IPB

ברוך הבא אורח ( התחבר | הירשם )

Reply to this topicStart new topic
> התלבטות - פנימיה צבאית.
LITTLE-CJ
הודעה 31.10.2007, 17:19
הודעה #1

ג'ונין
סמל קבוצה

קבוצה: וותיקים
משתמש מספר: 6,770

זו לא פעם ראשונה שאני ותח את תא הדואר ומגלה מכתב בו כתוב "הפנימיה הקדם צבאית תורנית לפיקוד "אור עציון", זו בערך הפעם השלישית...
כבר מתחילת הדרך של המחשבות על העתיד שלי, רציתי קריירה צבאית, ועוד לפני המכתב הראשון כבר חשבתי ללכת לפנימיה, אבל אני לא בטוח...
יותר ממה שזה נשמע, אני רוצה ללכת, אבל אני לא בטוח, בחיים לא הייתי בפנימיה, בטח לא צבאית, אני לא יודע איך מתנהל שם מה, איך ולמה, אבל ברור לי שזה בריא לעתיד שלי בתור חייל.
קיבלתי דעות לכאן ולכאן, אם כדאי, או לא כדאי ללכת, אני חחושב מכיוון חיובי, שכדאי, ואני רוצה, אבל יכול להיות שזה ידפוק אותי, כי אם אני אכנס, אני לא אצא, ואם אני לא אצא, לפחות שלא יהיה אכפת לי להישאר.
שמעתי המון דעות שליליות כגון:
"יש הרבה לחץ, קשה\לא תצליח לעמוד בו"
"התנאים ברורים ומעצבנים, קמים בשעה X, וישנים בשעה X, אין וויכוחים"
"זו פנימייה, אתה תסבול שם, אתה לא מתאים לפנימיות"
"כל הצ'חצ'חים מגיעים לשם, מלא אנשים שההורים שלהם פשוט לא רוצים אותם בבית" (כאילו, לא כדאי לי להסתובב איתם...)
ועוד הרבה.
לעומת זאת קיבלתי גם דעות חיוביות כמו:
"זה טוב לעתיד שלך"
"זה יחדיר בך משמעת" (משהו שחסר לי)
"יש המון חברה וגיבוש, אתה תהנה"
"זה אתגר, ואם תעמוד בו, הרווחת"
ועוד כאלו.
ועוד כמה דברים שאני מסוגל להעיד על עצמי:
מחובר לארץ ישראל.
כוח פיזי בינוני -
אני מחושל
אני לא מפונק
בדרך כלל בועט במסגרת
חרוץ לעבודה, עצלן ללימודים
חסר משמעת עצמית
אני חזק נפשית
לפעמים לא החלטי
התיעצתי עם הרבה אנשים, פתחתי את האשכול הקודם בדיבורים והתייחסתי בכובד ראש ב לתגובות, אבל מה אתם אומרים, כדאי לי להיכנס?
הנה האתר שלהם למי שרוצה להיכנס ולראות:
http://panmatzoe.co.il
הסטטיסתיקה שאני אקבל פה, לא תגרום להחלטה שלי, אלא רק תשפיע עליה.
אני מבקש תגובות רציניות ובונות, לא דברים כמו "תלך\אל תלך", אלא דברים עמוקים, מוסברים ומנומקים שעברו מחשבה.
חוץ מעניין עקרוני, יש גם דברים אחרים, כמו תשלום, או זמן, או האופי שלי שיקבל סוויטש', אז אתם יכולים גם לעבור על זה...
אני רצה להדגיש: ההחלטה שלי היא חד כיוונית! אם החלטתי שאני לא הולך, אז אני לא יכול לשנות את דעתי, ואם אני הולך, אני לא יכול לחזור, כלומר שזה מאד קריטי.
עדיף לי לא לשמוע דעה בכלל, מאשר לשמוע דעה שטחית.
מנהלים, בבקשה, תשגיחו על הנושא הזה.
תודה רבה מראש!
Go to the top of the page

+Quote Post
The Thinking Bea...
הודעה 31.10.2007, 17:25
הודעה #2

גאנין
סמל קבוצה

קבוצה: רשומים
משתמש מספר: 31,375

רגע זה מסלול שאתה מקבל בו בדרך גם קצונה או משהו פיקודי נכון?

--------------------
שמי הוא הדוב החושב.

+Quote Post
LITTLE-CJ
הודעה 31.10.2007, 18:06
הודעה #3

ג'ונין
סמל קבוצה

כן, אם אני אהיה אחד הטובים שם, אני מכיר את אחד המפקדים החשובים בארץ שבאו משם.

