IPB

ברוך הבא אורח ( התחבר | הירשם )

> 

Reply to this topicStart new topic
> צביעה דיגיטלית נוסח פיצה, סוף סוך זה קווורהה joy
פיצה
הודעה 08.11.2010, 22:04
הודעה #1

מעניין תזיין שלי טוב?
סמל קבוצה

קבוצה: חברי כבוד
משתמש מספר: 67,326

D=

כול הזכויות שמורות לי, למיתר, as known as פיצה\ artist-bent\Pizza \ מה שבא לכם, העיקר שאתם מכירים אותי ויודעים שזאת אני. רוצים לקחת את זה ולשים את זה במקומות אחרים בשביל לעזור? דבר ראשון תבקשו רשות, אני לא נושכת, דבר שני תנו קרדיט לפורום ותביאו קישור למקור smile.gif

המממ את המדריך הזה הכנתי על גבי סקרין שוטים ובהם גם הסברתי את מה שאני עושה. לרוב אין מתקון קבוע לציורים שלי וכול ציור אני צובעת איך שבא לי, הכנסתי למדריך את הדברים שאני עושה באופן קבוע. והראתי איך אני מציירת וצובעת ומה השיטה שלי מנקודת 0.

פתיחה:
אני צובעת ומציירת ציורים באופן דיגיטלי בשימוש בטאבלט כבר... הרבה מאוד זמן יחסית, בסוף פברואר זה יהיה הזמן שבו ציירתי את הציור הראשון שלי עם הטאבלט, ככה שעכשיו זה כבר קרוב לשנה. אני משתמשת בתוכנת סאי, והיהי אפשר לראות את זה גם בשוטים שהבאתי לכם.
אני מתנצלת מראש על שגיאות כתב ומקלדת, זה לא בכוונה ם.ם המממ זאת תהיה הפעם הראשונה בהרבה מאוד זמן שעיקר המדריך שלי יהיה תמונות, רוב המדריכים שלי מבוססים על הוראות בכתב והציורים הם רק לצורך המחשה, כאן זה נראה יותר כאילו הוספתי הסבר רק לכאלה שלא בדיוק הבינו מה אני עושה ניאמ. בכול מקרה רשמתי בכול מקום את הטקסט גם בתוך תיבת ההודעה ככה שאין בעיה כי תיקנתי גם את כול השגיאות שמצאתי. למה לא תיקנתי מראש? בגלל שאני לא עובדת בפוטושופ אני הוספתי את הכתוביות באתר שמבוסס על השפה האנגלית ולכן הכול הופיע לי בצורה הפוכה וזה היה סייייווווטטט סיווטטטטטט לתקן כול פעם שאני עושה שגיאה ....

כלל: אם יש משהו שדילגתי עליו (וכן היו כמה דברים שדילגתי עליהם כי הם נראו לי טיפה שוליים) אל תגיבו לי "אבל לא הצגת בלה בלה בלה%^$" פשוט תשאלו "למה עשית את X ולאו דווקא Y" או "איך עשית את הקטע FDFG". מה זה משנה, אם זה יבוא בצורה של תלונה רדודה אני לא אענה לכם על השאלה. כמובן שתגובות בונות יתקבלו בברכה.

השלב הראשון, הליינארט:
ספוילר:

סרטוט מקדים מקדים, אנחנו מציירים אותו רק בשביל לדעת איפה כול דבר נמצא. אני אישית לא אוהבת להכניס בו יותר מדי פרטים.... והוא נראה כמו אולטרה-סאונד, Like yeah ם.ם

ספוילר:

ספוילר:

נתחיל לעשות את הליינארטכאשר אנחנו משתמשים באייר בראש (air brush) או אינק פן (ink pen)> איך שנוח לכם. אני משתמשת בשביל הליינארט באייר בראש בגודל 12 ו14(בשביל מקומות מסויימים כמו השיער), בחדות מלאה, אפשר לראות את זה מהגדרות כלי שנמצאות מצד שמאל. בליינארט אנחנו בעצם מוסיפים את כול הפרטים הקטנים שלא הכנסנו בסרטוט המקדים מקדיםשמשמש לנובשביל לדעת איפה כו לדבר נמצא.

ספוילר:

ספוילר:

שלב שני, הצביעה:
ספוילר:
ספוילר:
פה מתילה הצביעה,אנחנו בוחרים לפחות 5-6 גוונים של צביע עור לפי בחירתכם. בהתחלה אנחנו משתמשים בצבע הכי בהיר בשביל לעשות את הבסיס, ואחר כך לוקחים בראש (brush) או ווטר קולור (water color) לפי מה שנוח לכם יותר ואנחנו מתחילים לעבור מהגוון הבהיר ביותר עד לגוון הכמעט הכי קהה (עוד מעט אני אראה לכם מה אנחנו עושים עם שני הגוונים ההכי הכי קהים).

