IPB

ברוך הבא אורח ( התחבר | הירשם )

> 

Reply to this topicStart new topic
> מחשבות על סיקור של הפרק הראשון, וקיבוץ דעות על העניין
Tenjou~
הודעה 09.08.2014, 13:25
הודעה #1

ג'ונין
סמל קבוצה

קבוצה: וותיקים
משתמש מספר: 77,459

סיקורים על כל פנים זה משהו שמשולב בחוויה של ליקוט סדרות מתוך מאגר של שמות אל משהו שיכול בקלות להעביר לנו את הזמן. אני זוכר שבלי סיקורים הייתי פשוט בוחר שם אקראי מתוך רשימה באתר סטרימינג (לפני שנים כן?) בתקווה ליפול על משהו נורמלי. זה, או פשוט שואל מכר IRL. כיום אני אישית מרגיש את הצורך לקבל חוות דעת מקיפה ומשכילה על רוב הסדרות, האנימות, קומיקסים/ מנגות ופירות אחרים- ולא רק כי זה עוזר לי להרגיש שאני לא הולך לבזבז את הזמן שלי, זה גם כיף. אני חושב שזה כיף לכתוב סיקור באותה מידה שזה כיף לקרוא אותו. אני חושב שרק הקיום של הבלוג סויקה-סאן המושקע מספק ערבות פאסיבית למה שנאמר כאן.

בגלל זה אני חושב מדיי פעם על הרוב הגדול של סיקורים- אם אפשר לקרוא להם ככה- שיש בפורום אנימה. הרי הם סיקורים של הפרק הראשון, שמטרתם/יעודם בגדול לפתוח נושא בו תהיה השתלשלות לדיון על הפרקים הבאים והסדרה בגדול. ואני חושב שמשהו מפוספס כאן:
1. מה אם משתמש מחפש נושא על אנימה שנגמרה מזה תקופה, והוא מחפש חוות דעת עליה בפורום? למצוא את הנושא זה קל, אבל במקרה שלא נפתח סיקור על הסדרה השלמה הוא יכנס לנושא שסוקר באופן מקיף הפרק הראשון בלבד. דעת המסקר יכולה להשתנות עד שהסדרה נגמרת, כולל דעות שאר המשתמשים, ואותו המשתמש שמחפש חוות דעת אחידה יצטרך לעבור את התגובות ואפילו להסתכן בספויילרים אם הוא רוצה לגבש החלטה בין אם לצפות או לא.
2. זה לא נפוץ שלאחר שסדרה נגמרת שמישהו פותח סיקור מלא עליה. הסיבה מובנת מאליו: כל עוד הסיקור נברא בקרבה לסיום הסדרה, השימוש שהוא דיון שוטף על הסדרה מצד המשתמשים כבר שייך לסיקור המקורי. הסיקור יישב שם בשביל מקסימום לקבל ח"חים אבל מבחינה כללית הוא בא לשבת על המקורי. אז לרוב הסדרה תישאר עם סיקור של הפרק הראשון.
3. והנה בעיה שהיא לא ממש בעיה- שקשורה לנקודה השנייה שלי, והיא משהו שאני יותר מביא מהחוויה של עצמי. מה אם הבן אדם ממש רוצה לפרוק את חוות דעתו על סדרה שנגמרה לאחרונה, הוא חושב שאותה דעה שווה משהו ושהוא מסוגל לבטא אותה- במילים אחרות לסקר. יש דרך נכונה לעשות את זה? כרגע לא נראה לי.

אני רוצה לקבל חוות דעת מצד כל מי שמרגיש משהו לגבי העניין- האם גם אתם רואים את זה, אפילו מעט? עכשיו שציינתי מאפיינים של הסוגיה, האם משהו שלא חשבתם עליו בעבר נהייה מובהק אפילו מעט? יש מסכים, יש מתנגד?

