הגבוהה.
  • בהודעת השבח אנא ציינו את שם המשתמש המדובר, את דרגתו או השתייכותו לצוות מסויים אם יש כזו ופרטו מדוע ולמה ברצונכם לשבח אותו. אם תוכלו להביא דוגמאות זה גם יהיה טוב.
  • חתמו בתודה.
רק לשם ההבהרה -
  • כל התשבוחות הרציניות שיוגשו בצורה הבאה יילקחו לתשומת לבה של ההנהלה.
  • הסיבה שבגללה אין צורך לפתוח נושא בפורום משוב שמשבח משתמש מסויים היא בגלל שכמו במקרה של התלונה, את התמיכה אנחנו נרצה לראות בנפרד, כאשר משתמש תופס יוזמה ומשקיע מזמנו כדי לשבח, ולא כאשר מישהו "עולה על גל" של תשבוחות ומחליט להצטרף גם הוא. אם השקעתם מספיק כדי לשלוח שבח זה כבר שווה יותר.
  • כמו גם במקרה של התלונה את השבחים/תשבוחות יש לשלוח רק באמצעות ה"פ ואין לפתוח נושאים כאלו בפורום משוב.
צוות ההנהלה של AIL מודה לכם על שיתוף הפעולה ומאחל לכם המשך גלישה מהנה.

+Quote Post
V-Spatial
הודעה 15.07.2009, 18:34
הודעה #7

Itami O Shire
סמל קבוצה

משתמש מספר: 26,751

שלום לכם משתמשים יקרים, ארצה לדון איתכם על 2 נושאים חשובים שמשגעים את ההנהלה הגבוהה בזמן האחרון:

1) ישנה שאלה שחוזרת פעמים רבות בפורום משוב ונמאס לנו כבר לענות עליה.
"למה התגובות מוצגות אחת אחרי השנייה בשורות? שיניתם משהו?" התשובה לשאלה נמצאת בשאלות נפוצות שנמצא בנושא המשוב האולטימטיבי:

ציטוט
ש: למה התגובות מוצגות אחת אחרי השנייה בשורות? שיניתם משהו?
ת: לא, כנראה משהו השתנה אצלכם בטעות. לכו לפינה השמאלית העליונה של כל נושא ותלחצו על "אפשרויות", שם יש לכם "מצב תצוגה", בחרו מצב רגיל והתגובות יחזרו למצבן הקודם.

2) הרבה משתמשים מרשים לעצמם להגיב תגובות ספאם או לחזור על תשובות שנאמרו בנושאים שונים בפורום משוב.
זאת אומרת, אם משתמש שואל שאלה ומשתמש X עונה לו תשובה, אז משתמש Y לא טורח בכלל לבדוק אם התשובה נענתה וישירות שולח תגובה עם אותה התשובה בנוסח שונה מעט.
הדבר הזה משגע אותנו! למה? כי נאספות הרבה תגובות חסרות טעם בנושא ואנחנו נאלצים לנעול את הנושא כדי שלא יבואו עוד משתמשים ויגיבו תגובות חסרות טעם.

"מה הבעיה עם נעילת הנושאים?"
ובכן, ישנם כמה סיבות:
1. הסתכלו על פורום משוב, הוא נראה כמו אסיפה של נושאים נעולים, למה זה צריך להיראות ככה? זה לא נוח בעין לראות כזה דבר.
2. זה יכול לגרום למשתמשים לחשוב שההנהלה מעדיפה לסגור נושאים ולברוח מלתת תשובה שהם צריכים לספק במועד מאוחר יותר.
3. מה אם משתמש רוצה לשאול עוד שאלה בנוגע לאותו נושא ולא ניתנה לו הזדמנות להגיב בפרק הזמן שהנושא היה פתוח? למה אותו משתמש צריך לפנות לפקח בה"פ שיפתח את הנושא במקום פשוט להגיב?

בהתחשב בכל הנסיבות המתוארות לעיל, ההנהלה הגבוהה החליטה לטפל בעניין בצורה הרבה יותר רצינית!
אם לא תהיה לנו ברירה, אנחנו נתחיל לחלק אזהרות.

"מה?! אני מפחד להגיב! אני בטח אקבל אזהרה >>' "
זאת לא המטרה שלנו! אנחנו רוצים שמשתמשים יגיבו בפורום ויעזרו אחד לשני כמה שיותר, אך כמות הספאם שנאספת נהייתה בלתי נסבלת!
אנחנו מבטיחים שאם נראה שזאת רק טעות והטעות אכן נעשתה בתמימות, אנחנו נוותר.
אם נראה לדוגמה כי כמה משתמשים הגיבו ביחד באותו הזמן וענו אותה תשובה, גם אז לא תקבלו אזהרה כי זה אכן דבר נפוץ.
אך אם נראה כי הפרש הזמן בין תגובה X לתגובה Y הוא גדול והתגובה אינה קשורה לנושא או חוזרת על תשובה שנאמרה כבר, המשתמש יטופל.

--------------------

בברכה, גל - V-Spatial
בעבר מנהל פורום מוזיקה, פקח וראשי.