ספוילר:
הנה, אחרי שסיימנו עם הבראש הרגילה אנחנו לוקחים את האייר בראש ובעצם בוחרים את המקומות שנראים לנו שהכי זקוקים להצללה "יותר חדה", או במילים אחרות הצללה נוספת. לוקחים גודל יחסית קטן של אייר בראש לפי בחירה ובהתחלה עושים הצללה יותר "גדולה" עם הצבע הבהיר ועם הצבע הקהה יותר "מקשטים" את המקומות הקיצוניים יותר, ניאמ. אין לי מוסג איך לקרוא לכול המקומות האלה שאני מצלילה, מה שכן אני יכולה להגיד זה שלרוב המקומות האלה יהיו מתחת לעין ובאף.

ספוילר:

ספוילר:
ספוילר:
ניאמ ניאמ ניאמ, מעניין מה קורה עכשיו, אהה נכון! הצביעה של השיער! טוב, אז בגלל שהרבה מאוד אנשים העירו לי על זה שאני צריכה לעשות מדריך לשיטה שבה אני צובעת את השיער אני פשוט אגלה לכם את הסוד... אין כזה! מכירים את כול הסבתות המרוקאיות באלה שמכינות את האוכל הכי טעים בעולם אבל כשמבקשים מהן מתקונים מה שהן אומרת זה "קצת מזה" ואולי גם "קצת מהזה". מצטערת, אבל ככה גם אני בכול מה שנוגע לצביעה וציור. רוב הזמן אין לי מוסג מה אני עושה ואני פועלת לפי השיטה של "מה שיוצא יוצא". מה שכן, אני עובדת הרבה מאוד זמן על הציורים הדיגיטליים שלי.
הממממ נחזור למדריך, כן. מה שאתם צריכים לעשות עכשיו זה בדיוק מה שעשיתם עם העור, בוחרים איזה שישה גוונים שונים מאותו הצבע (במקרה הזה צהוב) ואולי גם כמה גוונים מצבעים אחריםומתחילים בהתחלה מהצבע הכי מייצג ומומלץ גם בין הקים יותר שלכם ועליו אתם מלבישים את כול שאר הגוונים כשאתם פועלים לפי השיטה המוכרת של איפה שמוצלל יותר צובעים בגוונים קהים יותר ואיפה שמואר יותר צובעים בגוונים בהירים יותר :ם פשוט לא? הממ אתם יכולים לעשות את זה עם באר או ווטר קולור או מה שיש לכם שם. מה שכן, אני ממליצה לעשות המריחות עם הבראש בצורה שתואמת את הזרימה של השיער, ככה זה יראה יותר טבעי ויותר טוב, הבטחה שלי.

ספוילר:

ספוילר:

ספוילר:
מה שעשיתי כאן זה לצבוע את הסרט מגן שלו, איך עשיתי את זה? בתחילה בחרתי גוון מסויים של כחול שאמור להיות די קרוב לגוון הכחול של המגני מצב בנארוטו. את ההצללה בהתחלה עשיתי עם גוון קהה יותר של כחול. נעזרתי בסולם הצבעים-גוונים שאפשר לראות אצלי מתחת לפלטה העגולה. זה עוזר בעיקר במקרים כאלה שצריך את אותו הצבע רק בגוון קהה או בהיר יותר. את המגן מצח עצמו (הקטע של המתכת) עשיתי רק עם אייר בראש.

ספוילר:
ספוילר:
מה שאני עושה כאן זה להתחיל ולצבוע את העין. העין נצבעת על בסיס קבוע בצורה הבעה שאני אתאר לכם ואתם כמובן תראו במהשך:
דבר ראשון אני בוחרת צבע בסיס כלשהו, שיהיה די קהה אבל זה לא חובה, כול אחד ומה שהוא חושב שזה יותר יפה. אחר כך אני לוקחת מספר יחסית קטן של אייר בראש, למשל 14 או 12 כמו שהשתמשת במקרה של העבודה הזו גם בליינארט. עם גוון טיפה בהיר יותר אני קוים מסביב למה שנראה לי שהולך להיות האישון ואז עוברת עם בראש או ווטר קולור (בלי לשנות את הצבע) על הקוים האלה. כול פעם אני עושה את זה מחדש רק במקומות קטנים יותר ובגוונים יותר ויותר בהירים. מומלץ להשאיר מראש בתיבת הצבעים את הגוונים שאיתם אתם יודעים מראש שתרצו להשתמש בשביל הציור שלכם. לי יש צבעים קבועים ולכן תוכלו לראות הרבה צבעים שדי חוזרים על עצמם בעבודות שלי, למרות שרוב הזמן אני פשוט לוקחת צבע מתיבת הצבעים שלי ומשנה לו את הגוון או מזיזה אותו טיפה על פלטת הצבעים העגולה כדיי שזה לא יצא בדיוק הצבע בכול הציורים שלי, ז יהיה די חסר מקוריות וצבעוניות. הממ כאן נגמרת החפירה; אתם תראו את איך שהגוונים משתלבים בתוך העין בתהליך הנ"ל בשוטים הבאים.