הלאה- אני רוצה כמובן לדחוף את ההצעה שלי לכאן.
דמיינו את הדבר הבא:
סדרה מתחילה, יצא פרק ראשון. משתמש מהפורום מחליט לפתוח נושא- אותו סרט- מידע כללי על הסדרה עם חוות דעתו על הפרק הראשון. עם הציפיות, עם הפרטים היבשים- הכל שם. הריצו קדימה מספר (שבועות-חודשים-שנים) ואותה סדרה באה לקצה. מאותו הרגע פותח הנושא מקבל איזו שהיא נקודת זכות, אחראיות נוספת- שהיא כמובן לא חובה אבל היא שלו אם ירצה ליישם אותה. הוא יכול לכתוב, או לאפשר למשתמש הרוצה לכתוב- סיקור מסכם באותו נושא של הסדרה. אותו סיקור יתווסף בצורה בה רושם הסיקור המסכם ירצה אל ההודעה הראשית, וכמובן שהנושא יעודכן עם ההכרזה שנכתב סיקור מסכם.

איך דבר כזה אמור להראות? בקו שרירותי:
פותח הנושא מגיב בו עם ההכרזה ש: א. נגמרה הסדרה, ושואל אם יש מתנדב לרשום לה ס"מ במקרה והוא עצמו אינו מרגיש את הצורך, או- ב. מעדכן את שאר העוקבים כי התווסף ס"מ להודעה הראשית.
meanwhile בהודעה הראשית של הסיקור- הכל נשאר אותו הדבר, חוץ מהפינה שמיועדת לס"מ. פותח הנושא עורך אותו, מוסיף בפינת הס"מ תאריך סיום שידור הסדרה, תאריך ס"מ, ואם הס"מ נכתב על ידי משתמש אחר- לציין ע"י מי. הס"מ יכול להיות תחת ספויילר, יכול גם לא, יכול להיות פסקות/פסקה של דעה אישית מלאה, או סיקור מלא כפי שאנחנו מכירים עם כל הפרטים היבשים- תמונות ועוד בונוסים. יד ביד- עם הסיקור שנפתח לפרק הראשון.

מה אני חושב שזכות כזאת יכולה להשיג לטובה, אם יוחלט על היישום שלה:
1. יהיו כמובן יותר סיקורים מלאים לסדרות, יותר דברים להוסיף לארכיון הסיקורים.
2. הס"מ לא חייב בהכרח לגזול כמות השקעה וזמן כמו סיקור מקיף שגרתי- כי הוא נועד להיות תוספתן לסיקור שכבר עוצב ונבנה על ממד שגרתי. מה שיכול להוות עידוד למי שפשוט מרגיש שיש לו דעה ששווה להציג- אבל לא בהכרח רוצה להתעקב על פרטים אחרים.
3. הס"מ יכול להתגשם דרך שיתוף פעולה בין פותח הנושא למשתמש אחר בניגוד לשני נושאים נפרדים ששניהם נועדו לסקר סדרה, וכך הדיון על אותה סדרה- והסיקור המעודכן- והסיקור הראשוני- יהיו באותו מקום. אותו המשתמש שפשוט רצה לקבל חוות דעת על סדרה שנגמרה מקבל יותר מאחת, מיותר משתמשים.

האנימות בפורום אנימה שמקבלות סיקור מלא- הן לרוב רק הסדרות שאנשים רוצים להמליץ עליהן. שזה בסדר גמור וגם אני עובד ככה. אבל גם אם הסדרה לא משהו יש לנו דעה עליה, אותה דעה לא חייבת להתמצות כתגובה בסופו של דיון מפרק לפרק שעוברת על הכל אך לא ראוי לקרוא לה סיקור. סיקורים זה אחלה, סיקורים זה אח.

אז מי חושב מה? הרעיון שווה אכילה? או שאני מטורף לגמרי?

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
פיצה
הודעה 09.08.2014, 15:11
הודעה #2

מעניין תזיין שלי טוב?
סמל קבוצה

קבוצה: חברי כבוד
משתמש מספר: 67,326

בדרך כלל כשאני לא בטוחה אם אני רוצה להתחיל\להמשיך לצפות בסדרה מסוימת, ובמקרה ויש לה סיקור, אני פשוט שואלת בסיקור "האם עד עכשיו ממה שראיתם אתם חושבים ששווה להמשיך לצפות בסדרה, למה כן\למה לא?" בדרך כלל עונים לי, אם לא תמיד.