+Quote Post
The Thinking Bea...
הודעה 31.10.2007, 18:13
הודעה #4

גאנין
סמל קבוצה

משתמש מספר: 31,375

עם כך, קצין צריך להיות החלטי בשדה הקרב ובעל משמעת עצמית.
ולא כול כך כדי לבעוט במסגרת בצה"ל.
אך אלו תכונות נרכשות שאולי עובדים עליהן בפנימיה.

--------------------
שמי הוא הדוב החושב.

+Quote Post
Webeater
הודעה 31.10.2007, 18:40
הודעה #5

Vodka LTD.
סמל קבוצה

קבוצה: חברי כבוד
משתמש מספר: 7,622

לדעתי אתה לא צריך ללכת, זה לאנשים עם הרבה משמעת (מה שחסר לי בצורה רצינית O.O")
משמעת זה דבר שקשה מאוד לפתח ואם תלך לשם ולא תפתח אותו שם אז הלך העתיד שלך ._."

+Quote Post
MegaMan Zero
הודעה 31.10.2007, 20:24
הודעה #6

גאנין
סמל קבוצה

משתמש מספר: 1,256

אם...אני חושב שיש מילה אחת שמחסלת לך את כל הרצון חוץ ממשמעת קשה...וזה לקבור את העתיד שלך...
מרגע שאתה שם אתה מתחיל קרירה צבאית ולא יכול לחזור...כן נכון...אם עוד מבחנים קשים,והרבה השלמות?
אני חושב שמשעמת לא תיהיה בעיה בשבלי אבל אני ממש שונא לימודים ומאמץ...ולכן זה יקשה עלי...
אני אומר לך ללכת לשם נישמע כמו ללכת לפנימיה לחנונים(למחוננים בירושלים..לא חושב שמי שמחונן חנון..זה רק בצחוק)...
רק שכאן אתה קובר תעתיד שלך....

אני מחזק את ההחלטת שלך...אל תלך מיותר

--------------------

+Quote Post
kob
הודעה 31.10.2007, 20:30
הודעה #7

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

משתמש מספר: 47,363

ציטוט(MegaMan Zero @ 31.10.2007, 20:24) *
אם...אני חושב שיש מילה אחת שמחסלת לך את כל הרצון חוץ ממשמעת קשה...וזה לקבור את העתיד שלך...
מרגע שאתה שם אתה מתחיל קרירה צבאית ולא יכול לחזור...כן נכון...אם עוד מבחנים קשים,והרבה השלמות?
אני חושב שמשעמת לא תיהיה בעיה בשבלי אבל אני ממש שונא לימודים ומאמץ...ולכן זה יקשה עלי...
אני אומר לך ללכת לשם נישמע כמו ללכת לפנימיה לחנונים(למחוננים בירושלים..לא חושב שמי שמחונן חנון..זה רק בצחוק)...
רק שכאן אתה קובר תעתיד שלך....

אני מחזק את ההחלטת שלך...אל תלך מיותר

יש הבדל ענק בין פנימיה צבאית לפנימיה למחוננים
ועל איזה פנימיה למחוניים אתה מדבר? (שם)

+Quote Post
SkyNet
הודעה 31.10.2007, 20:38
הודעה #8

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

משתמש מספר: 14

בטור אחד שסיים בצפר צבאי ( מכללה הטכנולוגית חיל האויר , חיפה ) מכיתה ט' עד י"ב (כשבכיתה ט' הייתי ישן בפנימיה) אני ממליץ לך לא ללכת לבצפר צבאי מכמה סיבות:
הסיבה העיקרית היא שאתה מתחייב בשירות שלך לתפקיד מסויים (לפחות ככה זה בטכני בחיל האויר) , וגיליתי שזה לא בדיוק התפקיד שחלמתי לעשות אותו ולהגיד לך ת'אמת לא הקדשתי מחשבה לשירות שלי עד בערך תחילת י"ב ואז כבר היה מאוחר לעזוב את הבצפר.
מבחינת הבצפר עצמו ...בצפר צבאי טוב אבל לא מתאים לכל אחד ,הבצפר מקנה לך משמעת ואפשר לומר שבאמת האיכותיים נשארים וכל הערסים תוך שנה נעלמים .... מעיפים מהבצפר בלי לדפוק חשבון לאף אחד .. ככה שאם אתה לא בן אדם רציני שמוכן להשקיע אז אתה לא תשרוד שמה. המשמעת יחסית קשה אבל מיתרגלים וכמובן יש לך את הפלוסים שלך ...אני לא יודע לגבי הבצפר שלך אבל אצלנו ,למשל, נתנו מדים + כרטיסי שוחר (כמו כרטיס חוגר) שאיתם יש נסיעות חינם ולומדים רק חמישה ימים בשבוע ...שישי לא לאומדים .... אני אגיד לך בתחלס באמת היה קשה אבל עברתי את הבצפר , החלטתי שלא להישאר ל י"ג ו י"ד ולא ללמוד הנדסאי אלה ישר להתגייס לצה"ל . בכל מקרה אני לא מתחרט על השנים שלמדתי בבצפר הצבאי כי היו לי הרבה חוויות אבל ..אני מתחרט על המשך הדרך שלי כתוצאה מהתחייבות שנתי לחיל האויר ולמכללה .. לפני שאתה מתקבל תשקול טוב ותסתכל כמה שנים קדימה !