ספוילר:

ספוילר:

ספוילר:

ספוילר:
כבר סיימתי לעשות את כול הגוונים בעין, אני לוקחת גוון קהה יותר מהבסיס, וואטר קולור או בראש ועושה את האישון שאומנם לא תהיה בולטת מאוד בצורה "מכוערת" שאני לא מאוד אוהבת אבל בהחלט תתן המון עומק לעין ותגרום לה להיראות ראליסטית ואמינה. אחר כך אני לוקחת או אייר בראש או רגילה לפי המצב רוח עושה איזה שתיים שלוש נקודות אור על העין. זה תלוי באם הדמות היא רגישה באותו הרגע 0נגיד בוכה- או כמה העיניים שלה גדולות. כי על עיניים גדולות אני אעשה באופן טבעי יותר נקודות אור\ברק או לפחות אעשה אתם יותר גדולים. נראה סבבה, נראלי.

ספוילר:
עכשיו אני צובעת את העין עצמה, כלומר, כול מה שנמצא מחוץ לרשתית הכחולה שבמקרה הזה שייכת לדיידרושקה. אני צובעת את הכול בלבן עם האייר בראש ומשתדלת שלא לחרוג מהקוים הכביכול דמיוניים שיצרתי לעצמי. כלומר, איפה שאני יודעת בערך שנגמר כבר העין ומתחיל העור של הדמות. ואז אני לוקחת שני גוונים אור, ממליצה על גוונים שהשתמשנו בהם ממקודם לעור של הדמות; צובעים פס "עבה" עם הגוון הבהיר יותר ועליו פס דק יותר בגוון קהה יותר. אחר כך לוקחים בלאר או מה שבא לכם שגורם לטשטוש קל ועוברים על הקוים האלה. זה נותר תחושבת עומק לעין וגורם לה לא להיראות יותר מדי לבנה lol.

ספוילר:
בשביל הגבה אני לוקחת צבע שמתאים פחות או יותר לצבע של השיער וצובעת אותה. ואז לוקחת גוון קהה יותר ועושה עליה קוים אלכסוניים עם האייר בראש.

ספוילר:

בשביל הפרטים כמו הקוקו והמצלמת עין שלו אני לוקחת שני גוונים או שלושה אם באמת בא לי ופשוט צובעת ומצלילה באופן סטנדרטי לחלוטין. גוון קהה על הגוון הבהיר איפה שצריך ונגמר הסיפור. במקרה שלי זה האמנם קוקו ומצלמה אבל במקרה שלכם זה יכול להיות פריטים כמו עגילים ושרשרות או איפור אם יש לדמות שלכם וכו', אני מתארת לעצמי שהבתם את הרעיון.

התוצאה:

ספוילר:

ספוילר:
עושים רקע מסכן ונגמר הסיפור.

ספוילר:

ספוילר:

* לקבלת גרסה מלאה של התוצאה בשלמותה (כלומר משטח ציור בגודל מלא) שלחו לי הודעה פרטית ^^

כול השוטים ביחד: http://img710.imageshack.us/g/83116247.png/

on5.gif

--------------------

"LETS TALK DUGRI AND GET ALL HIBUKI" יוליתאי-תאי תאיר

deviantART | Song of Choicel]
Go to the top of the page

+Quote Post
YoukaiSAMA
הודעה 08.11.2010, 22:29
הודעה #2

I'm hungry.
סמל קבוצה

קבוצה: וותיקים
משתמש מספר: 69,131

וואו, התוצאה ממש ממש טובה *_____*
אהבתי את הליינרט, אצלי הם תמיד יוצאים כאילה מוזרים ועקומים @____@....
אוליי זה יעזור לי להסתדר יותר עם הסאי סוף סוף!! ;; כי כרגע אני מהזה לא מצליחה לעשות בו כלום.
השיער והכל יצא מגניב 3>

--------------------

+Quote Post
Doctor Shinobi
הודעה 08.11.2010, 22:30
הודעה #3

כשף כרובים
סמל קבוצה

משתמש מספר: 11,987

אומייגוד פיצה איזה מדריך מדהים D:! וגם התוצאה ממש טובה ^^!
מאוד עוזר לראות מדריך עם שמראה שלב שלב עם תמונות. אני לא משתמש בסאי,אז יש הבדל בין הair brush של סאי לbrush של פוטושופ?