בכל מקרה זאת הצעה ממש טובה ואתה יכול להציע גם בפורומים השונים, למשגיחים שירצו להוסיף את האפשרות הזאת למדריך סיקורים או כאלמנט נוסף בכל סיקור (שהוא חובה\ לא חובה, תלוי במשגיחים ובאופי הפורום).

יפה שהצגת את זה כאן, ככה גם אנשים אחרים יוכלו לראות את זה.
מבינה למה זה התחיל להציק לך ואני בהחלט תומכת בהצעה שלך שזה יהיה חלק מכל סיקור על סדרה שכבר נגמרה.

--------------------

"LETS TALK DUGRI AND GET ALL HIBUKI" יוליתאי-תאי תאיר

deviantART | Song of Choicel]

+Quote Post
Painkiller
הודעה 09.08.2014, 15:59
הודעה #3

Burst the Gravity!
סמל קבוצה

משתמש מספר: 20,281

1. בכל הפוסט שלך אתה מתייחס למילה "סיקור, אבל לדעתי המילה "סיקור" היא מבלבלת, ואפילו קצת מטעה, ולכן אני מעדיף להיצמד למונח "נושא רשמי".
מטרת הנושא הרשמי היא, בראש ובראשונה, להוות מקום לשיח ודיון בכל הנוגע לאותה הסדרה. הסיקור הופך את הנושא הרשמי לרשמי - הוא נותן לנושא נופח, ומפתח דיון, אבל... אני לא חושב שהסיקור עצמו הוא המטרה, אלא האמצעי. אם מה שהיינו מחפשים זה סיקורים, אז כל אחד היה פשוט יכול לפתוח נושא חדש בו הוא מסקר אנימה מסויימת. אבל אנחנו לא רוצים שזה מה שיקרה, אם זה מה שאתה מחפש לעשות, פתח בלוג בו אתה יותר ממוזמן לפרסם את הסקירות שלך, ויש פה לא מעט משתמשים שעושים את זה במסגרת אישית או קבוצתית. מה שאנחנו רוצים זה לאחד את כל הדיון שנוגע לסדרה מסיומת מתחת לגג אחד, גם ברמה הטכנית בשביל למנוע ספאם, וגם ברמה של לשמור על הדיון במקום קבוע, נגיש, ופתוח לכולם להשתתף.
וכשזה המצב, אין כל רע ב"סיקורים של הפרק הראשון, שמטרתם/יעודם בגדול לפתוח נושא בו תהיה השתלשלות לדיון על הפרקים הבאים והסדרה בגדול", להפך, הם ממלאים בדיוק את המטרה שלהם.

2. אם מישהו מחפש לראות סדרה, הוא יכול לראות אותה בקלות.
כל בן אדם עם הבנה מינימלית של איך האינטרנט עובד יכול למצוא כמעט כל דבר שהוא מחפש, במיוחד אם זה משהו כמו אנימה לצפייה. הוא יכול להשתמש בנושא ההמלצות החדש, שעכשיו משודרג וכולל בתוכו רשימה של אנימות מומלצות מז'אנרים שונים, או שהוא יכול פשוט לבקש שם. הוא יכול ללכת לנושאים הרשמיים ולהסתכל קצת מעבר להודעה הראשית, ולהבין קצת יותר את הדעה הכללית על הסדרה, לשמוע את חוות דעתם של אנשים שונים ובתקופות זמן שונות (משמע, לא רק בפרק הראשון). ולמה להישאר בגבולות הפורום? אתרים כמו MAL מציעים סטטיסטיקות, ביקורות, והמלצות לסדרות דומות. וכל חיפוש בגוגל של הסדרה יקשר אותך לדיון אחד לפחות לגביה. כל אלה ועוד יכולים לעזור לך למצוא אנימות לטעמך. אז למה להגביל את עצמך רק לסיקורים?