+Quote Post
Lie
הודעה 31.10.2007, 23:04
הודעה #9

The Legendary Lie
סמל קבוצה

משתמש מספר: 13,946

חבר שלי(שלפי דעתי ממש לא מתאים לשם OO"), חשב ללכת לשם, אבל אחרי זה הוא אמר לי שסיפרו לו שכל הערסים באים לשם. אתה נראה לי בן אדם חכם, למה שלא תשקיע באיזה ישיבה טובה? P=

--------------------
אנשים סוברים כי זמן עובר, אך הזמן סובר שאנשים עוברים

+Quote Post
Drunken Shinobi
הודעה 31.10.2007, 23:14
הודעה #10

●JackPot●
סמל קבוצה

משתמש מספר: 8,877

אחי
תחשוב קודם כל טוב טוב במה אתה רוצה לעסוק בעתיד
אם אתה רוצה קריירה צבאית אז לך לזה אם אתה חושב שזה יעזור לך.

אל תתייחס למה שאנשים אומרים לך כי אף אחד לא מכיר אותך טוב יותר מעצמך
וזה שצריך להיות לו הכי הרבה השפעה עליך זה אתה ככה שמה שאחרים אומרים לא ממש חשוב
שלא לדבר על זה שבדרך כלל אנשים משווים את עצמם לרעיון ובגלל זה אתה יכול לקבל תגובות שליליות\=

כדי לסגור את העניין הדבר היחיד שאני יכול לומר לך זה עשה את הבחירה שלך
ותתעלם מכל רגש שלילי כלפי בחירה זו.

--------------------
"כל עוד זה ישפיע על כל העולם
לא איכפת לי שזה ימשך רק לשניה אחת"

ספרים הם כמו קומיקס - הסיפור אינו נגמר על המסך.

+Quote Post
PsyEythan
הודעה 01.11.2007, 04:00
הודעה #11

ג'ונין
סמל קבוצה

משתמש מספר: 4,664

ציטוט(SkyNet @ 31.10.2007, 20:38) *
בטור אחד שסיים בצפר צבאי ( מכללה הטכנולוגית חיל האויר , חיפה ) מכיתה ט' עד י"ב (כשבכיתה ט' הייתי ישן בפנימיה) אני ממליץ לך לא ללכת לבצפר צבאי מכמה סיבות:
הסיבה העיקרית היא שאתה מתחייב בשירות שלך לתפקיד מסויים (לפחות ככה זה בטכני בחיל האויר) , וגיליתי שזה לא בדיוק התפקיד שחלמתי לעשות אותו ולהגיד לך ת'אמת לא הקדשתי מחשבה לשירות שלי עד בערך תחילת י"ב ואז כבר היה מאוחר לעזוב את הבצפר.
מבחינת הבצפר עצמו ...בצפר צבאי טוב אבל לא מתאים לכל אחד ,הבצפר מקנה לך משמעת ואפשר לומר שבאמת האיכותיים נשארים וכל הערסים תוך שנה נעלמים .... מעיפים מהבצפר בלי לדפוק חשבון לאף אחד .. ככה שאם אתה לא בן אדם רציני שמוכן להשקיע אז אתה לא תשרוד שמה. המשמעת יחסית קשה אבל מיתרגלים וכמובן יש לך את הפלוסים שלך ...אני לא יודע לגבי הבצפר שלך אבל אצלנו ,למשל, נתנו מדים + כרטיסי שוחר (כמו כרטיס חוגר) שאיתם יש נסיעות חינם ולומדים רק חמישה ימים בשבוע ...שישי לא לאומדים .... אני אגיד לך בתחלס באמת היה קשה אבל עברתי את הבצפר , החלטתי שלא להישאר ל י"ג ו י"ד ולא ללמוד הנדסאי אלה ישר להתגייס לצה"ל . בכל מקרה אני לא מתחרט על השנים שלמדתי בבצפר הצבאי כי היו לי הרבה חוויות אבל ..אני מתחרט על המשך הדרך שלי כתוצאה מהתחייבות שנתי לחיל האויר ולמכללה .. לפני שאתה מתקבל תשקול טוב ותסתכל כמה שנים קדימה !

הטכני בחיפה ידוע כבית ספר חרא, והוא גם לא פנימיה. ובפנימיה לא מתחייבים לשום תפקיד, בוחרים איפה רוצים להיות.