--------------------

+Quote Post
YoukaiSAMA
הודעה 08.11.2010, 22:45
הודעה #4

I'm hungry.
סמל קבוצה

משתמש מספר: 69,131

ציטוט(Doctor Shinobi @ 08.11.2010, 22:30) *
אומייגוד פיצה איזה מדריך מדהים D:! וגם התוצאה ממש טובה ^^!
מאוד עוזר לראות מדריך עם שמראה שלב שלב עם תמונות. אני לא משתמש בסאי,אז יש הבדל בין הair brush של סאי לbrush של פוטושופ?

נמפ, אייר בראש מצייר קצת אחרת, והוא מוצג בסאי בתור מברשת שונה. גם בפוטו אפשר להכין כזאת, אבל צריך להכין את ההתאמות שלה בעצמך XD

--------------------

+Quote Post
hyper
הודעה 08.11.2010, 23:02
הודעה #5

Hey-there is nothing else I can say!
סמל קבוצה

משתמש מספר: 55,693

מיתר,את פשוט..את פשוט...לכי תכניסי את עצמך ללינקייה!!
אני הולכת להעתיק ולנצור את המדריך הזה!!

--------------------

דיאטהההההה

(כי בסוף אני עוד אהיה רזה D:)

+Quote Post
פיצה
הודעה 08.11.2010, 23:03
הודעה #6

מעניין תזיין שלי טוב?
סמל קבוצה

שמחה שאהבתם ^^ אני מקווה שמשיהו ינסה להשתמש במדריך ויראה לי איך יצא לו D:
לקח לי כול כך הרבה זמן להכין אותו ;; מאז אתמול בלילה והיום התחלתי בשש וסיימתי באיזה רבע לעשר ;;
3333> איזה תגובות נחמדות .

--------------------

+Quote Post
hyper
הודעה 09.11.2010, 09:28
הודעה #7

סמל קבוצה

ציירתי בלילה,וגם הבוקר,ויצאו לי פאנארטים של מיקו ומאקה [XD]
איזה כיף שכל השכבה עושה מבחן ואני עוד לא יוצאת מהבית לבצפר D:
http://hypernoey.deviantart.com/art/miku-smiles-185558102
http://hypernoey.deviantart.com/art/maka-w...g-for-185558278
מיקו זה בין 11 ל12 בלילה,ומאקה מהבוקר ב8 ועשרים ככה עד עכשיו..

--------------------

דיאטהההההה

+Quote Post
שטרודל תפוחים
הודעה 09.11.2010, 15:04
הודעה #8

יוהאן בוכה בשביל החטאים שלכם
סמל קבוצה

קבוצה: משגיחים
משתמש מספר: 78,351

איזה מדריך אדיר... *ם*
הליינארט שלך כל-כך נקי וחלק.. לא כמו שלי LOL
אם יהיה לי כח אולי אני גם יעשה אחד, משהו בנוסך-"איך לצייר בסאי עם הבראש בלבד!" או משהו כזה XD
אגב, קיבלנו את הטאבלט בערך באותו זמן ^^
ואין לי מוסג מה הציור הראשון שלי בטאבלט, אבל אני בטוחה שהוא הרבה פחות טוב משלך, בעיקר כי ציירתי לא משהו בכלל XD
למרות שזה יחסית דומה לצביעה שלי, אני חושבת שמתישהו אני אנסה אותו, או לפחות אקח ממך טיפים D:

הודעה זו נערכה על ידי שטרודל תפוחים: 09.11.2010, 15:05

--------------------
D; -כי צריך להשוויץ בחיים DA

פינת הבאנרים שקיבלתי <: (ובהזדמנות חגיגית זאת, תודה מיוחדת לפורום אומנות השמקסי 3>)
ספוילר:

באנרים מ-great shark

ಠ_ಠ
הסמיילי הסגיד ביותר עליי האדמות~

+Quote Post
פיצה
הודעה 09.11.2010, 16:18
הודעה #9

מעניין תזיין שלי טוב?
סמל קבוצה

ציטוט(hyper @ 09.11.2010, 09:28) *
ציירתי בלילה,וגם הבוקר,ויצאו לי פאנארטים של מיקו ומאקה [XD]
איזה כיף שכל השכבה עושה מבחן ואני עוד לא יוצאת מהבית לבצפר D:
http://hypernoey.deviantart.com/art/miku-smiles-185558102
http://hypernoey.deviantart.com/art/maka-w...g-for-185558278
מיקו זה בין 11 ל12 בלילה,ומאקה מהבוקר ב8 ועשרים ככה עד עכשיו..