3. אם אתה רוצה לסקר סדרה, אתה יותר ממוזמן לעשות את זה במסגרת הנשוא הרשמי שלה.
כפי שאמרתי, הנושא הרשמי נועד לאגד בתוכו את כל הדיונים שקשורים לאותה הסדרה. אם אתה רוצה להביע את דעתך על סדרה מסוימת אתה יכול בכיף לפרסם את זה בנושא הרשמי של הסדרה, גם אם זה אומר שאתה מקפיץ אותו (להפך, בהרבה מקרים דווקא הקפצות כאלה מחיות את הדיון). הרבה אנשים עושים את זה ואין שום חוק שאוסר להקפיץ נושאים רשמיים, להפך, מעודדים אותך להקפיץ אם זה מפתח את הדיון.

אני חושב שהצורה שבה הפורום עובד כרגע היא בסדר ואין צורך לשנות. מקווה שעזרתי לך להבין קצת יותר טוב את ההתנהלות פה בפורום~

--------------------

+Quote Post
Tenjou~
הודעה 09.08.2014, 18:10
הודעה #4

ג'ונין
סמל קבוצה

משתמש מספר: 77,459

,תודה לשניכם על התגובה. אני רוצה לחדד על מעט מהנקודות כי נראה שלא עבר המסר מספיק טוב
ציטוט(Painkiller @ 09.08.2014, 16:59) *
אין כל רע ב"סיקורים של הפרק הראשון, שמטרתם/יעודם בגדול לפתוח נושא בו תהיה השתלשלות לדיון על הפרקים הבאים והסדרה בגדול", להפך, הם ממלאים בדיוק את המטרה שלהם.

אין לי ספק, אחרת לא היו עושים אחד כזה על מספר סדרות בכל עונה. אבל לאחר שזה נגמר והדיון דועך- מסיים הנושא הרשמי את מטרתו, והיותו של נושא סיקור מקיף רשמי זו מעין הנצחה קטנה בארכיון, מינימום. מה רע לשרת שתי מטרות בו זמנית?

2. אם מישהו מחפש לראות סדרה, הוא יכול לראות אותה בקלות.
כל בן אדם עם הבנה מינימלית של איך האינטרנט עובד יכול למצוא כמעט כל דבר שהוא מחפש, במיוחד אם זה משהו כמו אנימה לצפייה. הוא יכול להשתמש בנושא ההמלצות החדש, שעכשיו משודרג וכולל בתוכו רשימה של אנימות מומלצות מז'אנרים שונים, או שהוא יכול פשוט לבקש שם. הוא יכול ללכת לנושאים הרשמיים ולהסתכל קצת מעבר להודעה הראשית, ולהבין קצת יותר את הדעה הכללית על הסדרה, לשמוע את חוות דעתם של אנשים שונים ובתקופות זמן שונות (משמע, לא רק בפרק הראשון). ולמה להישאר בגבולות הפורום? אתרים כמו MAL מציעים סטטיסטיקות, ביקורות, והמלצות לסדרות דומות. וכל חיפוש בגוגל של הסדרה יקשר אותך לדיון אחד לפחות לגביה. כל אלה ועוד יכולים לעזור לך למצוא אנימות לטעמך. אז למה להגביל את עצמך רק לסיקורים?