--------------------

+Quote Post
SkyNet
הודעה 01.11.2007, 15:54
הודעה #12

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

משתמש מספר: 14

ציטוט(PsyEythan @ 01.11.2007, 04:00) *
ציטוט(SkyNet @ 31.10.2007, 20:38) *

הטכני בחיפה ידוע כבית ספר חרא, והוא גם לא פנימיה. ובפנימיה לא מתחייבים לשום תפקיד, בוחרים איפה רוצים להיות.

אתה צודק וגם טועה ... הטכני בחיפה היה פנימיה עד לפני שלוש שנים. אני הייתי במחזור האחרון שלו בתור אפשרות לגור בפנימיה שמה , רשמתי שהייתי בפנימיה בכיתה ט' , מכיתה י' והלאה הייתי חוזר כל יום הביתה. ואין שום קשר בין פינמיה או לא לבין להתחייב לתפקיד. אתה חותם על טופס שאתה מתחייב לשרת במערך הטכני של חיל האויר בזמן השירות שלך בצבא .. האפשרויות היחידות שיש לך לצאת מהמערך הם או עתודה או יחידה התנדבותית (ניסיתי להגיע לקורס טיס , נפלתי בירפ"א ב' .. והייתי גם ביום סיירות ולא עברתי). אז עכשיו אני עושה קד"צ בבח"א 21 ועוד חודש מתגייס ואז אני יהיה במערך הטכני .. אז כמו שאמרתי לפני זה הבצפר עצמו טוב ומצויין ואני לא מתחרט על כלום בזמן שלמדתי שם אבל ההתחייבות שאתה חותם עליה דופקת הכל. ולמי שלא יודע להיות במערך הטכני זה תפקיד של ג'ובניק עם יציאות של קרבי (חצאים).

+Quote Post
LITTLE-CJ
הודעה 01.11.2007, 17:51
הודעה #13

ג'ונין
סמל קבוצה

הכוונה שלי היא בכיוון הקרבית, המון מפקדים יצאו מהפנימיה הזו, ולא ג'ובניקים, אנשים שעד היום מ שרתים בצבא בתור לוחמים, וזה רגלי, לא טייס, לא שריון, ולא ים.

+Quote Post
^link^
הודעה 01.11.2007, 19:42
הודעה #14

ג'ונין
סמל קבוצה

משתמש מספר: 9,930

תשמע, יש סיכונים, והרבה מהם אבל מה? יש גם הרבה יתרונות השאלה האם אתה מצליח? תחשוב אתה, האם אתה מסוגל להקשיב לכל מה שאומרים לך 15\7 שודרשים משמעת לקום בשעה X ולהתעורר בשעה Y? אתה חושב שאתה יכול? יש לך ביטחון עצמי? לך על זה. אתה לא בטוח, אתה מהסס אין לך ביטחון? אל תילך, הרבה סיקונים אשר אתה יכול להצליח גם בלי לקחת את הסיכונים.
פנימיה צבאית, זה קיצור דרך ושידרוג- VIA משחקי רשת? 50% הצלחה? אם השידרוג הצליח הנשק נהיה חזק יותר, השדרוג נכשל, הנשק נהרס.
תבחר את מה שמתאים לך יותר.
בהצלחה (: .

--------------------
You're nothing but a slave.

+Quote Post
Boumard
הודעה 05.11.2007, 22:07
הודעה #15

סטודנט באקדמייה
סמל קבוצה

משתמש מספר: 47,899

שמע תנסה לברר יותר (כאילו להכיר אנשים שהיו שם נערים ששם ותנסה להבין איך זה)
אני חושב שאם זה נראה לך אתה לך על זה
אבל תחשוב טוב כי אסור להתחרת

הודעה זו נערכה על ידי Boumard: 05.11.2007, 22:08

+Quote Post
MaxZXL
הודעה 10.11.2007, 10:00
הודעה #16

sheldon loves horse dick
סמל קבוצה

קבוצה: מוערכים
משתמש מספר: 9,559

דאמט, שמע, מי שאמר לך שיש שם ילדים שלא רוצים אותם בבית אז שולחים אותם לשם די צדק.
פנימיה צבאית היא לכאלה עם בעיות משמעת יותר מאשר כאלה שרוצים עתיד בצבא.
ילד אחד מהכיתה שלי היה בפנימיה צבאית וממש סבל שם. זה הרבה יותר גרוע מבית ספר.
אבל תראה, אתה זה אתה. אולי לך יהיה יותר טוב שם. את זה אי אפשר לדעת.

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 משתמשים נמצאים בנושא זה (1 אורחים ו-0 משתמשים אנונימים)
0 משתמשים:

RSS גרסת ארכיון הזמן כרגע: 24.05.2019 , 12:19