+Quote Post
BlackJack
הודעה 28.08.2010, 19:53
הודעה #8

מיקושוש סבל ע"י נונה בדרך שהיא לא תאונה, מחלה או מוות!
סמל קבוצה

משתמש מספר: 56,596

המדריך להצעת פורום
לפני שאתם רצים להציע פורום, עברו על הנקודות הבאות:
התאמה > יסודות > הצעה

התאמה:
לפני שאתם חושבים על להציע פורום, ועל להוכיח שיש לו קהל, תבדקו שיש לו מקום במערכת.
תזכרו שאנחנו נמצאים בפורום בשם אנימה-אייאל, ולכן נפריד בין 2 מקרים, פורום כללי, ופורום הקשור באנימה.
כללי:
פורום כללי, צריך להיות באמת כללי, בסיסי, דברים שנוגעים לקהל מאוד גדול אבל הן מן תחביבים בסיסיים.
הרבה אוהבים עוגיות, כמעט כולם, אפשר לפתוח נושאי מתכונים, נושא המלצות על מסעדות, על חברות, על פסטיבלי אוכל, לתת המלצות על חברות, באופן כללי, אפשר לדון על עוגיות, ויש לזה קהל, אבל ברור שלא יפתח לזה פורום.
אז מה ההגדרה לתחביב כללי, בעל מעמד גדול מספיק? אין! מה עושים? הגיון בריא, פשוט תיקחו רגע ותחשבו עם זה באמת מתאים לפה.
אם יש לכם ספק, ואתם לא רוצים להתחיל לבנות יסודות סתם, תשאלו את הה"ג בהודעה פרטית האם לפורום שלכם יש סיכוי.
אנימה:
הקטגוריה הזאת יותר קלה, היות וזה פורום אנימה, אם יש לכם רעיון, לתחום אנימה שפורום אחר לא מחסה ויש לו ביקוש, אתם מוזמנים לעבור לשלב של יסודות.
אבל חשוב לציין, שלא על כול סדרה שזוכה לפופולאריות זמנית יחסית תקבלו פורום, אם זה דברים מצומצמים, כמו סדרה, או מנגה ספציפיים, זה צריך להיות ממש פופולארי וארוך.

יסודות:
לפני שאתם מתחילים לעבוד על יסודות, תחשבו אם באמת צריך את הפורום הזה אפילו שכבר הבנו שהוא מתאים, האם אי אפשר לתמצת את כולו למספר נושאים / האם אין פורום גדול שכבר מכיל אותו?
אם אין כזה, ואם יש צורך בפורום, אתם מוזמנים להתחיל לבנות יסודות.
מזה יסודות?
זה הוכחה שלפורום שלכם יש קהל ותוכן עתידיים.
איך?
-פתיחת נושא רשמי בפורום המתאים, הנושא הרשמי לא חייב להכיל את כול המידע לנושא ולהיות היחיד, אלא יותר מתפקד כנושא לעומדן מספר האנשים שידנו וישתתפו בפורום שלכם, שם תוכלו לדבר על העיקר, לרכז קישורים לנושאים אחרים שפתחת בפורום ומתאימים לנושא הגדול שלכם וכו'
-פתיחת נושאים, תראו שיש לכם על מה לפתוח נושאים, תמצאו פורום שמתאים לארח אותו, תתחילו לפתוח נושאים ולהראות שיש על מה לדון, שזה לא רק בן אדם אחד עם דיון רישמי וכמה תגובות של "תומך", שזה קבוצה שפעילה בנושא.

לדוגמא, אם העוגיות היה נושא לגיטימי לפורום בפורום אנימה, אז הייתם צריכים:
- לפתוח נושא רשמי על עוגיות, שבו אנשים ידברו בכללי על כול מה שיש להם לדבר על עוגיות, ייתנו קישורים לכול הנושאים שהם פותחים שמופיעים למטה, ייתנו רעיונות לנושאים נוספים וכו'...
- לפתוח מתכונים לעוגיות, לפתוח נושאים שמבקרים ומספרים על חברות עוגיות, חנויות עוגיות, לפתוח נושאים על עוגיות שאכלתם - פסטיבלים של אוכל וכו'.

* אם אתם לא יודעים איזה פורום יכול לארח אתכם, תפנו לאחד הפקחים בהודעה פרטית, והוא יכוון אתכם.

ברגע שיש לכם קהילה קטנה סביב נושא כלשהו, ש"מתארחת" בפורום גדול יותר, ואתם עדיין חושבים שצריך פורום/תת פורום, אתם מזומנים לעבור לשלב ההצעה.

הצעה:
אתם נכנסים לכאן, פורום משוב, ופותחים נושא, שמסביר למה הפורום שאתם מציעים הכרחי, ומביאים קישור לנושא הרשמי שלכם, שמייצג ומקשר לכול הפעילות שלכם בנושא.
אנחנו בודקים את זה, ומחזירים לכם תשובה.

הערות:
- אנחנו לא מתחייבים לקבל כול פורום שתציעו, "מה כול העבודה הקשה וזה?!" - בסה"כ הרווחתם אנשים לדבר איתם על מה שרציתם, זה לא בזבוז ולא הולך לשום מקום. אם תציעו פורום ללא שום הוכחות שהוא נחוץ, אנחנו בכול זאת נדרוש הוכחות, אז אתם לא מפסידים כלום.
כמו שרשמתי קודם, אם אתם לא בטוחים שהנושא שלכם לפורום אנימה, תשאלו אותנו מראש בה"פ.

- תהיו הגיוניים האם מה שאתם מציעים נחוץ או לא, ואל תפעילו רק כדי להתרברב שאתם הצעתם פורום, אחרת אתם תבזבזו זמן יקר לחינם.

- בהצלחה

--------------------

+Quote Post

Closed TopicStart new topic
1 משתמשים נמצאים בנושא זה (1 אורחים ו-0 משתמשים אנונימים)
0 משתמשים:

RSS גרסת ארכיון הזמן כרגע: 23.09.2019 , 01:10