מהמילים המודגשות אני רואה שלא הבנת- לא דיברתי בכלל על להסתמך על פורום אנימה של anime-il בשביל לקבל את כל המידע שאני צריך על מדיום הבידור הנבחר שלי. אני סומך על הדירוג בMAL, שהוא בסך הכל ספרה, יותר מכל פסקה של מישהו כותב כאן. אני מחפש סיקורים ביוטוב, דעות באינטרנט, אמנם לא באטרף. אבל הפורום הוא לא מאגר הדעות הראשי שלי בכל אופן. זה לא אומר שאי אפשר להרשות לו מעט מהכיוון הזה. שלא יהיה מקור אקסקלוסיבי, שלא יהיה מעצמת סיקורים, מה שאני מציע הוא הוא פשוט דרך נוספת לחקור את מכלול הדעות של הקהילה, בדרך שדירוג בMAL או סיקור ביוטוב לא מאפשרים. רק עוד כלי לקהילה להשתעשע עם עצמה. כשנגמרת האנימה אתה בא דופק תגובה והולך, מצד שני אתה יכול להיכנס לנושא יום אחרי ולך תדע, אולי תחשוב הממ... הבחור הזה, אני מכיר אותו. בא לי לדעת מה הוא חושב. ככה זה בשיתופיות בין מכרים. סיקורים זה כיף, אני קורא אותם רבות גם בלי להסתכל על הסדרה אפילו. ולדעתי יש מצב טוב שגם אתה עושה את זה אולי בתחומים אחרים בחיים. כי דעות זה שוק וכולנו קונים.
3. אם אתה רוצה לסקר סדרה, אתה יותר ממוזמן לעשות את זה במסגרת הנשוא הרשמי שלה.
כפי שאמרתי, הנושא הרשמי נועד לאגד בתוכו את כל הדיונים שקשורים לאותה הסדרה. אם אתה רוצה להביע את דעתך על סדרה מסוימת אתה יכול בכיף לפרסם את זה בנושא הרשמי של הסדרה, גם אם זה אומר שאתה מקפיץ אותו (להפך, בהרבה מקרים דווקא הקפצות כאלה מחיות את הדיון). הרבה אנשים עושים את זה ואין שום חוק שאוסר להקפיץ נושאים רשמיים, להפך, מעודדים אותך להקפיץ אם זה מפתח את הדיון.

יש מאפיין פשוט של פרסום ושיתוף דברים בפורום, ובתוך הפורום הספציפי הזה, שאולי אתה פוסח עליו- אין לי ספק שאתה מבין ומכיר אותו. כשעובר אפילו שבוע, ובכלל חודש אחרי שסדרה נגמרת והדיון חדל- אנשים כבר לא זוכרים בכלל. אתה אומר כי בהרבה מקרים הקפצות מחיות את הדיון, ובוא לא בכלל נדמיין שאני מטיל ספק בנסיון והזמן שלך כמשתמש פה- לא קשה להבין שבמתאסף הוותק שלי כמשתמש לא מחזיק נר לשלך. אבל, אני לא רואה את זה קורה. הקפצות לסיקורים ישנים רבות נגמרים שם- תגובה בודדת של שורה שתיים על הסדרה שלא מקבלים מענה מפותח הסיקור או כל מי שהשתתף בדיון בו בהכרח. בנוגע לפתיחת סיקור כי אני רוצה? גם זה שטח אפור, אתה רואה, כשאתה מפרסם משהו שהוא חדש לגמרי עליך לקנות את הקהל. מצד שני- ובנוגע לדבר הראשון שדיברתי עליו- אם אתה מפרסם את אותו הסיקור יום יומיים אחרי שהסדרה נגמרה, על אותו נושא רשמי- זהו. הקהל כבר שם, יש לך את מלוא תשומת ליבם והסדרה עדיין טרייה בראש שלהם, כי רוב הסיכויים ששלושה ימים אחרי הם כבר יעברו למשהו אחר. זה ההבדל בין להקפיץ נושא או לכתוב משהו חדש לגמרי למה שאני מדבר עליו, שמנצל את אלמנט המומנטום של אותה סדרה.
אני חושב שהצורה שבה הפורום עובד כרגע היא בסדר ואין צורך לשנות. מקווה שעזרתי לך להבין קצת יותר טוב את ההתנהלות פה בפורום~

עובד אחלה, אין צורך לשנות. אבל אפשר להוסיף
שוב תודה על התגובה, אשמח אם תגיב על מה שהשבתי, אחרי הכל הנושא הזה נפתח כדיון.

--------------------

+Quote Post
Userosus
הודעה 11.12.2017, 23:58
הודעה #5

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

קבוצה: רשומים
משתמש מספר: 204,394

<a href="https://downloadfromyoutube.top/watch?v=rzEQh6h-Ytc/">6 MELHORES CURTAS DA PIXAR! - YouTube</a><br />Inscreva-se no canal: http://goo.gl/En1Gmd Assista outras listas: http://goo.gl/IG7nqk Fanpage: https://www.facebook.com/pipocandooficial Ah se todos os film...<br />

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 משתמשים נמצאים בנושא זה (1 אורחים ו-0 משתמשים אנונימים)
0 משתמשים:

RSS גרסת ארכיון הזמן כרגע: 17.09.2019 , 04:57