וואו יצא לך ממש טוב D:
שמחה שהצלחת להבין ולהשתמש בו 33>

שלומית- המון תודה smile.gif

--------------------

+Quote Post
Minseo
הודעה 17.11.2010, 16:02
הודעה #10

♫JUST LOOK HOW BEAUTIFUL IS WORLD
סמל קבוצה

משתמש מספר: 53,653

OMGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGg
(סוף סוף עובדות לי התמונות XD)

זה מדריך פשוט מעולההההההההההההההההההההההההה
תודה פיצה צ'אן 3> אני בטוחה שזה יעזור לי *_*

יש לי רק שאלה קטנה בכל שכבת צבע את משתמשת בלייר חדש, ובכל לייר את צובעת את זה עם הברושס או את קודם עושה מילוי ואז צובעת?

--------------------

On top of this ending melody
I am standing here alone
Now tell me
That it’s over, let me know

+Quote Post
hyper
הודעה 17.11.2010, 18:05
הודעה #11

סמל קבוצה

^כמו שאפשר לראות מימין למטה,היא הפרידה שכבות רק בין צביעת אזורים שונים [שכבה לשיער,שכבה לצבע גוף וכו'..]
ואני תניד ממליצה על צביעת פיקסל-פיקסל ולא מילוי,זה פשוט יותר טוב....

--------------------

דיאטהההההה

+Quote Post
turtleness
הודעה 17.11.2010, 19:21
הודעה #12

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

קבוצה: רשומים
משתמש מספר: 88,624

נשמע מדריך מצוין שאשמח לנסות... אבל למישהי יש המלצה על תוכנות חינמיות טובות? נמאס לי מרגשות האשמה המלווים פיראטיות >_>

--------------------

+Quote Post
Minseo
הודעה 17.11.2010, 19:37
הודעה #13

סמל קבוצה

ניסיתי את המדריך כשצבעתי ציור בשביל רינגו אקא נייטראיין
http://yukimiharu.deviantart.com/art/space...miharu&qo=0

(משום מה לא הצלחתי ליישם את הכול חוץ מבעיניים ד_ד) אני צריכה עצות XD

--------------------

I am standing here alone
Now tell me

+Quote Post
פיצה
הודעה 17.11.2010, 19:41
הודעה #14

מעניין תזיין שלי טוב?
סמל קבוצה

איזה תוכנת סאי יש לך, הקנויה?

--------------------

+Quote Post
Minseo
הודעה 17.11.2010, 22:09
הודעה #15

סמל קבוצה

ציטוט(פיצה @ 17.11.2010, 19:41) *

לא, יש לי את הפרוצה XD
(יש הבדלים בכלל O_O)

--------------------

I am standing here alone
Now tell me

+Quote Post
פיצה
הודעה 18.11.2010, 18:25
הודעה #16

מעניין תזיין שלי טוב?
סמל קבוצה

ציטוט(Yuki~ @ 17.11.2010, 22:09) *
ציטוט(פיצה @ 17.11.2010, 19:41) *

לא, יש לי את הפרוצה XD
(יש הבדלים בכלל O_O)

יש הרבה הבדלים....

אם ככה אני ממליצה לך להשתמש במברשת של הwater color ולא במברשת הbrush הרגילה שהשתמשתי בה בשביל המדריך עצמו.
תגידי לי בבקשה במה הסתבכת, ניסית לעבוד גם לפי ההסברים עצמם או שפשוט הסתכלת על התמונות וניסית להבין לבד מה עושים כי נבהלת מהחפירה? XD

--------------------

+Quote Post
miku-hatsuna
הודעה 14.12.2015, 20:28
הודעה #17

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

משתמש מספר: 68,253

סליחה אבל זה מראה את האתר הזה של הצפרדע פעם זה ראו אותו http://imageshack.com/ את התמונות הכוונה

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 משתמשים נמצאים בנושא זה (1 אורחים ו-0 משתמשים אנונימים)
0 משתמשים:

RSS גרסת ארכיון הזמן כרגע: 22.10.2019 , 00:29